Boungler Alienator - Serwis Informacyjny

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przemrożenie kończyn
Autor Wiadomość
Kozmikus Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 773
Reputacja: 65
Przemrożenie kończyn
Celowo nie napisałem odmrożenia, ponieważ mam pytanie związane stricte ze mną, a to chyba nie kwalifikuje się jako odmrożenie.

Jakiś czas temu, (nie wnikając w szczegóły) pracowałem kilka h na świeżym powietrzu, przy temp. około -25. Wszystko było w porządku (nawet nie zmarzłem specjalnie - byłem ciepło ubrany, wraz z rękawiczkami) ale po kilku dniach, nawet krótkie wyjście na zewnątrz powoduje dość silne uczucie zimna na dłoniach. Dochodzi do tego stopnia, że nawet w rękawiczkach, przejście z domu do samochodu już jest sporym dyskomfortem. Marzną mi ręce w domu (a nigdy nie miałem podobnych objawów - ba, wręcz zawsze miałem ciepłe) i przy codziennych czynnościach.
Dodam, iż nigdy nie miałem z tym problemu, zawsze było w porządku, a porządne ubranie to u mnie standard.
Czy mitem jest, że raz "przemrożone" dłonie będą już zawsze bardziej podatne na mróz ? W jaki sposób doprowadzić się do stanu "normalnego" (tłusty krem wg rady babć nie działa).

Małopolska | Żywność | Rolnictwo | Narzędzia | Geologia | Energia alternatywna | Budownictwo
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-02-15 07:56 PM przez Kozmikus.)
2012-02-15 07:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tsunami Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 212
Reputacja: 16
RE: Przemrożenie kończyn
Na serio idź lepiej z tym do lekarza.

Nie jestem lekarzem, ale przypomina mi się że kiedyś po zajęciach w terenie przy - 28 C, odkryłem że nie mam całkowicie czucia w 2 czubkach (sama góra w palcach) w jednej dłoni. Bałem się że to odmrożenie. Dotykałem przez 2 dni i nic, normalnie czucie wróciło po ok tygodniu.Też smarowałem tłustym kremem. Nie zauważyłem u mnie abym był bardziej wrażliwy na niską temperaturę w tych miejscach.
2012-02-15 08:29 PM
Antoś Jones Offline
Więcej czyta niż pisze

Liczba postów: 290
Reputacja: 38
ja ostatnio również spędziłem na świeżym powietrzu w temp -15. Dwa dni (no może nie całe ale po 10h/dobę). Taka praca. W sumie też byłem ciepło ubrany ale na rękach tylko rękawiczki skórzane robocze.
Dłonie zmarzły jak diabli. Teraz w dłonie już jest ok i nie przemarzają ale są dużo wrażliwsze na ciepło. Letnia woda i już parzy. Dodatkowo są lekko czerwone i strasznie suche. Mały plus to taki, że wystarczają teraz cienkie rękawiczki i mi dłonie tak nie marzną Smile

Teraz wiem, że podstawa to krem natłuszczający. Pomaga. I należy pamiętać, żeby nie stosować kremów nawilżających. Tylko i wyłącznie natłuszczające.

A twój przypadek to chyba przejdzie, (kolega miał to samo tylko z twarzą). Następnej zimy już z nim było wszystko ok.

Ale może na Twój problem to "ZERO" by coś wiedział

bodim.com.pl
[Obrazek: sygnatura_dar-2014.gif]
2012-02-15 08:33 PM
makpfi Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 465
Reputacja: 45
Słyszałem o recepcie na odmrożenia, jaką jest kilkukrotne zanurzenie rąk w wodzie zagotowanej z obierkami / gorącej /.
Niestety, nie sprawdziłem czy jest to skuteczne.

"Cywilizacje umierają, gdy kobiety nie chcą rodzić dzieci a mężczyźni walczyć" - Józef Maria Bocheński
Profil na Bio/ Lubelskie-Mazowieckie/CB radio
2012-02-15 09:22 PM
zero Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 219
Reputacja: 58
Antoś Jones wywołał mnie do tablicy, dlatego odpowiadam.
Lubię ciepło, ale w swoim życiu kilka lat „pracowałem” w Rosji. Na co dzień nie latałem z termometrem, ale widziałem temperatury grubo ponad 40 st. C, a pracowałem w terenie. Nigdy w życiu tak nie zmarzłem jak tam, jednak nie mam do dzisiaj jakichś pozostałości.
Proponowałbym jednak nie lekceważyć problemu.
Moja matka, mimo że nigdy nie była wystawiona na takie temperatury od pewnego okresu ma podobne problemy które lekarze określili jako „uczulenie na zimno”, czyli przesadną reakcję organizmu na określone bodźce, czyli w tym przypadku na chłód.
Żaden krem na to nie działa, a stosowanie tłustego czy nawilżającego kremu to elementarna wiedza w stosowaniu w niskich (poniżej zera) temperaturach.
Proponuję poszukać „kumatego”, czyli inteligentnego i uczącego się lekarza, jak w każdym zawodzie jest ich mało, i szczegółowo opisać problem, bo według mojej wiedzy to żaden krem na istniejące dolegliwości nie pomoże.
2012-02-15 09:37 PM
Kozmikus Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 773
Reputacja: 65
Dzięki za informację. Skonsultuję to z lekarzem i dam znać czy pomogło.

Małopolska | Żywność | Rolnictwo | Narzędzia | Geologia | Energia alternatywna | Budownictwo
2012-02-15 09:56 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów