Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak leczyć zęby bez stomatologa?
Autor Wiadomość
aPC Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 729
Reputacja: 49
RE: Jak leczyć zęby bez stomatologa?
(2012-09-05 10:33 AM)ChollaYi napisał(a):  Ostatnio trafiłem na Plomb-R

Cytat:Plomb R

Skład: tlenek cynku 40 % i siarczan wapnia 30% pozostałą część stanowią plastyfikatory syntetyczne 15%, siarczan potasu 10%, siarczan magnezu 5% oraz śladowe ilości środków aromatycznych
za: http://www.publikuj.org/plomb_r_najlepsz...23643.html

no. tlenek cynku widzę jest nieśmiertelny : ) Siarczan wapnia to po co? Gips w połączeniu z wodą? Ktoś testuje? Big Grin

ZPL | CB/PMR
2012-09-05 04:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 3,032
Reputacja: 241
Dyskusja... dyskusją... jednak wątek jest intensywnie czytany, i zastanawiam się czy zapadł tutaj właściwy przekaz. Podkreślę raz jeszcze że dotyczy on wyłącznie sytuacji wyjątkowych - kiedy nie mamy dostępu do stomatologa. W żadnym wypadku nie należy posiłkować się tymi specyfikami w czasach kiedy pomoc medyczna funkcjonuje normalnie i jest dostępna dla każdego.
Nie wszystkie otwarte zęby możemy zalepiać takim czasowym wypełnieniem, w wielu sytuacjach może się to skończyć nieprzyjemnie.
Najlepsza rada jaką mogę Wam dać na chwilę obecną - ruszajcie niezwłocznie do dentysty nawet na podstawową kontrolę i pozbądźcie się wszelkich problemów z zębami. Nawet obecnie najmniejszy problem, który faktycznie możemy chwilowo zignorować - w sytuacji PostApo szybko dojrzeje i doprowadzi nas do skrajności i cierpienia.
A przecież taka zmiana i każde możliwe zagrożenie mogą nastąpić w każdej chwili i zostaniemy z dziurami w zębach.

Tak, wybrałem się do dentysty, robię po kolei wszystko jak leci. Chcę mieć zrobiony kapitalny remont i skończyć z problemami w tej kategorii. Jeżeli ja daję radę, Wy tez możecie.

Plomb-R i inne tlenki cynku zostawmy sobie w apteczce, gdzie jest ich miejsce.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-09-05 08:35 PM przez Boungler.)
2012-09-05 08:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
borekpriv Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 310
Reputacja: 58
Bou , ale każdy zwleka z wizytą u dentysty jak może , watek jest poczytny bo każdy woli wydać 150 zł na specyfiki niż 100 zł za profesjonalne wykonanie usługi w 15 min .
Może OT ale ja miałem rwanie na "żywca bez znieczulenia" 5tke ,6tke dolną za jednym razem , pomoc dentystyczna złapała mnie za głowę oburącz , a dentystka SIADŁA MI NA KLATCE PIERSIOWEJ I WYRYWAŁA , ZĘBY (A RACZEJ POZOSTAŁOŚCI) I SIĘ KRUSZYŁY , A ONA DZIABAŁA TYMI SWOIMI KOMBINERKAMI I DZIABAŁA .

Uraz do dentysty mam do dzisiaj (to były lata 1986) , dzisiaj jest to nie do pomyślenia , wtedy 3 dni byłem wyłączony z obiegu , a do "miętkich" nie należę .

I wszyscy podchodzą podobnie "dentysta to ostateczność " ( mam nadzieję że tu są sami twardziele Smile )

Jak by nie było , dentysta dobra rzecz , jak jest trzeba korzystać , jak nie będzie to wtedy kombinujemy

A gdzie w Hymnie Narodowym jest mowa o przemyśle energetycznym?
Odpowiedź: ..... pod twoim przewodem...

