Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Tsunami Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 213
Reputacja: 16
Rower
Witam
Zastanawiam się nad użyciem roweru z odpinanymi sakwami jako środka transportu.
Zalety:
-prostota
-nie potrzebuje paliwa
-nie wrażliwy na EMP
-cichy
-łatwy w naprawie
-przejedzie przez wąskie ścieżki, tam gdzie utknie samochód (w ostateczności można go pchać jak Vietcong)
Do sakw można napchać szpeju i w drogę.

Ideałem byłby wg składany rower górski Paratroper (cena jak za porządny góral ale ze średniej półki) + komplet sakw np Ortlieb-a.

Jakie macie przemyślenia w tym temacie?
2012-01-06 08:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ciek Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 391
Reputacja: 46
RE: Rower
(2012-01-06 08:48 PM)Tsunami napisał(a):  Jakie macie przemyślenia w tym temacie?

Każdy powinien mieć rower, miliard Chińczyków nie może się mylić Smile Rower warto połączyć z bagażnikiem samochodowym do rowerów. Jak trzeba będzie wiać to zapakujesz rowery na dach lub klapę i pojedziesz tak daleko jak się da. Jak się już dalej nie da samochodem to pojedziesz rowerem.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-01-06 08:57 PM przez Ciek.)
2012-01-06 08:56 PM
LARPAK Online
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 2,047
Reputacja: 198
Jedyne minusy to:
- człowiek (utrata sił itd.)
- mała ładowność (im więcej załadujemy tym trudniej jechać)
2012-01-06 09:23 PM
kurp78 Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 376
Reputacja: 12
"w ostateczności można go pchać jak Vietcong", lepiej pchac niz niesc bagaz na plecach.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-01-06 10:06 PM przez kurp78.)
2012-01-06 10:03 PM
Ciek Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 391
Reputacja: 46
Kupiłem w zeszłym sezonie przyczepkę do roweru. Coś takiego jak złomiarze przed sobą pchają; dwa boczne kółka, rama, a na ramie duży kosz z plastyku. Przyczepiane do roweru ale ma też rączkę do pchania. Pojemność niby 100 kg ale myślę, że więcej by weszło bo sam nim jechałem i było okej, a ważę ze 95 kg. Poza tym tanio można szprychy w kołach zmienić na przeznaczone dla tłustych du... no, te, wyczynowe. Ogólnie rewelacja, można zwozić drewno na opał czy owoce zerwane w alejkach owocowych, dojedzie się tam, gdzie nie wjedzie samochód lub nie bardzo się to opłaca. W niemieckim Aldiku były w niby promocji za 50 eurasów.
2012-01-06 10:21 PM
darnok Offline
Wyzwolony

Liczba postów: 440
Reputacja: 9
ja zamierzam kupić takie cacko http://www.ekonapedy.com/podstrony/tolek.htm z napędemSmile ten akurat ma koła 20 '',ale jest dostępna wersja która ma 24'' i jest jedynie 100zł droższa.ładowność 30L i przejedzie przez wąskie ścieżki nie osiągalne dla samochodu.w razie potrzeby możliwość włączenia napędu.nożny napęd na tylne a na przednie koło elektryczny wiec trudniej się ''zakopać''
mam do was takie pytanie na co wpływa wielkość kół który lepiej wybrać?(które wymagają mnie wysiłku?)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-01-07 08:24 AM przez darnok.)
2012-01-07 08:23 AM
Tsunami Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 213
Reputacja: 16
Zastanawiam się nad systemem odpinanych sakw do roweru, pakowanych w razie potrzeby pieszej wędrówki do wora US Army (tego z prostymi szelkami + polecam podpiąć wygodny pas biodrowy od plecaka systemu Molle).
2012-01-07 02:47 PM
scand Offline
raczej czyta...

Liczba postów: 110
Reputacja: 6
Nie składany. Rower górski ze sztywną ramą, nie musi być z najwyższej półki. Wystarczy średnia, ale najważniejsze sprawa to dbać o sprzęt ! wszystkie części ruchome smarować, zabezpieczać na zimę, czyścić.
Jest cała masa systemów sakw oraz mocowań rowerów do samochodów. Faktycznie, przedłuża to naszą mobilność pod warunkiem że mamy odpowiednią formę. Kilka lat temu zorganizowaliśmy ze znajomymi spontaniczną wyprawę Zawiercie - Ogrodzieniec - Częstochowa ( około 70 km szlakiem Warowni Jurajskich ) z 10 osób dojechały tylko 3.
2012-01-07 07:21 PM
ChollaYi Offline
21st Century Schizoid Man
Super Moderators

Liczba postów: 1,021
Reputacja: 82
(2012-01-06 08:56 PM)Ciek napisał(a):  Rower warto połączyć z bagażnikiem samochodowym do rowerów. Jak trzeba będzie wiać to zapakujesz rowery na dach lub klapę i pojedziesz tak daleko jak się da. Jak się już dalej nie da samochodem to pojedziesz rowerem.

