Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Projekt - PE - Plecak ewakuacji
Autor Wiadomość
Sdl318 Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 2
Reputacja: 0
RE: Projekt - PE - Plecak ewakuacji
Ktoś napisał że namiot,hamak,śpiwór jest zbędny,to jestem ciekaw ile nocy przy minus -23 stopni wytrzymasz? Uważam że jak ma być ewakuacja to trzeba brać rzeczy jakie są pod ręką.Ja taki plecak mam spakowany od dawna nie w nim żywności oprócz przypraw,soli i paru zupek w proszku do odkażania wody mam filtr więc moge z każdej rzeki pić do tego apteczka,narzędzia,łuk i ubrania na każda pore roku wszystko zapakowane w 100l plecaku i w każdej chwili jestem gotowy na różne okoliczności.
2011-01-08 09:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aPC Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 729
Reputacja: 49
Chyba Ci chodzi o to : )
Cytat:Schronienie - plecak (może komuś się chce nosić namiot, śpiwór i materac lub ma inne pomysły)
Rzeczywiście, nie jest to trafne sformułowanie, sugerujące brak tego w PE. Podczas pomysłu chodziło mi o zaproponowanie sekcji. miałem na myśli namiot o wadzę 15 kg I śpiwór o wadzę 3 kg I materac z pompką (ok. 5 kg). Oczywiście. Odpowiedni śpiwór, karimata i jakaś folia/plandeka/pałatka/lekki namiot jak najbardziej.

Cytat:Ja taki plecak mam spakowany od dawna nie w nim żywności oprócz przypraw,soli i paru zupek w proszku do odkażania wody mam filtr więc moge z każdej rzeki pić do tego apteczka,narzędzia,łuk i ubrania na każda pore roku wszystko zapakowane w 100l plecaku i w każdej chwili jestem gotowy na różne okoliczności.
To dawaj listę / zdjęcia / rozwiązania - może nie tylko mi się coś przyda, bo ja właśnie jeszcze takie coś nie mam : )

ZPL | CB/PMR
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2011-01-08 11:59 AM przez aPC.)
2011-01-08 11:16 AM
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 3,032
Reputacja: 241
Ja jestem jeszcze na etapie ustalania wielkości plecaka bo przyznam się że jest to niezły zgryz. Parę dni temu poskładałem wszystko do kupy z rzeczy które wg. mnie są dla mnie niezbędne i bez podstaw o których teraz rozmawiacie wyszła mi waga niedopuszczalna Smile

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
2011-01-08 12:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sdl318 Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 2
Reputacja: 0
Fotek bym musiał dać dużo ale zobacze co uda się zrobić napisze wstepnie co w nim posiadam lub jeszcze chce zakupić.Plecak 100l mniejsze są za małe ,namiot,hamak,śpiwór,karimata,pałatka,menażka,siekierka,2 manierki,filtr do wody,latakra (zapasowe baterie) krzesiwo,zapalki w woodoszczelnym pojemniku,lina,kompas,bielizna letnia i bielizna zimowa,kurtka,ubrania przeciw deszczowe,ubrania maskujące wszystko w kolorze moro,apteczka (plastry.tabletki,woda utleniona) zestaw mały (haczyki,żyłka,sznurek,piła druciana,swieczka) 2 noże,ostrze na dzide,łuk,pare strzał,lornetka,kominiarka,moskitera na twarz,kubek i plastikowe pojemniki na konserwowanie żywności,foliowe worki.Waga to max 22kg i moge z tym bez żadnego kłopotu żyć w każdym terenie.
2011-01-09 10:42 AM
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

22 kg. no to nieźle. ja to buduję nieco inaczej. Całość składa się modelowo na tzw. cebulkę. Tzn w zależności od sytuacji biorę wszystko lub odczepiam cięższe rzeczy. Najważniejsze jest centralnie, więc mam tą chwilę aby oszacować czy biorę na siebie full ciężar i mogę z nim uciekać czy nie ma takiej opcji i biorę to co absolutnie podstawowe.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
2011-01-09 07:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
skywalker Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 983
Reputacja: 22
Warto dorzucić do plecaka mocne worki na śmieci - w razie konieczności przeprawy np przez rzekę wpław - wrzucasz co się da do wora i płyniesz, a po drugiej stronie masz dalej suche.