[Obrazek: sygnatura_dar-2016.gif]
2013-01-10 11:12 PM
ChollaYi Online
21st Century Schizoid Man
Super Moderators

Liczba postów: 1,033
Reputacja: 84
Początkowo myślałem, że to żart ale firma ma stronę internetową i profil na FB...
http://dentidrill.com/

[Obrazek: the-product.png]

Wygląda na to, że za 199E + koszty wysyłki możemy mieć domowy gabinet dentystyczny Smile
Wrzucam jako ciekawostkę, bo jakoś sceptycznie do tego podchodzę. Moc takiego urządzenia musi być malutka i jakoś mi się nie chce wierzyć, że da się tym próchnicę usunąć.

Michał | Warszawa || CB || Informatyka | Żeglarstwo | Fotografika | Mechanika sam. |
"Nie dowiesz się z gazety kto przeżyje swoją śmierć"

[Obrazek: sygnatura_dar-2019.png]
2013-10-24 01:26 PM
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 3,032
Reputacja: 241
Sprzęt genialny ale chyba tylko w rękach kogoś z doświadczeniem. Tak jak kiedyś pisałem na początku tego wątku trzeba mieć wiedzę jak rozpoznać próchnicę i generalnie wyleczyć zęba. Ale za takiego newsa plus się należy!

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
2013-10-24 03:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Akasz Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 128
Reputacja: 10
\Dzisiaj zakupiłem poradnik "Apteka Pana Boga" Maria Treben
Jeśli chodzi o zęby

Ból zęba

Herbata z rumianku pospolitego (wziąć jedną kopiastą łyżeczkę do herbaty rumianku, zalać 1/4 litra wody i pozostawić do naciągnięcia.
Gdy boli ząb należy rozcieńczyć łyżkę stołową nalewki niewielką ilością wody i płukać jamę ustną, przetrzymując w niej płyn przez pewien czas. Można też zwilżać ząb szmatką nasączoną nalewką. Ból zęba ustępuje a stan zapalny cofa się.
Z tego poradnika wynika, że zioła szwedzkie to lekarstwo cud na wiele dolegliwości.

Próchnica

Mycie naparem ze skrzypu( 1 kopiastą łyżeczkę ziela zalać 1/4 litra wody)

Ropienie/Rozchwianie

Robi się płukania naparem z szałwi lub lub przykłada zwilżone waciki(1 kopiastą łyżeczkę do herbaty ziół na 1/4 litra wody, zaparza i pozostawia na krótko do naciągnięcia.

Usunięcie zęba

Herbatę z przewrotnika pospolitego poleca się jako jeden z najlepszych środków do płukania ust po usunięciu zębów. Jamę ustną płucze się wielokrotnie i rana goi się w ciągu jednego dnia.(1 kopiasta łyżeczka na 1/4 litra wody, należy tylko zalać zioła wrzątkiem i pozostawić na krótko do naciągnięcia.)
2014-02-25 04:35 PM
ChollaYi Online
Super Moderators

To ja dorzucę info na podstawie "Poradnika ziołowego" Andrzeja Szymańskiego

Ból zęba - próchnica
Przyłożyć na brzuch kompres z zimnej wody zmieszanej z octem (pół na pół) i pozostawiamy na 2 godziny. Jeśli po tym czasie ból nie minie - kompres powtarzamy.
Aby szybciej uwolnić się od bólu zęba przykładamy do zewnętrznej części policzka kompres z świeżego, drobno utartego chrzanu zawiniętego w cienkie płótno.

Ból zęba - nerwowy
Taki ból najczęściej występuje chorych na reumatyzm i pojawia się jako następstwo gwałtownego ochłodzenia ciała.
Leczenie - jak przy bólu spowodowanym próchnicą, a dodatkowo stosujemy płukanie jamy ustnej wywarem z liści babki szerokolistnej (2 łyżki liści babki zalewamy 0,5l wody, gotujemy 10 min. i przecedzamy).

Opuchnięcie dziąseł
Najczęstszą przyczyną jest brak witamin, kamień nazębny, początki paradontozy. Dziąsła oprócz tego, że są spuchnięte są ciemnoczerwone i łatwo krwawią (np. przy myciu szczoteczką)
Leczenie:
Kilka razy Stosujemy gorące kompresy (40st.C) na dolną szczękę.
Ponadto płuczemy usta 3-4 razy dziennie naparem z rzepiku pospolitego (2 łyżki surowca zalewamy 0,5l wrzącej wody, odstawiamy pod pokrywką na 10 min. i przecedzamy).
Zęby myjemy miękką szczoteczką, wieczorem bez pasty. Po każdym umyciu nacieramy dziąsła olejkiem eukaliptusowym.

Zapalenie dziąseł
Powód - brak higieny jamy ustnej, kamień nazębny, źle dopasowane protezy, koronki, niewygładzone plomby, a także chemią obecną w pastach i płynach do płukania ust. Bardzo często powstaje u chorych na zapalenie woreczka żółciowego, szkorbut, białaczkę, cukrzycę, przewlekłe choroby nerek i choroby zakaźne: tyfus, szkarlatynę, grypę.
Dziąsła są zaczerwienione, spuchnięte, łatwo krwawią, występuje ślinotok i cuchnie z ust.
Leczenie:
Przede wszystkim należy usunąć przyczynę.
Bardzo skuteczny jest delikatny masaż dziąseł, wykonywany rano i wieczorem po umyciu zębów.
Co wieczór należy wykonywać na dolną szczękę kompres z gorącego naparu rumianku (1 łyżka rumianku na 1 szklankę wrzącej wody, odstawić pod pokrywką na 10 min., przecedzić).
Dodatkowo należy stosować raz dziennie płukanie wywarem z kory dębowej na winie lub winnym occie (1 łyżkę kory dębowej zalewamy 0,75 1 wytrawnego wina lub octu winnego i gotujemy na małym ogniu przez 30 min.; na samym końcu dodajemy sproszkowany ałun na końcu noża). Taki wywar mieszamy z przegotowaną wodą (1/4 szklanki wody, 1/4 szklanki wywaru)

Kamień nazębny
Kamień nazębny odkłada się głównie u osób cierpiących na dolegliwości
układu pokarmowego. Wyleczenie tych dolegliwości sprzyja zawsze ograniczeniu odkładania się kamienia nazębnego.
Leczenie:
Podczas mycia zębów należy płukać jamę ustną wywarem z kwiatu lipy, rdestu ptasiego i tarczy słonecznika pozbawionego nasion (1/4 średniej tarczy słonecznika pokroić drobno, dodać 4 łyżki kwiatu lipowego i 4 łyżki rdestu ptasiego, zalać 1,5 l wody, gotować na małym ogniu 25 min. i przecedzić).
Ponadto w przeciągu 2-3 tygodni należy wypijać dwa razy dziennie filiżankę przegotowanej wody z 1 łyżką soku ze świeżej cytryny z dodatkiem miodu.

Nieprzyjemny zapach z ust
Przyczyną może być nie tylko zepsute zęby czy brak higieny ale również stan zapalny jamy ustnej, gardła, śluzówki nosa, płuc, długotrwałe zaparcie, cukrzyca lub choroby nerek.
Leczenie:
a) Doraźna metodą (acz skuteczną) jest płukanie ust wywarem z węgla drzewnego z lipy lub wierzby. Płaską łyżeczkę sproszkowanego węgla
zalać 1 szklanką wrzącej wody, gotować na małym ogniu przez 10 min.
Przecedzić przez bardzo gęste sitko, gazę lub płótno i pozostawić do ostudzenia.
b) Przed każdym większym posiłkiem należy wypić filiżankę naparu z cząbru ogrodowego (1 łyżkę sproszkowanego ziela zalać 1 szklanką wrzącej wody, parzyć pod przykryciem przez 20 min. i przecedzić).
c) w przypadku cukrzyków i osób z zaburzeniami żołądkowymi należy 3x dziennie, przed posiłkiem wypić filiżankę naparu z liści borówki czernicy (1 łyżkę liści zalać 1 szklanką wrzącej wody, odstawić pod pokrywką w ciepłym miejscu na 30 min. i przecedzić). W przypadku dolegliwości żołądkowych, należy zastosować dwudniową głodówkę i pić wyłącznie wodę.

