Projekt Boungler - człowiek gotowy na wszystko!
The Anarchist Cookbook - Wersja do druku

+- Projekt Boungler - człowiek gotowy na wszystko! (http://boungler.pl/forum)
+-- Dział: TEMATYKA (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Książki, filmy, instrukcje... (/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: The Anarchist Cookbook (/showthread.php?tid=3676)The Anarchist Cookbook - Ianer - 2015-07-01 11:40 AM

Witam
Chciałbym zaprezentować dość ciekawą książkę
The Anarchist Cookbook . Jeśli jej temat został już poruszony na forum to najmocniej przepraszam.
Można ją znaleźć w formie elektronicznej jak i zakupić na stronie amazonu. W książce zawarte są sposoby otwierania zamków wytwarzania materiałów wybuchowych jak i wiele innych ciekawych rzeczy.
Oto link:https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&ei=DtGTVZagG8X5UruqlpgC&url=https://uniteyouthdublin.files.wordpress.com/2015/01/anarchist-cookbook-william-powell.pdf&ved=0CB4QFjAA&usg=AFQjCNH8_-eUiYtI_6SxHuIvJa0mFxLqDg&sig2=2qI7fZPc-74WsOw_OuckvA


RE: The Anarchist Cookbook - WarBlok - 2015-07-01 04:02 PM

książka stara jak świat Wink
było kilka błędów więc podchodził bym do "przepisów" z dużą dozą roztropności.

http://www.sadistic.pl/anarchy-cookbook-vt172167,30.htm


RE: The Anarchist Cookbook - bura2 - 2015-07-01 07:04 PM

-kradzieże w sklepach (shoplifting) i narkotyki jako walka z "systemem"
-porady jak dzwonić za darmo z budek telefonicznych i oszukiwać pocztę (też jako walka z systemem)
-sposoby jak ukraść Chevroleta sprzed 1964 r. w sytuacji gdy ktoś wyjął z niego kluczyki w pozycji "Stop", zamiast "Locked".

Może się czepiam, ale dla preppera w Polsce w XXI w. ta książka to strata czasu. Inne samochody, inne telefony, inne prawo, inna dostępność do broni.

Co do przepisów na MW to się nie znam, ale czytałem opinię, że lepiej jest czytać dedykowane fora chemiczne. Sam osobiście nie uważam, że umiejętność zrobienia 20 rodzajów MW jest prepperowi najbardziej potrzebna, a przepisy na mieszaniny miotające i inicjujące znajdziemy w ogólnodostępnym internecie.


RE: The Anarchist Cookbook - Ianer - 2015-07-01 08:11 PM

Tak znajdziemy je w internecie ale tu są zebrane razem co jest jak dla mnie sporym plusem.

Co do języka autora to mnie on denerwuje ale nie można mieć wszystkiego prawda ?


RE: The Anarchist Cookbook - bura2 - 2015-07-02 08:01 PM

Na dowolnym portalu chemicznym są zebrane razem również choćby na VMC wraz z informacjami skąd składniki kupić w realiach Polski, nie USA lat 70/80. Opisane również po polsku. Błędy i niejednoznaczności z własnego tłumaczenia + błędy jakie rzekomo są tam zawarte w przepisach mogą skutkować tragedią.

zwłaszcza jak rozdział o narkotykach przeczytasz przed tym o MW :-P

Książka nęci bo jawi się jako poradnik - "będziesz naprawdę groźnym gościem jak ją przeczytasz." Groźnym gościem się rodzisz i rozwijasz to w sobie, a nie czytasz o tym książkę.


RE: The Anarchist Cookbook - tisher - 2015-07-02 08:13 PM

A wiecie, że fora chemiczne i o MW są na wylot inwigilowane przez służby? To jest pierwsze miejsce, gdzie ciekawskich użytkowników się typuje do obserwacji bo jeśli komuś odbije we łbie plan/misja/cokolwiek to zaczyna dociekać własnie po forach.
Nie zdziwiłbym się też, gdyby takie stare książki były wystawiane na wabia do zassania, nic tam nie ma, a zawężają pole do poszukiwań potencjalnie niebezpiecznych delikwentów. Sam bym tak zrobił, bo to jest tak dziecinnie proste do zrobienia, że szkoda gadać. Potem tylko ten sam ID/metadana (nie koniecznie IP, bo te można zmienić) włazi na fora o MW, albo buszuje po chomiku/google za undergroundem i mamy cię, mechanizm prosty jak budowa cepa. Większość "terrorystów" znajduje się zanim cokolwiek zrobią właśnie w ten sposób. W sprawach bezpieczeństwa współpraca miedzy firmami, a służbami jest uregulowana oraz bardzo skuteczna i setki osób pracuje codziennie w tym.
Dlatego podyskutujcie sobie jeszcze nad tymi tematami dla dobra forum i waszego Smile


RE: The Anarchist Cookbook - bura2 - 2015-07-02 08:36 PM

"W filmie Moore'a"zabawy z bronią" ("Bowling for Columbine") był wywiad z typkiem który twierdził że przez te książkę był po masakrze w Columbine wysoko na celowniku służb. Cały film jak dla mnie słaby ale coś może w tym być.

Z kolei w omawianym tu Anarchist Cookbook jest stwierdzenie o nożach sprężynowych jako broni zawodnej i zabronionej w wielu stanach "po co dać się złapać z bronią która jest jednocześnie nielegalna i nieskuteczna"

Nie będę się wypowiadał o nożach, tylko to sparafrazuje - po co się narażać na jakieś podejrzenia i nieprzyjemności z posiadania książka, która niewiele wnosi, zwłaszcza w stosunku do kontrowersji które budzi?


RE: The Anarchist Cookbook - Ianer - 2015-07-04 08:22 AM

Faktem jest że nie wszystkie wiadomości są tu potrzebne . Co do bezpieczeństwa forum to jeśli ten wątek jest niebezpieczny lub szkodliwy dla forum to proszę o usunięcie.