No i pewnie jeszcze się znajdzie kilka zastosowań.
2011-01-28 04:38 PM
wojtek007 Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 188
Reputacja: 6
Sekcja komunikacyjna - jako sygnalizacje można dać pistolet hukowy z nasadką i race różno kolorowe.
Z lampek można dać lampkę (sorry że powtarzam) rowerową czerwoną która miga świeci miga co jakiś czas 3-4s cena ok 6-10zł zasilanie 2 baterie AA światło 3 diody białe (czerwony klosz)

|LB|
2011-01-31 08:15 PM
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Cytat:Sekcja komunikacyjna - jako sygnalizacje można dać pistolet hukowy z nasadką i race różno kolorowe.
Jeżeli możesz sobie pozwolić na dodatkowe 700 gram to tak. U mnie tego nie ma. Ale aby nie tłumaczyć każdej nowej osobie w projekcie o co chodzi niestety trzeba zaznajomić się z tematem plecaka i to dokładnie. Przeczytaj o jego generalnym zastosowaniu i dlaczego ma wystarczyć na 72 h, co można dzięki niemu uzyskać i jak dalej pozwala żyć... to są parametry.

Jeżeli proponujesz Pistolet hukowy na race - to musisz udowodnić że jest on warty zabrania. Wiadomo sygnalizator, ale w projekcie to zdecydowanie za mało. Widzisz trzeba trochę poczytać o co tutaj chodzi bo inaczej cały czas musiałbym cię naprowadzać na właściwą drogę, a już widzę że napisałeś kolejnych 5 odpowiedzi w innych wątkach.

Jeżeli coś występuje to również musimy uwzględniać wielofunkcyjność i potencjał tego "czegoś". Jeżeli pistolet na race, to również powinien mieć możliwość oddawania strzałów powiedzmy z amunicji 5,5 mm, inna sprawa to wątek poświęcony samej broni. Jaką zabrać , jakiej wagi? skąd później czerpać naboje? Czy można je czymś zastąpić? Czy wogóle jest sens brac boń hukową a nie lepiej np. wiatrówkę 160 Jouli? Czy w obecnych czasach jest to legalne i czy w sytuacji "Projekt Boungler" będzie można z niej zrobić coś więcej niż tylko broń hukową. Rozumiesz ideę?

Ktoś poruszał temat świec dymnych i sygnalizatorów oraz petard wojskowych - jako ostrzegawczych. Z tym się zgodzę, nie ważą aż tyle a wystarczy mieć ich kilka aby nas ktoś zobaczył/usłyszał/ odstraszył, pistolet jest ciężki i gwarantuję ci że mając na sobie 15-18 kg każde kilo więcej jest przekleństwem. O to tutaj chodzi, szukamy rozwiązań które wnoszą o wiele więcej niż można się doszukać w standardzie. Cieszę się jednocześnie że zainteresowałeś się tematem tego projektu, ale postaraj się na początku trochę z nim zaznajomić - zbadać w jakim kierunku idziemy, to pozwoli Ci zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi i czego dokładnie szukamy.

2011-01-31 08:51 PM
wojtek007 Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 188
Reputacja: 6
To mi Wytłumacz czego wiatrówkę a nie inną bron do której naboje można znaleźć w terenie np. łuk czy dmuchawka ??

Co do pistoletu hukowego jego waga nie przekracza 300g
Naboje nie wierze że wystrzelisz sto rac świetlnych przez 72h
Pistolet jest też obronną częścią ale i alarmową
To wszystko nie wazy na pewno w700g

|LB|
2011-01-31 09:00 PM
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Proszę byś zapoznał się z ideą projektu, przeczytaj i przeanalizuj każdy temat dokładnie, który tutaj został poruszony. Zacznij od Sekcji pierwszej Regulamin - skończywszy na ostatniej Boungleracje... - gwarantuję że znajdziesz odpowiedzi na powyższe pytania.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2011-10-27 02:20 PM przez Boungler.)
2011-01-31 09:04 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny