Filtry do rekuperatorów

Ankieta: Najbardziej prawdopodobna przyczyna końca świata jaki znamy
Ziemia - globalne ocieplenie (oziębienie?)
Ziemia - pandemia
Ziemia - superwulkan
Ziemia - inne (zmiany biegunów, aktywność sejsmiczna, płyty tektoniczne...) proszę podać jaki
Kosmos - upadek materii (meteor, kometa, odłamki ...)
Kosmos - inna inteligencja/UFO itp.
Kosmos - Słońce, zmiany, wysoka/niska aktywność
Ludzie - religie, wojna na podstawie kultury/religii
Ludzie - koniec surowców, ekonomia, technologia, wojna o zasoby i/lub technologie
Inne - proszę podać jaki
[Wyniki ankiety]

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prawdopodobna przyczyna "końca świata"
Autor Wiadomość
aPC Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 729
Reputacja: 49
RE: Najbardziej prawdopodobna przyczyna "końca świata"
(2011-12-07 07:37 PM)aPC napisał(a):  głos do dyskusji
a tu odpowiedź. Tłumaczy ona moją rozterkę zawartą w pierwszej możliwości ankiety : )

[Obrazek: Australia-Global-Warming.jpg]

http://panika2008.blogspot.com/2011/12/k...wisko.html

ZPL | CB/PMR
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-01-01 01:14 PM przez aPC.)
2011-12-08 01:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
scand Offline
raczej czyta...

Liczba postów: 110
Reputacja: 6
Z produkcją cegieł nie jest tak różowo. Piszecie że na cegle będzie opierało się budownictwo postapo ponieważ nie będzie drewna, ale należy pamiętać że do wypalenia metra sześciennego cegły potrzeba (około) 1,2 metra drewna.
Myślę że nie będzie potrzeby produkować cegieł, będzie dużo materiału rozbiórkowego dookoła.

W ankiecie zaznaczyłem :"Ludzie - koniec surowców, ekonomia, technologia, wojna o zasoby i/lub technologie",
szkoda że można tylko jedną, gdyby była możliwość zaznaczenia kilku na pewno zaznaczyłbym jako kolejne prawdopodobne przyczyny :"Ludzie - religie, wojna na podstawie kultury/religii" oraz po lekkiej modyfikacji : "Ludzie/Ziemia - pandemia"
Dlaczego Ludzie ? - jesteśmy na tej planecie jedynym żywym organizmem mającym skłonności do autodestrukcji, posiadamy odpowiednie środki do tego by pociągnąć za sobą inne żywe organizmy.
Zwierze nie jest w stanie popełnić świadomie samobójstwa instynkt przetrwania na to nie pozwala, my, jako gatunek gdzieś na drodze ewolucji zgubiliśmy ten instynkt i z pełną świadomością dążymy do zagłady.
Z uśmiechem na ustach mówiąc "jakoś to będzie" opieramy gospodarkę światową na nieustającym wyścigu zwiększenia PKB, wzrostu gospodarczego, ciągle wzrastającym wydobyciu i konsumowaniu dóbr i zasobów na skończonej planecie. Tak się nie da ten system musi w końcu pi....ąć.
Największe zagrożenie widzę w nas samych, pozostałe, wymienione w ankiecie mogą nastąpić, ale nie muszą.
2011-12-11 10:30 AM
Pozyskiwacz Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 1,094
Reputacja: 136
Materiały budowlane z rozbiórki to owszem , masz rację że mogą być dostepne. Ale też nie tak jak kiedyś. Dawniej budownictwo opierało się na cegle i dobrym gatunkowo drewnie, te materiały można było przetwarzać wiele razy. Przykłady- w moich okolicach do dzisiaj wiele budynków budowanych po IIwś powstało z rozbieranych domów Łemków wysiedlonych w ramach akcji "Wisła". Całe opuszczone wsie wręcz znikały. Podobnie kwitł handel cegłą rozbiórkową z poniemieckich domów z tzw. "ziem odzyskanych".
Niestety obecnie używane materiały budowlane nie są tak podatne na recykling. Trudno rozebrać bez zniszczenia ścianę z gazobetonu, czy nawet pustaków żużlowych nie mówiąc o wielkiej płycie albo konstrukcji szkieletowej.
Wypalanie cegły rzeczywiście pochłania sporo opału, ale znacznie niższej jakości niż potrzebny do budowy. Nikt przy zdrowych zmysłach nie potnie chyba bali drewna na opał. Wystarcza odpady,gałęzie itp. a z nich nic oprócz szałasu nie zbudujemy.
Dlatego myślę że cegła jako uzyskiwany lokalnie materiał budowlany będzie nadal w użyciu.

Wojtek.Beskid Niski/rolnictwo-ogrodnictwo-konie/mechanika-ślusarstwo-kowalstwo/laminaty/stare narzędzia rolnicze/ciągniki rolnicze SAM/samochody terenowe/motocykle/ciężarówki.
2011-12-11 10:54 AM
Piran Offline
Przemądrzały :)

Liczba postów: 1,199
Reputacja: 55
Raczej niewiele osób mieszkających w miastach i na ich obrzeżach ma jakiekolwiek pojęcie jak wygląda dobra glina na taką cegłę Wink

Doszliśmy do punktu w którym cegła nie bierze się z cegielni - cegła bierze się ze sklepu Wink

Noże|Survival|Wspinaczka|Wytwarzanie ekwipunku|Mój kanał YouTube! Zapraszam!
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: latarka.gif]
2011-12-11 11:10 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ciek Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 392
Reputacja: 46
Buduje się z tego co jest pod ręką, jest tanie i nadaje się do warunków klimatycznych. Nie sądzę żeby akurat w Polsce było duże parcie na cegły gdzieś poza aglomeracjami miejskimi bo zwyczajnie nie ma takiej potrzeby. Parterowe domostwo można tańszym kosztem zrobić oblepiając drewniany szkielet gliną zmieszaną z trzciną lub nawet wymurować kamienia. Sam sporo robię w kamieniu na letnisku, jak tylko zacznie się sezon to postaram się wkleić kilka fotosiaków bo to wdzięczny materiał do obróbki. Glina fajna rzecz ale wbrew pozorom nie jest łatwo ją dostać. Ja lubię się zakręcić na świeżym powietrzu, a zwyczajnie nie wiem skąd mógłbym ją wziąć.

Wracając do tematu, zaznaczyłem oczywiście „ludzie – ekonomia”. Asteroidy, pandemie itp. to jest kwestia ewentualnej przyszłości. Ekonomia i koniec świata jakiego znamy, opierającego się na konsumpcji napędzanej kredytem co stwarza pozory „dobrobytu” rozgrywa się obecnie już od jakiegoś czasu. Polska jest bankrutem, trzyma się na powierzchni dzięki bardzo prymitywnym sztuczkom księgowym oraz fałszowaniu rzeczywistości statystykami (eh, jakoś mnie naszło na SiPa dzisiaj) jednak nasza kondycja finansowa jest jeszcze gorsza od PIIGSów (doliczając zadłużenie ZUS do długu wychodzi około 240% pkb przy około 200% pkb dla Grecji; tubylcy z Zielonej Wyspy mają na „kontach emerytalnych” ponad 2 bln złotych, niestety, tej kasy nie ma i nigdy nie było więc nadzieją naszego kraju jest, że do emerytur nie dożyjemy jednak nie zmienia to faktu, że jak dla mnie debet na koncie w bilansie powinien sie znaleźć, min. (wz)Rostowski jednak myśli inaczej). Taka sytuacja nie może trwać wiecznie, już dziś obserwuje się gwałtowny spadek poziomu życia połączony ze szmaceniem się waluty, a wystarczy małe potknięcie i zawali się to jak domek z kart. W zasadzie sytuacja bardzo przypomina schyłek epoki Gierka z tą tylko drobną różnicą, że nie ma już za bardzo co sprzedawać.

