Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak wybudować domek letniskowy na działce rolnej?
Autor Wiadomość
Pozyskiwacz Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 1,126
Reputacja: 146
RE: Jak wybudować domek letniskowy na działce rolnej?
Taka budowla "na zgłoszenie" , 35 czy tym bardziej 70 m kw. ma największy sens jak sami , lub z pomocą znajomych jesteśmy w stanie ją wybudować. Wtedy koszty można ograniczyć w zasadzie do kosztów materiałów (no i może transportu).
Problem w tym że trzeba się trochę na tym znać i mieć czym robić. Jak będziemy wszystkie narzędzia kupować i wypożyczać na tą konkretną budowę to może wyjść dość drogo. Tym bardziej jak będziemy się uczyć budować na własnych błędach i przysłowiowych "filmikach z youtuba".
Znam osobiście przypadek jak szopa na narzędzia, zresztą wybudowana przez parę młodych inżynierów, świeżych osiedleńców w Bieszczadach, zawaliła się od pierwszego podmuchu wiatru kilka godzin po wybudowaniu. A tak obliczali wytrzymałość dachu na nacisk śniegu. Niestety ,żeby jedną deskę na skos przybili, a nie tylko pion i poziom to może by to stało do dziś.
No chyba że wszystko potraktujemy jako naukę nowych umiejętności i gromadzenie sprzętu na wyposażenie siedliska. Ale to może być droga nauka, lepiej zatrudnić jakiegoś fachowca, nawet jako doradce. A jeszcze lepiej samemu zatrudnić się jako pomocnik na budowę przy podobnych projektach. Nauka i siłownia w jednym.
Co nie zmienia faktu że taka deregulacja bardzo mnie cieszy , bo planuję wybudować następną wiatę na maszyny rolnicze.

Wojtek.Beskid Niski/rolnictwo-ogrodnictwo-konie/mechanika-ślusarstwo-kowalstwo/laminaty/stare narzędzia rolnicze/ciągniki rolnicze SAM/samochody terenowe/motocykle/ciężarówki.
2021-05-20 06:07 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
BiKey Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 31
Reputacja: 1
Budowę zaczynassz od budynku garażowego a potem robisz mieszkalny.
To co spaprzesz na garażu przykryjesz sidingiem a dom już robisz prosto i poprawnie.

Narzędzia to: szpadel, poziomica, wiertarka, wkrętarka, szlifierka, młotek, taczka, siekiera, komplet wkrętaków i bitów, piła do drewna, grzechotka z nasadkami, multimetr, kilka różnych szczypiec, mieszadło do kleju.

Długo robiłem kalkulację kupować do remontu czy iść z budową od zera i przy budowie najtaniej wyszlo mi z szalunkiem traconym z XPS i zalewaniem betoniarki. Z tym, że betoniarkę miałbym za przysłowiową halbę a auta z hakiem i przyczepkę mam swoje.

Polecam rozeznać temat klocków lego z XPS. Zero umiejętności, zero wiedzy, idzie jak zabawa i prędziutko. Niestety tanie nie jest ale nie materiał a robocizna jest największym kosztem. W tym przypadku przepłacając za materiał unika się kosztu robocizny i żmudnej roboty.
Uwzględniając mikro-metraż nie wyjdzie drogo.

Alternatywą jest pustak ceramiczny polerowany + montaż na pianoklej.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2021-05-20 09:37 AM przez BiKey.)
2021-05-20 09:35 AM
Masełko Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 781
Reputacja: 17
100 litrowa betoniarka to koszt ok 600zł, przyda się bardzo Wink

LB Mechanika samochodowa i maszyn|pospawam sprzęt do destylacji|elektryka
2021-05-21 12:09 PM
BiKey Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 31
Reputacja: 1
Lałem taras z mieszadła. Zeszło ale da się.
Zakup betoniarki jako wydatek to jedno, późniejsze trzymanie takiego grzmota to drugie.
Wszystkie te tanie betoniarki z marketów to jednorazowy badziew i po wybudowaniu domku może być po niej.
2021-05-22 07:31 AM
emir Offline
stary

Liczba postów: 1,822
Reputacja: 101
(2021-05-22 07:31 AM)BiKey napisał(a):  toniarki z marketów to jednorazowy badziew i po wybudowaniu domku może być po niej.
Kupujesz bezpośrednio przed budową. "Dbasz o stan". Budujesz w czasie gdy jest gwarancja (naprawa albo wymiana w tym czasie jeżeli konieczne). Bezpośrednio po zrobieniu prac, nadal sprawną i nadal na gwarancji sprzedajesz.
Co innego gdybyś planował pracować na tym codziennie przez lata.

Kupowałem "jednorazowe narzędzia" do "jednej pracy" i mam takie które dorywczo działają od połowy lat 90. Nie są to sprzęty jakości Hilti czy DeWalt ale jeżeli za cztery różne zapłaciłem tyle co za jedno dobrej firmy to sens ekonomiczny jest. Oczywiście do prac które wykonuję ciągle wolę narzędzia dobrych marek - przykładowo szlifierkę oscylacyjną brałem już od Makity, z 5 razy droższa od marketowych.

Boomer
2021-05-22 11:03 AM
Masełko Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 781
Reputacja: 17
To oczywiste, że marketowe betoniarki dupy jakością nie urywają, ale praca będzie o wiele wydajniejsza niż mieszadłem. Zresztą markowe mieszadło też będzie droższe niż marketowe. Poziom skomplikowania betoniarki jest banalny, a więc i naprawy też będą proste. Jeżeli wybudujemy nią mały domek to jej misja będzie wypełniona

LB Mechanika samochodowa i maszyn|pospawam sprzęt do destylacji|elektryka
2021-05-22 10:49 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz