Projekt Boungler - człowiek gotowy na wszystko!
Smród demobilu - Wersja do druku

+- Projekt Boungler - człowiek gotowy na wszystko! (http://boungler.pl/forum)
+-- Dział: TEMATYKA (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Odzież, obuwie, dodatki (/forumdisplay.php?fid=63)
+--- Wątek: Smród demobilu (/showthread.php?tid=4377)

Strony: 1 2

Smród demobilu - Masełko - 2018-10-07 09:11 AM

Jak w temacie. Czy znacie może jakieś skuteczne sposoby na pozbycie się zapachu stęchlizny/magazynu z rzeczy kupionych w sklepach z demobilem poza praniem w pralce.

RE: Smród demobilu - LARPAK - 2018-10-07 02:05 PM

Moczenie i wietrzenie.

RE: Smród demobilu - Masełko - 2018-10-07 04:36 PM

Dziękuję o tego zaczynam kupiłem torbę podróżna holenderskiej armii i mało co mi pralka nie uciekła z łazienki bo jak nabrała wody to jej nie wypuściła

RE: Smród demobilu - Grzes - 2018-10-07 05:23 PM

Jak zapach jest mocno "szczurowy" namocz przed praniem w wodzie z dodatkiem wody utlenionej. Wodę oczywiście nie z apteki bo majątek wydasz tylko z chemicznego techniczną. Litr 30% kilkanaście zł kosztuje. Zabieg dość drastyczny i elementy organiczne mogą go słabo przetrwać. A jak syntetyk to do tak mocno nie odczuje.

RE: Smród demobilu - Tathagata - 2018-10-07 10:01 PM

Prawdopodobnie może to być nasączone preparatem owadobójczym. Miałem taki przypadek że worek z demobilu zabijał mrówki które przechodziły po nim.

RE: Smród demobilu - borekpriv - 2018-10-08 06:42 PM

Ozonowanie , generator ozonu bez obudowy dosyć mocny 7gram na min 25$ plus dorobić obudowę https://pl.aliexpress.com/item/New-Ozone-Generator-7g-220v-2-PCS-3-5g-long-life-Ceramic-Plate-Ozone-Generator-Accessory/32710610372.html mam taki i działa

RE: Smród demobilu - michalwro - 2018-10-18 06:20 AM

To zależy czym śmierdzi.
Naftalina sublimuje, wietrzenie w wysokiej temperaturze (na słońcu, w kotłowni) pomaga. Nie rozpuszcza się w wodzie więc pranie nie pomoże...

Stęchliznę, węglowodory (olej ropa benzyna) i papierosy załatwia ozon, ale trzeba uważać na elementy gumowe/gumowane i niektóre plastiki, które po ozonowaniu mogą kruszeć. Ja mam mały ozonator (chyba 1,5g) za 120zł z pompką, którym ozonuje samochód, basen ogrodowy i śmierdzące drobiazgi nie tylko z demobilu - w zupełności wystarcza.

Na resztę dość dobrze działa pranie.

RE: Smród demobilu - Masełko - 2018-10-18 08:44 PM

Ozonowania jeszcze nie próbowałem, ale sprawa wygląda tak tkaniny jednolite prałem dwa razy, wietrzyłem i jest ok. Problem jest z torbą która jest podgumowana i ona po dwóch praniach śmierdzi jakby stechlizną.

RE: Smród demobilu - michalwro - 2018-10-19 05:47 AM

Jak masz ozonator z pompką (nie wiatrakiem), możesz ozonować na sucho (np w dużym w worku na śmieci) lub na mokro (ozonując wodę w której pierzesz). Istnieje jednak ryzyko uszkodzenia gumy.

Raz ozonowałem nowe dywaniki gumowe do auta, smród gumy zniknął ale guma rozpadała się w rękach. Po długim ozonowaniu również worek w którym ozonowałem skruszał. W obu przypadkach guma i plastik były marnej jakości.

Ozon nie pomaga na naftalinę - typowy smród demobilu. Często ludzie mylą stęchliznę z naftaliną.

Na stęchliznę pomaga też gotowanie (pranie w 90stopni).

Pamiętajcie, że ozon ma właściwości mocno utleniające (tak jak woda utleniona). Duże stężenie zaszkodzi.

RE: Smród demobilu - Piotrm1975 - 2018-12-10 07:48 PM

Masełko jak z Armyworld to normalne że wieje uroczą wonią lochu Smile