Oczywiście nie zmiecie nas to z powierzchni ziemi, na zasadzie „przeżyliśmy Ruska, przeżyjemy i Tuska”, jednak olbrzymie zmiany poprzedzone dłuższym lub krótszym okresem chaosu jak na mój gust byłyby do uniknięcia tylko i wyłącznie cudem, chociaż prawdopodobieństwo bankructwa wyrażone wartością CDSów ponoć wynosi tylko 20%. Mój typ na początek ostrej jazdy to grudzień 2012 (kac po igrzyskach), szczytowanie I i II kwartał 2013 (ciekawe tylko czy zbiegnie się z dodrukiem $$$ czy nie), chociaż nie ukrywam, że jestem w tej kwestii optymistą. Paradoksalnie bowiem gwałtowne załamanie jest scenariuszem optymistycznym, a im szybciej by ono nastąpiło tym lepiej. Załamanie wymusi reformy, a jeśli polecimy na dno przed naszymi sąsiadami z eurokołchozu to będziemy mogli się ratować eksportem i emigracją zarobkową, czyli powtórzyć scenariusz Argentyński, co dałoby nam lepszą pozycję wyjściową w czasie załamania się europejskiego socjalizmu. Wariant pesymistyczny natomiast to trwający obecnie „pełzający kryzys” i stopniowe pogarszanie się sytuacji właściwie w nieskończoność. Ciężko powiedzieć gdzie leżą granice niekompetencji, chciwości i biurokracji. Być może pewnego dnia okaże się, że w kraju są sami urzędnicy płacący 100% podatków, a kasa się zwyczajnie bierze z drukarek Wink W każdym razie trzeba tylko pamiętać, że pod koniec Gierka pojawiły się ”niespodziewane i przejściowe trudności z zaopatrzeniem” Wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2011-12-12 07:38 AM przez Ciek.)
2011-12-12 07:36 AM
Pozyskiwacz Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 1,094
Reputacja: 136
A właśnie, tak mnie naszło pytanie: jak w obecnej sytuacji można by wprowadzić system kartkowy?W razie niedoborów, głodu czy choćby braku paliw rząd mógłby się na to zdecydować. Ale teraz to dużo bardziej skomplikowane niż "za komuny".
Kiedyś, większość sklepów była państwowa w nielicznym handlu będącym w rękach prywatnych (spekulanci Big Grin) nie było oczywiście kartek. A teraz? Chyba trzeba by było stworzyć nowy system dystrybucji.

Wojtek.Beskid Niski/rolnictwo-ogrodnictwo-konie/mechanika-ślusarstwo-kowalstwo/laminaty/stare narzędzia rolnicze/ciągniki rolnicze SAM/samochody terenowe/motocykle/ciężarówki.
2011-12-12 07:08 PM
makpfi Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 524
Ciek, jesteś pesymistycznym optymistą. Moim zdaniem, obecny system finansowy i polityczny nie przetrwa roku, i duże pierdut nie będzie czekać na zakończenie Euro 2012.

Okazało się, że "łatwe" rozwiązania problemów nie będą chyba możliwe, gdyż USA w sprawie uderzenia na Iran zostały zaszachowane przez Chiny i Rosję.

Tak więc pole manewru jest niewielkie.

"Cywilizacje umierają, gdy kobiety nie chcą rodzić dzieci a mężczyźni walczyć" - Józef Maria Bocheński
Profil na Bio/ Lubelskie-Mazowieckie/CB radio

[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: sygnatura_dar-2018.gif]
2011-12-12 07:36 PM
Ciek Offline
Dużo pisze

RE: Prawdopodobna przyczyna "końca świata"
System kartkowy byłoby wprowadzić bardzo łatwo, łatwiej nawet niż za komuny bo państwo by się nie musiało zajmować logistyką żywności. Zwyczajnie władza by wyemitowała pulę kartek, których dystrybucją (w zamian za pieniądze) by się zajęły urzędy bezrobocia, zakłady utylizacji staruszków czy tam jakieś inne instytucje, przecież pełno tego, a podmioty trudniące się handlem otrzymały zakaz wymiany towaru na pieniądz, tylko na kartki, a otrzymane kartki by później zamieniały na pieniądze w tym samym miejscu, w którym my zamieniliśmy pieniądze na kartki. Tym sposobem zostałaby ograniczona możliwość nabywania produktów spożywczych na łebka, a ministerstwo prawdy mogłoby nawet radośnie zakomunikować, że oto się bezrobocie zmniejszyło, bo przecież do organizacji i kontroli tego całego systemu trzeba byłoby zatrudniać masę ludzi albo nawet zrobić zupełnie nowy podmiot albo nawet kilka. Ministerstwo Zaopatrzenia i Żywności, Agencja Rynku Spożywczego, Główny Urząd Kontroli Handlu z podłączoną pod niego nową formacją w postaci Państwowej Inspekcji Handlowej (ajjj, ta już jest, to może Inspekcja Żywności i Żywienia) z wiekiem emerytalnym 35 lat ale po przepracowaniu lat 15 żeby nie było zbyt lekko itp. itd. byłyby z pewnością pomocne. No, wiesz, by Polska rosła w siłę, a ludziom się żyło dostatnio Wink .

Trzeba pamiętać, że kartki dotyczyły tylko określonych produktów spożywczych. Inne, wraz z budową i wzrostem „dobrobytu” same poznikały Smile

Makpfi, dzięki, jeszcze chyba nikt nigdy nie nazwał mnie optymistą. Zapamiętam ten dzień Smile

Sytuacji ekonomicznej USA bym się nie obawiał. Najprawdopodobniej zwyczajnie czeka nas prędzej czy później EQ3 i to takie, że zawstydzi dwie poprzedniczki, a kwartał po wyborach prezydenckich to całkiem niezły czas by odpalić drukarki jeszcze gorące po druku ulotek wyborczych Smile Tutaj zwyczajnie wchodzi zasada „zanim gruby schudnie, chudy zdechnie” bo wraz z upadkiem strefy euro i dolara Polska traci wszelkie rezerwy walutowe, złota nie ma, czyli błyskawicznie pod względem finansowym ląduje gdzieś pomiędzy Ugandą i Zimbabwe Smile

Akurat jeśli chodzi o optymistycznych pesymistów tudzież też pesymistycznych optymistów to ja jeśli chodzi o sytuację USA jestem optymistycznym pesymistą, tfu, znaczy się pesymistycznym optymistą … eee … No, w każdym razie jestem przekonany, że jankesi nie jednego jeszcze asa trzymają w rękawie i z pewnością mają plan B, a nawet C i D. W sumie najśmieszniej jak dla mnie by było gdyby pojawił się przejściowo faktycznie standard złota lub nawet złoty pieniądz, tylko nie złoty juan, złote euro, złoty dinar czy jakikolwiek owoc prawicowej fantazji tylko … złoty dolar Smile Oj, wiele bym oddał by zobaczyć miny naszych kolegów piszących dziś o „łże-dolarze” czy tam innym „lollarze” ze złotym dolarem w ręku i to nie Eaglem. Mógłbym wręcz oddać całe oszczędności amerykańskiego społeczeństwa i poświęcić te kilka tysięcy żyć członków administracji rozszarpanych przez swoich własnych niewolników, niech stracę Smile

Geopolitycznie też bym się zbytnio nie stresował. Konflikt między potęgami nie rozwiązuje żadnych problemów tylko tworzy nowe. Wysłano Żydom sygnał „zwolnij, szkoda życia” i pewnie posłuchają. I tak już sporo ugrali ostatnio więc może czas się nacieszyć sukcesami. Naród wybrany jest narodem cierpliwym, wie, że co się odwlecze to nie uciecze.
2011-12-13 01:23 PM
makpfi Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 524
Żeby wprowadzić standard złota, trzeba chyba mieć złoto?Wink
Z różnych przecieków / kontrolowanych?/ wynika, że złota to akurat Amerykanie nie mają. Ostatnio takie przecieki pojawiły się w związku z aresztowaniem Straussa-Khana.
Akurat Ameryka jest jedynym państwem, które odmawia audytu swego? złota.

Miałem okazje zobaczyć swego czasu rezerwy złota kilkudziesięciu państw w skarbcu Banku Rezerw Federalnych na Wall Street, ale swoje złoto podobno trzymają w Forcie Knox. Tylko że nikt tego złota nie widział.

"Cywilizacje umierają, gdy kobiety nie chcą rodzić dzieci a mężczyźni walczyć" - Józef Maria Bocheński
Profil na Bio/ Lubelskie-Mazowieckie/CB radio

[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: sygnatura_dar-2018.gif]
2011-12-13 02:59 PM
Ciek Offline
Dużo pisze

Dlaczego USA miałoby nie mieć złota? To oznacza, że musiałoby je sprzedać, tylko po co jeśli może sprzedać papierowe dolary, a jak ktoś nie chce ich kupić to już mu G.I. Joe wytłumaczy, że jednak chce tylko coś mu się pomyliło, tak jak Kadafiemu Smile
2011-12-13 04:33 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny