Filtry do rekuperatorów

Ankieta: Jaka powinna być długość głowni?
9
10
11
12
13
14
15
[Wyniki ankiety]
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nóż Bounglera...
Autor Wiadomość
No_idea Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 887
Reputacja: 45
RE: Nóż Bounglera...
Taki sobie bushcraft "obozowiec" cześć prac się zrobi ale... np. możesz nawet sprawnie oskurowac zwierzę za to umeczysz się na przy patroszeniu, zrobienie jakiegoś małego otworu np. w plandece, materiale też jest mocno dyskusyjne , uniwersalny nóż musiałby mieć inny, ostry czubek ostrza.
2016-07-13 10:38 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zaCiety Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 107
Reputacja: 7
to może coś na kształt sissipuukko m07 na sterydach ?
2016-07-14 06:25 PM
No_idea Offline
Stary wyjadacz

Moim zdaniem wzorowałbym się np w kwestii szlifu na nożu z Survivaltech'u :
http://survivalsklep.pl/noze-survivalowe...mod01.html
Mając na względzie różne zdania autorów zrobili "podemnie" nożyk Hydra i chyba niczego bym w nim nie zmieniał z wyjątkiem okładzin bo teraz wolałbym jednak piaskowaną micartę.

Załączone pliki
.jpg  DSC_0578.JPG (Rozmiar: 48.29 KB / Pobrań: 132)
2016-07-15 09:29 AM
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 3,011
Reputacja: 240
(2016-07-15 09:29 AM)No_idea napisał(a):  Moim zdaniem wzorowałbym się np w kwestii szlifu na nożu z Survivaltech'u :
Mając na względzie różne zdania autorów zrobili "podemnie" nożyk Hydra i chyba niczego bym w nim nie zmieniał z wyjątkiem okładzin bo teraz wolałbym jednak piaskowaną micartę.

Niczego nie musimy kopiować lub wzorować się. Zrobimy swój własny wzór i własny szlif, faktem jest że rynek obfituje w miliard wzorów więc czy tego chcemy czy nie pewnie będzie do jakiegoś podobny - mimochodem.

Od strony Administracyjnej... bo właśnie mi się dzięki No_idea przypomniało - Survivaltech za chwilę dostanie bana i filtr na kontent za stosowanie zagrywek marketingowych, gdzie nagle pojawia się kilku nowych użytkowników wychwalając w pierwszym poście z linkami sprzęt z tego sklepu. Radzę odstąpić "Panom uczynnym" od takich technik bo kolejna próba tak się właśnie skończy i cytowanie tego sklepu lub umieszczanie linków łącznie z nazwą będzie na stałe kasowane.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
2016-07-15 11:38 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
No_idea Offline
Stary wyjadacz

Bou ... a ja się zastanawiam po co od nowa "wymyślać koło"? skoro wokół są rozwiązania sprawdzone i to wcale nie opatentowane które można zmodyfikować pod swoje potrzeby? Kształty, szlify, głownia ,wielkość czy rękojeść muszą być przecież dopasowane pod konkretne przeznaczenie i użytkownika.
Koledze Kosa z Knives'ów naświetliłem co bym chciał, nawet w kwestii wymiarów i dostałem co chciałem dopasowane pod moje potrzeby. Jedyne w czym się pomyliłem to zastosowanie piaskowanej mikarty bo miałbym pewniejszy chwyt w sytuacji gdy rękojeść jest mokra a już szczególnie ubabrana krwią. Sugerowałem się faktem, że pewnie bym jej nie doczyścił po ubabraniu tylko, że wtedy nie miałem takich możliwości czyszczenia jak obecnie więc i moje zdanie na temat okładzin zmieniło się z czasem Smile
2016-07-15 03:21 PM
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 3,011
Reputacja: 240
No_idea, relax. Bardzo bym chciał nożyk, który każdemu podejdzie, ale jak wiesz nie jest to możliwe. Wystarczy poczytać ten wątek. Jeden chce tak inny tak... Trudna decyzja i Killrathi myślę że również nie będzie miał łatwego zadania. Dajcie nam popracować, zrobimy nożyk w wersji v01 i puścimy pierwszą serię. Jeżeli pojawią się uwagi, pomyślimy nad v02.
Mi osobiście zależy aby to co będzie sygnowane logiem PB miało ręce i nogi... i by długo służyło.
Wink

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
2016-07-15 04:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pozyskiwacz Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 1,075
Reputacja: 134
No_idea , mnie twój nóż przypomina z grubsza tradycyjne rosyjskie noże. Takie coś podobne do pukko, ale z wydłużonym czubkiem. Tradycyjnie miały rękojeści z krążków kory brzozowej .
Sprawdzony przez stulecia wzór, który powstał w naszej strefie klimatycznej. Sam się zastanawiam nad czymś podobnym.

Wojtek.Beskid Niski/rolnictwo-ogrodnictwo-konie/mechanika-ślusarstwo-kowalstwo/laminaty/stare narzędzia rolnicze/ciągniki rolnicze SAM/samochody terenowe/motocykle/ciężarówki.
[Obrazek: sygnatura_dar-2018.gif]
2016-07-16 06:23 AM
No_idea Offline
Stary wyjadacz

Ten czubek musiał się znaleźć w moim nożu bo inaczej nie idzie sprawnie patroszyć zwierza a rozmiar kształt, stal, ciężar posłużyły temu abym wyeliminował kilka innych sprzętów z 1 linii Smile Wcześniej używałem Bucka ale padł przy próbie karczowania - wyłamało się ostrze( widać duże zwężenie po przeszlifowaniu) W kwestii noża przekonałem się, że dobry nóż załatwia wiele prac i zastępuje kilka narzędzi!

IMO jeżeli aktywnie używa się noża to warto zrobić nóż pod siebie!
2016-07-16 10:02 AM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

Wróć do góryWróć do forów