Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IPMED/IFAK - skład zestawu.
Autor Wiadomość
Piran Offline
Przemądrzały :)
Premium

Liczba postów: 1,199
Reputacja: 55
RE: IPMED/IFAK - skład zestawu.
Przecież napisał co zamierza tym szyć Big Grin W sytuacji jak ktoś się wykrwawia na śmierć raczej nie będzie myślał o cerowaniu tylko żeby się połatać...

Osobiście nawet nie wiedziałem o istnieniu zszywaczy polowych, myślałem że to technologia zarezerwowana dla sal operacyjnych. A tu proszę... kapitalne!

Noże|Survival|Wspinaczka|Wytwarzanie ekwipunku|Mój kanał YouTube! Zapraszam!
[Obrazek: sygnatura_dar-2017.gif][Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: latarka.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-01-15 10:14 PM przez Piran.)
2016-01-15 10:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
No_idea Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 885
Reputacja: 44
(2016-01-15 03:41 PM)jacekr napisał(a):  ...kolega z tym zszywaczem mocno poplynal, ale mi sie podoba hehe Smile

hmm popłynął to chyba negatywna znacznie ? Huh skoro nie wiesz jak to działa prosto i skutecznie poszukaj w necie, kopara Ci opadnie bez mojej pomocy Smile np.:
https://www.youtube.com/watch?v=20p8Fi66...PI&index=9

dark_angel
Jak to co ? Mięso Smile
Ty tak na poważnie, wystarcza Ci praktyka w necie ?

ewenk
Kupuję tam gdzie znajdę coś ciekawego :
http://www.paramedyk24.pl/

staplery w :
http://www.medok.com.pl/
ale oni raczej nie sprzedają w detalu chyba ze się coś zmieniło.

środki do dezynfekcji, odkażania, grzybobójcze, antywirusowe itp
medisquad.pl

Mają np. zajebiaszcze mydła bakteriobójcze w płynie 5l za 47 zł!

.jpg  DSC_1328.JPG (Rozmiar: 69.01 KB / Pobrań: 103)
2016-01-18 11:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jacekr Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 196
Reputacja: 12
wiesz co, to czy cos jest negatywne czy nie zalezy od intencji Smile a ja sie do tego odnioslem pozytywnuie. jak ktos wie co robi to niech to robi. to forum dla ludzi, ktorzy chca umiec i wiedziec wiecej. jak mi ktos na kursie powie- ej chce miec takie cos co robi dziure w gardle bo widzialem na filmie to wiesz- załamka.
ale na tym forum mozna rozmawiac o wszystkim bo tu jest inny poziom rozmowcy Smile

ostatnio robilem zestaw na jacht, ktory teraz jest na antarktydzie. rozwazalem stamplera, ale nie znalazlem dosc tanich

Ratownik Medyczny| Żeglarstwo | Szkolenia
[Obrazek: sygnatura_dar-2018.gif]
2016-01-18 02:41 PM
No_idea Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 885
Reputacja: 44
sorki.. już myślałem że tylko filmów się naoglądałeś Smile

(2016-01-18 02:41 PM)jacekr napisał(a):  ..ale nie znalazlem dosc tanich
22 zł brutto to dużo za w sumie bezstresową pracę z rannym i chyba znacznie mniejszy ból i większa szybkość ? Smile a w pakietach 10-20 szt jeszcze taniej
2016-01-18 03:59 PM
fat ed Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 194
Reputacja: 55
Tak zbiorczo na temat staplera:

Cytat:Jak do tej pory to tylko zszywacza musiałem używać i to z dobrym skutkiem do łatania psów pociętych przez dziki i nadzianego na obcięty pieniek w młodniku Smile

Co do psów nie będę się wypowiadał, zostając przy ludziach i nawiązując do zastosowania w warunkach polowania, a nie post apo: noszenie staplera mija się z celem- w przypadku rany wymagającej szycia rozsądnym jest zgłosić się do szpitala w celu fachowego zaopatrzenia (oczyszczenie, opracowanie rany, zastrzyk p/tężcowy itd.) Do czasu zgłoszenia się do szpitala wystarczy zwykły opatrunek. Nie mieszkamy na Alasce.

Cytat:Przecież napisał co zamierza tym szyć Big Grin W sytuacji jak ktoś się wykrwawia na śmierć raczej nie będzie myślał o cerowaniu tylko żeby się połatać...

Stapler jest do szycia skóry, nie jest podwiązką naczyniową. Jak się ktoś wykrwawia to mu się nie zaszywa rany tylko wkłada gazę, robi opatrunek uciskowy i wio do szpitala.

Cytat:Osobiście nawet nie wiedziałem o istnieniu zszywaczy polowych, myślałem że to technologia zarezerwowana dla sal operacyjnych. A tu proszę... kapitalne!

Bo to nie jest zszywacz bojowy tylko zwykły stapler w sterylnym opakowaniu... Jak włożysz do apteczki na jachcie to będzie zszywacz wodny Wink

[Obrazek: sygnatura_dar-2018.gif]
2016-01-18 10:50 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

Wróć do góryWróć do forów