Michał | Warszawa || CB || Informatyka | Żeglarstwo | Fotografika | Mechanika sam. |

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-02-27 10:29 AM przez ChollaYi.)
2014-02-27 10:29 AM
ChollaYi Online
Super Moderators

Podobne działanie do olejku goździkowego ma sok z żyworódki

Ogólnie, to ciekawa roślinka i wygląda na to, że warto się nią zainteresować i hodować w domu na parapecie.

2014-08-18 09:12 AM
borekpriv Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 310
Reputacja: 58
Przewinęło się już kilka odpowiedzi na temat goździków .O ile olejek goździkowy nie dostępny w sklepie za rogiem , to sama przypraw tak.

Jeżeli mam problem z bólem i mam wizytę u "dohtora" a leki przeciwbólowe nie działają ,albo słabo działają a spać trzeba (pytałem znajomych , i przeważnie zaczyna boleć w nocy) .
Jest na to recepta , praktycznie w 10-20 minut ulga.

2-3 goździki rozgryźć na papkę i oblepić tą papką bolący ząb , jest gorzkie ,ale nie za bardzo ,po 20 min wypluć .
Po około 20 min ból powinien być lekko wyczuwalny z tendencją do zaniku.

Ten stan może nawet się utrzymywać do 24 h , gdzie normalnie rano trzeba zapodać jakiś silny lek przeciwbólowy , a tak 2-3 goździki do gęby i ok

Ale oczywiście trzeba iść do zębologa.

A gdzie w Hymnie Narodowym jest mowa o przemyśle energetycznym?
Odpowiedź: ..... pod twoim przewodem...

[Obrazek: sygnatura_dar-2016.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-08-24 09:34 PM przez borekpriv.)
2014-08-24 09:33 PM
matekobl Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 3
Reputacja: 0
(2013-01-10 11:12 PM)borekpriv napisał(a):  Bou , ale każdy zwleka z wizytą u dentysty jak może , watek jest poczytny bo każdy woli wydać 150 zł na specyfiki niż 100 zł za profesjonalne wykonanie usługi w 15 min .
Może OT ale ja miałem rwanie na "żywca bez znieczulenia" 5tke ,6tke dolną za jednym razem , pomoc dentystyczna złapała mnie za głowę oburącz , a dentystka SIADŁA MI NA KLATCE PIERSIOWEJ I WYRYWAŁA , ZĘBY (A RACZEJ POZOSTAŁOŚCI) I SIĘ KRUSZYŁY , A ONA DZIABAŁA TYMI SWOIMI KOMBINERKAMI I DZIABAŁA .

Uraz do dentysty mam do dzisiaj (to były lata 1986) , dzisiaj jest to nie do pomyślenia , wtedy 3 dni byłem wyłączony z obiegu , a do "miętkich" nie należę .

I wszyscy podchodzą podobnie "dentysta to ostateczność " ( mam nadzieję że tu są sami twardziele Smile )

Jak by nie było , dentysta dobra rzecz , jak jest trzeba korzystać , jak nie będzie to wtedy kombinujemy

no po takim rwaniu to bym uciekał na sam widok, "dentysta-stomatolog" i zmieniał bym stronę ulicyBig Grin , osobiście trzymam w rezerwie ketonal 100mg ok. 4min i można iść spać.
2014-10-25 04:11 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny