Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyjechać czy zostać w Polsce?
Autor Wiadomość
Kozmikus Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 938
Reputacja: 76
RE: Wyjechać czy zostać w Polsce?
(2013-04-14 08:59 AM)skywalker napisał(a):  Też chciałem wziąć jakiś ludzi ze sobą, ale za każdym razem słyszę jakieś wymówki - że mają tutaj pracę (!), że kobieta, że to, że tamto. IMO po prostu się boją.

Może się nie boją. Może naprawde chcą, ale trzyma ich kobieta, praca (którą o dziwo mogą nawet lubić) czy to czy tamto.
Strach niekoniecznie jest głównym czynnikiem powodującym, że ludzie nie wyjeżdżają.

Małopolska | Żywność | Rolnictwo | Narzędzia | Geologia | Energia alternatywna | Budownictwo
2013-04-14 09:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
skywalker Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 983
Reputacja: 22
(2013-04-14 09:08 AM)Kozmikus napisał(a):  
(2013-04-14 08:59 AM)skywalker napisał(a):  Też chciałem wziąć jakiś ludzi ze sobą, ale za każdym razem słyszę jakieś wymówki - że mają tutaj pracę (!), że kobieta, że to, że tamto. IMO po prostu się boją.

Może się nie boją. Może naprawde chcą, ale trzyma ich kobieta, praca (którą o dziwo mogą nawet lubić) czy to czy tamto.
Strach niekoniecznie jest głównym czynnikiem powodującym, że ludzie nie wyjeżdżają.

Kobietę można wziąć ze sobą, praca tam jest lepiej płatna w każdym zawodzie. Więc może kwestia przyzwyczajenia? Stagnacja? Sam nie wiem..

Tak nawiasem - wszystkie uczucia się sprowadzają do dwóch pierwotnych: strachu i miłości.

NSW || GSM
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-04-14 01:11 PM przez skywalker.)
2013-04-14 09:14 AM
klusownik Offline
Banned

Liczba postów: 438
skywalker

No tos mi teraz zaimponowal brachu z ta Australia Smile
Ja tez swego czasu zastanawialem sie grubo nad tym wariantem, tym bardziej, ze mam rodzine w Melbourne i w razie czego moze mogl bym liczyc na jakas pomoc albo chociaz wskazowki.

Swego czasu bardzo intensywnie czytalem portal o Australii i nawiazalem kilka ciekawych kontaktow z rodakami zamieszkujacymi te tereny:

http://www.australink.pl/

No i powiem tak, ze ta czesc rodziny, ktora katapultowala sie do Australii dokonala ogromnego skoku ekonomiczno spolecznego. Druga czesc rodziny pozostala na miejscu w RP-3 i idzie im tak jak wszystkim "Kowalskim".

No ale ja w konsekwencji wybralem Laponie z uwagi na bardziej sprzyjajacy mi klimat, i koniecznosc komunikowania sie w dosc egzotycznym jezyku co juz na starcie zapewnia mi wolnosc od masowego naplywu emigrantow w moje rejony.
Dlatego tez prawda jest taka, ze piszac ten swoj "poradnik" i tak z gory zalozylem ze nikt albo prawie nikt nie pojdzie w moje slady.
OK, jest jeden taki "kolo" Wink z forum co mi sie odgraza ze ma tez taki plan - ale mu nie wierze Big Grin

Tak wiec skywalker!
Trzymam brachu kciuki za Ciebie i bardzo, bardzo licze na to ze sie tam zainstalujesz i mam do tego nadzieje, ze napiszesz nam wszystkim "z poradnika australijczyka" okraszonego duza iloscia zdjec z egzotycznego dla rodakow miejsca.

