Boungler Alienator - Serwis Informacyjny

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zestaw do naprawy opon
Autor Wiadomość
Masełko Online
Dużo pisze

Liczba postów: 250
Reputacja: 11
Zestaw do naprawy opon
Chciałbym coś ciekawego koleżankom i kolegom polecić mianowicie taki zestawik
http://sklep.phu-szczepan.pl/?id=pokaz_p...y%20MARUNI
Wystarczy tylko coś do pompowania koła i wulkanizacje nie będą nam potrzebna .Sam u nich kupiłem dwa zestawy do większych opon i zwykłych osobowych i muszę przyznać że naprawa jest naprawdę prosta i chyba najszybsza z możliwych tym bardziej jak bagażniki już mamy pełne sprzętu a zapas na samym dnieAngry .A jeśli prądu nie będzie u majstra to nam tak samo to naprawi i jeszcze skroi nieźle.
2012-01-23 05:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ChollaYi Offline
21st Century Schizoid Man

Liczba postów: 786
Reputacja: 56
RE: Zestaw do naprawy opon
Ciekawe, ciekawe.
Naprawiałeś już samodzielnie oponę takim zestawem?

Michał | Warszawa || CB || Informatyka | Żeglarstwo | Fotografika | Mechanika sam. |
"Nie dowiesz się z gazety kto przeżyje swoją śmierć"
2012-01-23 08:18 AM
Szynszyl Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 399
Reputacja: 27
Ja mam wątpliwości co do opon bezdętkowych-co z tego że ją nawet załatamy jak nie będzie kompresowra by ja napompowac? Iles razy próbowałem napompować bezdentkową oponę w motorze pompka i nie udało mi sie- bo wypływ wokoło powietrza jest ogromny,i musi być tak samo ogromne ciśnienie .
Jeśli powietrze tylko zeszło na postoju a brzegi nie odkleiły sie od faelgi to jak najbardzej się da,ale gdy przejechaliśmy jakiś kawałek i opona sie juz nie trzyma felgi to tylko dentke zakłądać.

Zresztą jak jakieś auto ma byc pojazdem ewakuacyjnym to musi być na dentkach-opony bezdętkowe to jakaś porażka.Nawet jadąc po drogach cisnienie tam czesto spada i co 2-3 miesiące trzeba dopompować. Przynajmniej ja mam takie doświadczenie z nimi.

/sprzet alpinistyczny/wspinanie/spływy pontonowe/skoki na linach/paralotnie/eksploracja podziemna/jaskinie/wykrywacze metali/strategia i taktyka/survival/ASG/operacje specjalne w nowoczesnej wojnie/Historia wojskowości/
2012-01-23 09:34 AM
emir Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 1,017
Reputacja: 64
Pracowałem ponad 4 lata w Land Roverze w Irlandii. Wszystkie opony w tych autach i w zwykłych osobówkach były łatane bardzo podobnym narzędziem i "sznurkami". Bez dodatkowego kleju - sam "sznurek" (string) był nasączony czymś w rodzaju niezastygłej gumy. Tu narzędzie jest lepiej widoczne: http://www.google.co.uk/imgres?q=tyre+re...:18,s:182. Opony nie trzeba zdejmować do naprawy. Wprawnej osobie zajmie ze 3 minuty, nie wprawnej - z 5 i może zmarnować pierwsze jeden czy dwa sznurki. Mam analogiczny zestaw i polecam, używałem.

Troll Hunter
2012-01-23 09:53 AM
Hanss Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 27
Reputacja: 2
Co do nałożenia opony bezdętkowej na felgę to jest jeden bardzo prosty i skuteczny sposób: wystarczy mieć trochę benzyny (najlepsza jest taka w buteleczce do napełniania zapalniczek) lub jakiś spray (lakier do włosów, dezodorant) i zaaplikować dany środek do wnętrza opony a potem szybko podpalić. Opona sama wskoczy na felgę, potem trzeba tylko dopompować. Nazywa się to "strzelaniem" i jest często stosowane w domowych warsztatach samochodów 4x4, Metoda ta jest też niezastąpiona podczas wycieczek w teren takimi samochodami gdy jakiś korzeń wbije się miedzy felgę a oponę i rozstrzelni nam kółeczko. Na youtubie jest pełno filmików jak się to robi.
2012-01-23 11:30 PM
emir Offline
Stary wyjadacz

Mówisz np. o tym? http://www.youtube.com/watch?v=1grvH-4R36k w teren u nas chłopaki mieli taki przenośny zbiornik ciśnieniowy do tego, ale benzyna bardziej mi się podoba. Na warsztacie - maszyną.

Troll Hunter
2012-01-24 01:12 AM
Masełko Online
Dużo pisze

Liczba postów: 250
Reputacja: 11
Potwierdzam słowa Hanssa ja słyszałem że nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy tak robili :dezodorant do opony przez szczeline a później zapalniczka -strzał opona jest na swoim miejscu .Co do klejenia też się zgadza trzeba zrobić na starym kole dziurkę później na próbę zakleić i będzie wprawa w klejeniuBig Grin.Oczywiście ten zestaw jest tylko do kół bezdętkowych .Swoją drogą coraz więcej nowych aut ma małe kompresorki do pompowania kół też poręczne urządzenie tylko kwestia znalezienia takiego u chłopców co rozbierają w miarę nowe auta.
2012-01-24 05:55 AM
emir Offline
Stary wyjadacz

Moim zdaniem "bezpieczniejsze" są pompki ręczne/nożne. Miałem kiedyś elektryczną która leżała kilka lat w aucie - była sprawdzona latem (i myślałem, że jest ok) - zimą niestety zawiodła czy to od wilgoci, czy zimna. Teraz mam "nożną" - model z dwoma cylindrami. Sprawuje się dobrze już z 10 lat. akurat niedawno pompowałem rowery.
Do drobnych napraw są też spray'e z gumą w płynie czy czymś podobnym - wpompowujesz to w uszkodzoną oponę. Jednak UWAGA - znajomy zatkał sobie zawór w pompce którą chciał potem dopompować koło, bo wtłoczyło to z powrotem do zaworu pompy. Miał przy tej pompce taki dziwny, podwójny do różnych rozmiarów zaworów. Musieliśmy zawór rozbierać i czyścić.

Troll Hunter
2012-01-24 10:00 AM
Hanss Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 27
Reputacja: 2
Tu jest to fajnie pokazane : http://youtu.be/Mk9n2qyTPic
2012-01-25 03:37 PM