Dokładnie taki mam plan. Już gdzieś o tym pisałem. W razie potrzeby ewakuacji ładuję rowery do auta i jadę dopóki można. A potem na rowerach. Praktycznie wszystko już mam:
dwa rowery + mocowanie na hak + fotelik dla dziecka + przyczepka Extrawheel classic (starszy model z workami. Nowsze mają sakwy) + sakwy do jednego roweru.
Chcę jeszcze kupić drugie sakwy, a te stare wymienić bo niestety się zaczęły rozlatywać. Teraz będę kupował coś lepszego: Crossy, Ortlieby, MSXy albo Sport Arsenal.
Przyczepka sprawuje się świetnie podczas jazdy choć muszę przyznać, że pakowanie do worów i potem worów do przyczepki jest nieco upierdliwe. Będę chciał nieco ją przerobić dodając stopkę żeby mogła stać sama.

Tylko, że samo posiadanie roweru za wiele nie da. Trzeba jeszcze trenować. Ja jeździłem 2 albo 3 razy w tygodniu do pracy (12,5km w jedną stronę) + do tego wycieczki z rodziną weekendy (czasem w tygodniu). I sporo to dało - zredukowałem brzuchol, zaoszczędziłem na paliwie, podreperowałem kondycję a do tego wszystkiego miałem okazję poszukać paru roślinek. Bo wbrew pozorom w Wawie można znaleźć sporo ciekawych roślin Smile

Michał | Warszawa || CB || Informatyka | Żeglarstwo | Fotografika | Mechanika sam. |
"Nie dowiesz się z gazety kto przeżyje swoją śmierć"

[Obrazek: sygnatura_dar-2018.gif]
2012-01-07 07:28 PM
zero Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 234
Reputacja: 75
Odświeżę temat. Ja również zastanawiałem się nad użyciem roweru z odpinanymi sakwami i (lub) przyczepki jako środka transportu. Roweru na tyle mocnego by mógł wytrzymać obciążenie co najmniej 2 osób niczym rower hybrydowy opisany przez honda104. Rower który sprawnie z obciążeniem mógłby poruszać się po asfalcie jak i drogach gruntowych.

A przy okazji, nikt nie rozważał omijania zatorów na drogach, które niewątpliwie będą gdy będzie powszechna ucieczka i panika. Część kraju pokrywają lasy a w nich są drogi które pozwalają czasami skrócić o dziesiątki kilometrów trasę nie będąc zawalonymi przez uciekinierów. Jest tylko „drobny” problem, większość wjazdów na te drogi jest zamknięta dla samochodów a dostępna jedynie dla jednośladów no chyba że ma się odpowiednie klucze.

Wracając do tematu roweru, który miałby być nie tylko rowerem „ucieczkowym” ale który można normalnie używać na co dzień, który można modyfikować np. jak rower hybrydowy. Rower który zajmuje minimalną ilość miejsca a wiec składanego i tu podobnie jak Tsunami zwróciłem uwagę na Paratroper.
Większość opinii na temat składaków jest negatywna, ale czy dotyczy to również tego konkretnego modelu?
Ponieważ jestem kompletnym laikiem w sprawach jednośladów to pytałem kolegów, użytkowników rowerów jakie ramy, koła, szprychy i inne podzespoły spełniały by takie założenia, ale kompletny brak zrozumienia, rower służy do jazdy na wycieczki a nie do wożenia towarów …
Na tym forum jest inne podejście do tematu, są tacy jak honda104 i inni praktycy dlatego może mnie ktoś uświadomi:
- jak to jest z tym rowerem Paratroper w praktyce.
- jaka rama (typ, firma), koła, opony, dętki, szprychy, przerzutki i inne istotne podzespoły byłyby odpowiednie do złożenia roweru spełniającego powyższe założenia.
Na chwilę obecną zadaję pytanie czysto teoretycznie, ale rozważam posiadania takiego roweru gdyż jest on alternatywą dla samochodu. Mam w pamięci obrazy z filmów z 39 roku i aktualnych na świecie gdy w potoku pieszych uciekinierów na drogach tkwią lub posuwają się z ich rytmem samochody. Samochód nie zawsze gwarantuje szybkości przemieszczania się, nie trzeba paniki, wystarczy zobaczyć jakie jest tempo w godzinach szczytu lub gdy wszyscy wracają z dni wolnych do domu…
2012-08-24 09:34 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny