Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie książki o dzikich roślinach jadalnych warto nabyć?
Autor Wiadomość
Kozmikus Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 938
Reputacja: 76
RE: Jakie książki o dzikich roślinach jadalnych warto nabyć?
Weź tą http://www.empik.com/atlas-roslin-polski...,ksiazka-p

A na poważnie, to ciężko doradzić "co masz wziąć". Przeczytaj cały wątek, zobacz opinie w necie, zerknij na fora, napisz do autora i wtedy zdecyduj.
Skoro obie książki które wymieniłeś, mają "kiepskie" rysunki, to sam znalazłeś patent, żeby doposażyć się w atlas (i słusznie).
Wszystkie mają wady i zalety. Ja bym wziął Łuczaja, ale to moje zdanie.

Małopolska | Żywność | Rolnictwo | Narzędzia | Geologia | Energia alternatywna | Budownictwo
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-03-26 12:39 PM przez Kozmikus.)
2012-03-26 12:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
darnok Offline
Wyzwolony

Liczba postów: 440
Reputacja: 9
gdybym był na twoim miejscu to wziąłbym książkę Bogdana,ponieważ jest dokładny opis rośliny i szkic.w Łuczaju jest mało rysunków i zdjęć a ogrom wiedzy która może przygnieść,nawet są rośliny częściowo trujące.niewiele roślin zresztą może nadać się na podstawę pożywienia,może raczej jako dodatek.najcenniejsze są o jadalnych owocach kłączach bulwach i ziarniakach.
co do grzybów to nie wyczujesz raczej w smaku które są trujące i mają znikomą wartość odżywczą.
posiadam książkę i Łukasza i bogdana.i polecał bym ci zieloną kuchnie.
2012-03-28 06:13 AM
WarBlok Offline
TabaccaTeam:)

Liczba postów: 1,581
Reputacja: 122
Bogdana mam wersję papierową wiec polecę,
Łukasza mam w pdf i zakupię cały zestaw papierowej,
Twoja kasa, Twój wybór.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ! mo-lone lah-veh! μολὼν λαβέ!
DeGie
Dei solum ad genua procumbam

amor patriae nostra lex
2012-03-28 08:05 AM
lukaz2 Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 6
Reputacja: -3
Hmm , ogólnie dość trudny wybór , raz chcę wybrać to raz tamto , ogólnie to moje wymagania są takie:
mieszkam w dolnym śląsku więc chciałbym aby w książce przeważały albo były tylko rośliny z dolnego śląska , wtedy książka była by mniejsza itp itd.

Dużo roślin choć nie musi ich być multum najważniejsze są dla mnie rośliny najbardziej wartościowe odżywcze/lecznicze i te które są najczęściej spotykane na dolnym śląsku

jakieś podstawowe przepisy i napisane ile można jeść danej rośliny aby się nie zatruć itp

książka nie ma być ciężka , ogólnie jestem za tym aby brać książkę/książki w teren i tam się uczyć o roślinach

A i muszą być zdjęcia kolorowe dobrej jakości , jestem wzrokowcem chyba tak więc dużo łatwiej z obrazkami jest mi coś rozpoznać i szybciej .

I dodam jeszcze że na 99% kupuje książkę łuczaja Podręcznik robakożercy ponieważ i tak nie ma innej książki o jedzeniu robaków , a jak jest to podajcie nazwę .

i tak jak pisałem co do łuczaja Dzikie rosliny jadalne to jak bym tą książkę kupował to na 100% do kupiłbym do tego jakiś pożądany atlas roślin z kolorowymi obrazkami .

(2012-03-28 08:05 AM)WarBlok napisał(a):  Bogdana mam wersję papierową wiec polecę,
Łukasza mam w pdf i zakupię cały zestaw papierowej,
Twoja kasa, Twój wybór.

Też mam łuczaja w pdf ale tylko stare wydanie z 2002 roku , to w sklepach jest z 2004 i jest poprawione i są dodane kolorowe obrazki niby.