No i wtedy bedziemy mieli prawie komplet:
Ja bede zamieszczal foty z popularnymi na laponskich drogach reniferami

https://lh3.googleusercontent.com/-6Gx7u...1_0287.JPG

A Ty bedziesz dawal kangury!
Smile

P.S.
A dobre mieso i chleb to (jak sie nauczysz) zrobisz sobie sam na miejscu.
Wiec za tym tesknic nie trzeba.

https://lh5.googleusercontent.com/-9RS9u...150046.JPG

https://lh5.googleusercontent.com/-ioq39...050079.JPG
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-04-14 10:33 AM przez klusownik.)
2013-04-14 10:12 AM
skywalker Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 983
Reputacja: 22
(2013-04-14 10:12 AM)klusownik napisał(a):  "z poradnika australijczyka"

No, generalnie planuję się ulokować w Błękitnych Górach, tam jest mnóstwo zwierząt (też węże w pralce i pająki w butach) i jest czemu robić foty, ale na początek to na pewno przez jakiś czas będę siedział w mieście, co by zarobić trochę kapitału do życia w tym drogim kraju (czwarte najdroższe na świecie).
Wg. planu będę tam na jesień tego roku i na pewno wrzucę kilka fot jak tylko się tam znajdę.

Na forum na pewno będę zaglądał, więc i postaram się zdawać relacje z przetrwania. Ale mimo jadowitej fauny i pożarów buszu, oceniam że przetrwanie tam będzie łatwiejsze niż tu - dlatego wszystkim pozostającym w kraju życzę powodzenia w przetrwaniu.

Co do mięsa i chleba - miałem na myśli zachodnią Europę, wiesz ciężko sobie wędzić szyneczkę w wynajmowanym mieszkaniu na południowym Rotterdamie Tongue

[Obrazek: flat,550x550,075,f.jpg]
Blue Mountains, New South Wales

NSW || GSM
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-04-14 01:41 PM przez skywalker.)
2013-04-14 01:30 PM
klusownik Offline
Banned

No brachu, ambitne plany i trzymam kciuki za powodzenie - bede kibicowal na kazdym etapie!
Smile
Co do rzekomej "drozyzny" to sie tym nie przejmuj bo ja tez podobne teksty czytam o dalekiej polnocy a prawda o zyciu w lasach Laponii wyglada tak, ze ja osobiscie jeszcze nigdy nie zylem tak tanio i na tak dobrym poziomie ekonomicznym jak tutaj.
Tak wiec nie ma co sie opierac na niesprawdzonych plotkach.
Moja rodzina w Australii tez nie narzeka wiec sie nie stresuj tymi "statystykami".

Klasyczny przyklad danych z takiej "statystyki" to:
Chleb w Laponii kosztuje 20 koron.
Czyli 10 pln za bochenek.
Strasznie drogie zycie w Laponii?
Niby tak bo w polsce bochenek kosztuje 3 pln- (?)
Tyle ze w polsce zarobisz tysiaka "z groszkiem" a w Laponii okolo 10 tysiecy.
Wiec zycie w Laponii jest w kategoriach bezwzglednych duuuuzo tansze jak w polsce.

Podobne zasady obowiazuja i w Australii.
Tak wiec jedz do Holandii, odkladaj na kupke "kapuche" i zbieraj informacje o krainie Oz.
A na jesieni licze na to,ze na forum zagosci kolejny prawdziwy osadnik.

No a tak na marginesie to swego czasu umiescil kilka wpisow w moim poradniku kolega Yoger
I wynikalo z nich, ze sie katapultowal w "moje" okolice.
Ale sluch po nim niestety zaginal i mam nadzieje, ze nie pozarly go niedzwiedzie, bo w tym przypadku tez liczylem na kolejny praktyczny poradnik od czlowieka, ktory "tematyke osadnictwa w dzikich rejonach" przerabia od strony praktycznej a nie od "kanapowej".
Smile

https://lh5.googleusercontent.com/-28CYL...0_5459.JPG

edit skywalker: GSL - z moich stron gościu! : D
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-04-14 02:56 PM przez skywalker.)
2013-04-14 02:02 PM
klusownik Offline
Banned

No i kolejna zwiastujaca silne trendy porcja informacji

Ponad dwa razy więcej czynnych zawodowo Polaków niż przed rokiem chciałoby wyemigrować w poszukiwaniu pracy

https://lh4.googleusercontent.com/-JGrg0...gracja.jpg

Zwrocilem uwage na ciekawy komentarz jednego z internautow:

~Rębajło [5 minut temu]
"POsłuchajcie mnie, wyjechałem z tego g-wna w 1986 roku z rodziną, uciekał każdy z osobna bo wtedy jeszcze wszyscy razem nie dostali paszportów. Ponieważ sądziliśmy że komuna nigdy w tym kraju nie padnie. Wróciliśmy w 1992 roku już niby PO transformacji i sądziliśmy że mając trochę ciężko zarobionego grosza może będzie można coś robić ale to było g-wno prawda Ponieważ wróciliśmy do tych samych ludzi (złodzieii) tylko oni mieli się nadal dobrze i robili co chcieli, korupcja kwitła w najlepsze. W dość krótkim czasie POzbawiono nas wszystkiego i znowu musiałem jeżdźć za granicę dorabiać bo na chleb nie było. Dam Wam jedną radę jeżeli zdecydowaliście się na wyjazd to nie wracajcie więcej do tych złodzieii bo będziecie POnownie emigrować ale już o wiele biedniejsi, znam wiele takich przypadków, Powrócili i już ich nie ma znowu i włóczą się PO świecie. Nie ta matka która urodziła lecz ta która wykarmiła ja Wam to mówię osoba która z niejednego pieca chleb jadła i której możecie zaufać.
--------------------------------------------

Osobiscie moge potwierdzic ze gosc mowi do rzeczy.
Potwierdzaja to takze moi znajomi, ktorzy zdecydowali sie po jakims czasie pracy na obczyznie wrocic do kraju i po dluzszym badz krotszym okresie bez grosza uciekali ponownie za granice.

Czyli warto zwrocic uwage na fakt, ze powrot z pieniedzmi zza granicy, tak bardzo propagowany przez "polytykow" obarczony jest bardzo istotnym ryzykiem ponownej porazki tutaj tzn w polsce.
2013-04-17 09:12 AM
makpfi Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 524
Reputacja: 49
Kolejny ciekawy tekst zgodny z tematem posta znalazłem w internecie.
Fragment:
"W numerze świątecznym w artykule "Pokochać angielskie rury" opisałam historię Gepa - reemigranta, który wrócił z Wielkiej Brytanii, gdzie siedział 10 lat, a potem załamał się warunkami zastanymi w Polsce do tego stopnia, że postanowił uciec z powrotem na Wyspy. Gepo w Anglii pojął tajniki hydrauliki, którą po powrocie próbował uprawiać w Polsce. Udało mu się nawet, ale codzienność odstręczyła go od ojczyzny w sposób brutalny. Artykuł ten pisałam w poczuciu wyjątkowości opowieści, gdyż żyłam w przekonaniu, w którym premier Tusk utrzymywał mnie od dwóch lat - że powrót do naszego kraju jest spełnieniem snów wszystkich emigrantów, tym bardziej że rząd zatroszczył się o programy wspomagające powroty.

Pierwsza odezwała się Lucyna Borzyszkowska, psychoterapeutka, była dyrektorka oddziału psychiatrycznego w Człuchowie, organizatorka turnusów terapeutycznych "Przystanek spokoju" w Borach Tucholskich. Odebrała mi złudzenie wyjątkowości opisywanego przeze mnie przypadku.
Z roku na rok przybywa pacjentów, których powrót do ojczyzny wpędził w depresję."
Tekst tu: http://www.wykop.pl/ramka/1475611/drodzy...t-do-dupy/

I taki tekst znanej blogerki " futrzak ", która kilkanaście lat mieszkała za granicą, w USA i Argentynie. Wygląda na to, że wyjechała już na stałe.
" Coz, kazdy musi osądzic sam. Ja powiem tylko tyle, ze bez doswiadczenia zycia gdzie indziej, ma sie zupelnie inne spojrzenie na sprawe i brak porownania – bo niby jak? Przy czym wyjazdy turystyczne niewiele znacza – dopiero zetkniecie z codziennoscia taka jak praca, wynajem mieszkania, zalatwianie codziennych spraw w urzedach, wizyta lekarska etc. pozwalaja cokolwiek porownac.

Zycze kazdemu z szanownych czytelnikow, zeby mial mozliwosc porownania. I zeby podjal świadoma decyzje."

Tekst tu: http://futrzak.wordpress.com/2013/04/18/...i-czy-nie/

"Cywilizacje umierają, gdy kobiety nie chcą rodzić dzieci a mężczyźni walczyć" - Józef Maria Bocheński
Profil na Bio/ Lubelskie-Mazowieckie/CB radio

[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: sygnatura_dar-2018.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-04-18 06:16 PM przez makpfi.)
2013-04-18 06:13 PM
WarBlok Offline
TabaccaTeam:)

Liczba postów: 1,576
Reputacja: 122
Cóż miałem okazję pomieszkać trochę w Norwegii i UK,
ale ciągnęło mnie z powrotem,
mam pracę, żona też ale nie ma szału,
odmawiając sobie pewnych "luksusów" mam jakiś standard dla jednych ten standard to luksus dla innych bieda.
pracując w podobnych zawodach (za granicą) moglibyśmy mieć o wiele lepiej.
Pewnie jakbym wyjechał to raz trzeci to już bym został podoba mi się: Kanada, Australia, Nowa Zelandia - byle by nie patrzeć na te mordy z wiejskiej i szopkę politykierską.

Może ktoś sobie stwierdzić, że "zastawiam" się rodzicami swoimi, żony plus dziadkowie - ale taki już jestem.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ! mo-lone lah-veh! μολὼν λαβέ!
DeGie
Dei solum ad genua procumbam

amor patriae nostra lex
2013-04-18 07:21 PM
Ciek Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 392
Reputacja: 46
"Żyć w Polsce to jakby się było zmuszonym pływać w kisielu, da się, oczywiście, tylko każdy ruch kosztuje dwa razy więcej wysiłku i, co w cywilizowanym świecie jest oczywiste, tu trzeba wywalczyć, naużerać się, umordować. I dlatego tu właśnie nie da się do niczego dojść, bo samo życie pochłania tyle wysiłku, że już nie starcza sił na zrobienie kariery, na odniesienie sukcesu, za sukces musi wystarczyć sam fakt, że się nie utonęło."
R.A. Ziemkiewicz
2013-04-19 09:19 AM
makpfi Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 524
Reputacja: 49
Polecam zobaczyć filmik pod tytułem " Dom dla początkującego nauczyciela ". Oczywiście nauczyciel jest Polakiem a dom wynajmuje w... Tajlandii.

http://www.youtube.com/watch?feature=pla...a0452ioWhE

Informacje które tutaj zbieramy, tym którzy nie zamierzają emigrować, mogą pomóc przełamać zakodowany stereotyp, że życie musi być trudne, a już dla początkującego jest zazwyczaj przeje....
Tak wcale być nie musi, i nie powinno. Polacy zasługują na to, żeby życie nie musiało być ciągłą walką o przetrwanie / mimo że do takiej walki wszyscy tu na Forum się przygotowują /.
Obawiam się, że dlatego " tu jest jak jest ", że jako wspólnota Polaków jesteśmy drenowani/okradani z dorobku naszej pracy.
Przez źle zorganizowane i źle zarządzane Państwo, przez dopuszczenie, by w Polsce rządzą grupy interesów na nas żerujące.
Przez dopuszczenie do tego, że 80% sektora finansowo bankowego, to są firmy wyprowadzające wypracowane przez Polaków nadwyżki finansowe za granicę, przez nagminnie stosowane przez firmy zagraniczne cen transferowych, czyli zawyżanie kosztów i nie płacenie podatków w Polsce, przez utrzymywanie stawek VAT na takim poziomie, / obecnie stawka podstawowa to 23% /, że opłaca się fikcyjny wywóz towarów w celu wyłudzenia VAT.
Jak Polacy maja być bogaci, gdy większość z tego co zarabiają, zabiera minister finansów na obsługę odsetek od zadłużenia zagranicznego. Zresztą te kredyty są i tak marnotrawione przez nieudolność władzy.

Ale jak mamy zagłosować na zmianę tej sytuacji, skoro partie polityczne zazwyczaj pamiętają o swych obietnicach tylko do dnia wyborów, a jak orzekł sąd, obietnica wyborcza nie jest prawnie wiążąca.

http://cia.media.pl/sad_niespelnienie_ob...c_powaznie

"Cywilizacje umierają, gdy kobiety nie chcą rodzić dzieci a mężczyźni walczyć" - Józef Maria Bocheński
Profil na Bio/ Lubelskie-Mazowieckie/CB radio

[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: sygnatura_dar-2018.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-04-23 07:26 PM przez makpfi.)
2013-04-23 07:21 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

Wróć do góryWróć do forów