Projekt Boungler - człowiek gotowy na wszystko!
Gringo w Valencji ;) - Wersja do druku

+- Projekt Boungler - człowiek gotowy na wszystko! (http://boungler.pl/forum)
+-- Dział: PROJEKTY (/forumdisplay.php?fid=42)
+--- Dział: Boungler Camp (/forumdisplay.php?fid=92)
+--- Wątek: Gringo w Valencji ;) (/showthread.php?tid=3598)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


Gringo w Valencji ;) - honda104 - 2015-04-10 06:47 PM

Znudziła mi się miejska walka o pieniądza, czas zrobić coś ciekawego jeszcze w życiu. Miałem dołączyć do Kłusownika, ale z pewnych powodów zmieniłem zdanie i wybrałem Venezuele jako cel najbliższych lat, a może i tych ostatnich Wink
Na początku tego roku kupiłem tam z kolegą trochę ziemi razem z krówkami Big Grin
Zaczynamy wszystko doprowadzać do ładu i modernizować, choć raczej powinienem napisać kolega zajmuje się wszystkim, a ja się jeszcze obijam po Europie. Muszę załatwić kilka spraw, kupić domek gdzieś w górach w PL dla siebie i jeszcze coś postawić na innej działce, co tam będę się rozpisywać, chodzi po prostu o zabezpieczenie finansów i spraw osobistych przed opuszczeniem na stałe Polski.

[attachment=2384]

Na działce znajdują się 2 domy, o ile można tak powiedzieć... doszliśmy do wniosku, że będą to domy dla pracowników, których obecnie zatrudniamy czterech sztuków Smile
Ale lokersi nie są za dobrymi pracownikami, wolą polować w dżungli niż pracować Wink
Do budowy domów z wyposażenia, samochody i inne, to wszystko trzeba importować w kontenerach i to za pośrednictwem wojska aby nie zginęło w urzędzie celnym, ale i tak się to opłaca ze względu na wysokie ceny towarów na lokalnym rynku.

Nie będę prowadził bloga jak Kłusownik, jak ktoś chce to zapraszam zobaczyć jak to wygląda na żywo, bo tego nie da się opisać Smile Ale również zapraszam jeżeli ktoś chciałby zamieszkać w Venezueli, mogę pomóc ze wszystkim, w razie czego mogę też sam przyjąć do siebie kilka ludzi. Kupiliśmy 1700 hektarów ziemi, z czego 1500 jest moje, a na przyszły rok jest w planie dokupić kolejne 10000 ha, więc jest gdzie mieszkać, praca też się znajdzie.
[attachment=2385]


RE: Gringo w Valencji ;) - juniort - 2015-04-11 07:32 AM

Pozazdrościć. .. a jak z obywatelstwem i bezpieczeństwem ?


RE: Gringo w Valencji ;) - honda104 - 2015-04-11 08:01 AM

W tej chwili posiadam Wizę Pracodawcy / Przemysłowa, jak z ląduje na stałe będę starał się o status rezydenta, ale w planie jest ślub z Venezuelką, są naprawdę śliczne, wystarczy popatrzeć kto wygrywa konkursy Miss Universe ;-)
Obywatelstwo to nie jest problem, dużo spraw urzędowych można załatwić na skróty.

Co do bezpieczeństwa, w miastach ginie rocznie ponad 200000 osób w po rachunkach mafijnych i rabunkowych, na od ludziu ten problem nie występuje, tu sprawy że tak powiem załatwia się od ręki Wink Działka jest na odludziu w bezpiecznej okolicy, 20 km od najbliższych sąsiadów i 50 km od małego miasteczka. Problemem są natomiast dzikie zwierzęta, nawet motyl może Cię zabić.

http://wenezolano.pl/relacje/podroz-do-weneuzeli/wstep ciekawa strona.


RE: Gringo w Valencji ;) - juniort - 2015-04-11 08:14 AM

A ceny ziemi i domów ? Bo chyba tyle hektarów to jednak trochę kosztowało. A jak z językiem ?


RE: Gringo w Valencji ;) - honda104 - 2015-04-11 09:30 AM

Za tą działkę troszeczkę przepłaciliśmy, w założeniu było kupno tej 10000 ha, ale trafiła się ta i było trzeba ją kupić aby zachować jedność przyszłej działki. W cenie było 500 krów mięsnych i mlecznych, 30 koni, 2 traktory w stanie agonalnym i dwie szopy co tu powszechnie nazywa się domami Wink Cena za 1m² wyszła 5gr.
Ta większa wyjdzie po 2 gr. ze stadem 4000 krów. Ale to ceny dla miejscowych i na konkretnym odludziu do której nie prowadzi żadna droga utwardzona, bez bierzącej wody i energii elektrycznej, wszystko trzeba sobie samemu zapewnić, ale tu tak żyją ludzie i są szczęśliwi. Cena domów z małą działką bliżej cywilizacji jest dużo droższa i nie odbiega od ceny takiego dużego rancza.

Obowiązującym językiem jest hiszpański, w urzędach można się bez problemów dogadać po angielsku, dużo ludzi dobrze mówi po niemiecku i włosku, z powodu dużej migracji ludności z tych państw w czasie II wś.


RE: Gringo w Valencji ;) - juniort - 2015-04-11 10:22 AM

A loty w jakich cenach udaje się załatwić ? Podziwiam bo to drugi koniec świata a mnie było ciężko przenieść się do Fra


RE: Gringo w Valencji ;) - makpfi - 2015-04-11 11:35 AM

No kurde, zaszalałeś Wink))


RE: Gringo w Valencji ;) - emir - 2015-04-11 12:52 PM

Pracowałem z Wenezuelczykiem z Caracas - przemiły gość, jeżeli wszyscy których spotkasz będą jak on, to tylko gratulować.
Co do dwóch domów czy dodatkowej działki w PL - z doświadczenia wieloletniego emigranta powiem: szkoda czasu. Trudno upilnować obu, ze względu na czas i odległość. A jak ktoś inny dogląda - to nie to samo. Zresztą jak by ktoś był zainteresowany to mam do sprzedania drewniany domek letniskowy ~42m2 z działką 9 arów nad Bugiem - w miejscowości "eko-turystycznej". Ładnie, spokojnie, dobra droga do Warszawy (~170km)


RE: Gringo w Valencji ;) - honda104 - 2015-04-11 03:45 PM

(2015-04-11 12:52 PM)emir napisał(a):  Co do dwóch domów czy dodatkowej działki w PL - z doświadczenia wieloletniego emigranta powiem: szkoda czasu. Trudno upilnować obu, ze względu na czas i odległość. A jak ktoś inny dogląda - to nie to samo. Zresztą jak by ktoś był zainteresowany to mam do sprzedania drewniany domek letniskowy ~42m2 z działką 9 arów nad Bugiem - w miejscowości "eko-turystycznej". Ładnie, spokojnie, dobra droga do Warszawy (~170km)
Ja temat przerabiam od 5 lat, wiem z czym to się je. Muszę coś tu zostawić na wypadek jakiegoś przewrotu rządu w Venezueli i ewentualnych wywłaszczeń, nie pali się za sobą wszystkich mostów.

Co do działek i domków w ekozadupiach typu Serpelice, to dziękuje wole postać. Szukam czegoś na uboczu.

(2015-04-11 11:35 AM)makpfi napisał(a):  No kurde, zaszalałeś Wink))

W końcu kiedyś trzeba było pokazać karty Wink

(2015-04-11 10:22 AM)juniort napisał(a):  A loty w jakich cenach udaje się załatwić ? Podziwiam bo to drugi koniec świata a mnie było ciężko przenieść się do Fra

Ceny lotów w ubiegłym roku były w okolicy 600 euro, jakoś niedawno ceny wzrosły do 1000-1200 euro z powodów nie płacenia podatków lotniskowych przez władze Venezueli.


RE: Gringo w Valencji ;) - Masełko - 2015-04-11 07:22 PM

Umiesz Waćpan człowieka zaskoczyć Smile ,a myślałem że sąsiadami zostaniemy a tu sporo miedz będzie do Ciebie. Przynajmniej będziesz miał gdzie poćwiczyć strzelanie do dzikich zwierząt z łuku.