Aha i dodam że jeżeli warto mogę nabyć obydwie te książki . no nie wiem jak możecie to poradźcie coś jeszcze bo niestety ale nie mam łuczaja z 2004 i bogdana w pdf i nie wiem jak te książki wyglądają .
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-03-28 12:59 PM przez lukaz2.)
2012-03-28 12:46 PM
lukaz2 Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 6
Reputacja: -3
Hmm , poczytałem wasze posty i innych na forach , poczytałem trochę http://survival.strefa.pl/spis_roslin.htm pewnie identyczne jak z książki bogdana , i poczytałem Łuczaja ale wydanie z 2002 w pdf , chyba doszłem do wniosku że najlepiej było by wsiąść Łuczaja + atlas klucz roślin np http://www.sklepy24.pl/sklep/inbook_pl/p...ook@317409 . W sumie w bogdanie i łukaszu są bardzo podobne opisy roślin choć zdarza się że to co jest w łuczaju nie ma tego co w bogdanie i na odwrót , hmm może bym kupił łuczaja i bogdana bo w bogdanie są raczej lepsze przepisy .

Dobra jestem niezdecydowany , bo raz jedni mówią co innego drudzy co innego i ja co innego myślę , i mylisz się ale wcale nic nie reklamuje , przypuszczałem że głupio będzie wyglądać mój następny post z dylematem jaką książkę wybrać no ale cóż już napisałem .
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-03-30 04:13 PM przez lukaz2.)
2012-03-30 11:47 AM
darnok Offline
Wyzwolony

Łukasz Łuczaj wydaje nową książkę tym razem bogato ilustrowaną co przekłada się na wyższą cenę,na temat treści książki się nie wypowiem bo nie widziałem,ale znając książki Łuczaja to będzie super,
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/166899/dzika-kuchnia
około 300zdjeć,myślę że grupowo było by taniej.
http://www.chillibite.pl/2013/03/warszta....html#more
z powyższego linku wnioskuję że nie tylko o przy żądaniu roślin.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-03-25 05:26 PM przez darnok.)
2013-03-25 05:23 PM
darnok Offline
Wyzwolony

książka dziś rano do mnie dotarła,twarda okładka, gruby format i duży, cześć jest w słowo w słowo przepisana z dzikie rośliny jadalne np.pierwsze strony o wykorzystaniu roślin i ich część tak samo zaczyna się dzikie rośliny jadalne mniej więcej aż do pierwszej rośliny jest przepisane,część przepisów też jest przepisane około 80 roślin,kolorowa,plus za obrazki z roślinami i jak odróżnić je od trujących podobnych,zawiera krótkie felietony,łatwo dzięki niej rozpoznać roślinki,ale za ciężka w teren,
pisałem o książce dzika kuchnia

Everybody lies
2013-06-20 06:48 AM
No_idea Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 911
Reputacja: 48
cześć. mając jego starą wziąłbyś nową do kompletu ? zastanawiam czy warto wyłożyć kasę
2013-06-20 09:26 AM
darnok Offline
Wyzwolony

mam starą,jak masz starą,to bym ci radził nie brać nowej,bo praktycznie nic nowego nie ma,rośliny i opis siedlisk ten sam,trochę nowych przepisów + za rysunki i jak odróżnić od innych podobnych.jak masz jeszcze jakiś atlas roślin do tego czy książkę jakąś inną z obrazkami to bym ci radził nie brać.ja kupił na matras bo mi się wydaję że przy zniżce mają najtaniej.

Everybody lies
2013-06-20 02:13 PM
Z..n Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 26
Reputacja: 1
(2013-06-20 06:48 AM)darnok napisał(a):  za ciężka w teren,
pisałem o książce dzika kuchnia

Za to dobrze prezentuje się w domowej biblioteczce Smile . To moja pierwsza książka Łuczaja Blush Podoba się mi i już skorzystałem z jej porad.
2013-10-07 06:30 AM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny