Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak Projekt Boungler wpłynął na Wasze codzienne zachowania?
Autor Wiadomość
cerberus Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 21
Reputacja: 0
RE: Jak Projekt Boungler wpłynął na Wasze codzienne zachowania?
Tak znalazłem po drugiej przeprowadzce. Pomysł zamieszkania przy rodzinie nie był udany. Nie mogłem nawet zrobić sobie kawy jak wychodziłem rano do pracy, ponieważ: 'Za dużo prądu pan zużywa'. Masakra jakaś. No ale. Teraz mieszkam w miarę normalnej okolicy. Warsztat się nie wzbogacił. Nie miałem czasu nawet się wypakować, ale to da się nadrobić.

LB-MZ | Informatyka | Mechanika | Elektronika |
2012-12-22 03:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sictlan Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 24
Reputacja: 0
No a ja :
-stworzyłem swoje EDC,
-zacząłem się interesować ogólnym pojęciem przetrwania i chcę się nauczyć jak najwięcej w tym kierunku.
2012-12-23 09:05 PM
kashan Offline
Chcę...

Liczba postów: 191
Reputacja: 101
Co u mnie się zmieniło dzięki PB?

Zacząłem robić zapas jedzenia. Na początek niewielki ale to wciąg i ciągle o tym myślę, ciągle testuję nowe produkty żywieniowe, zacząłem zwracać uwagę na daty ważności, zacząłem składować ryże, makarony, ziemniaki, gotowe sosy w słoikach, szynkę w puszkach z długa datą, zacząłem ogólnie jeść więcej mięsa, zacząłem zwracać uwagę na produkty które jem oraz niekiedy na ich pochodzenie.

Zacząłem robić zapas wody, niewielki bo niewielki ale lepszy niż żaden. Butelka 5L w biedro 1,55zł, śmieszne pieniądze, dlaczego by więc nie trzymać u siebie 8-20 butelek. Czasem zabraknie wody a człowiek do pracy musi się umyć, ugotować te makarony i ryże też trzeba.

Zacząłem planować zakupy produktów które są mi niezbędne do życia typu chemia, szczoteczki do zębów, papier życia, płyn do zmywania i takie tam.

Zacząłem planować swoje wydatki uwzględniając odłożenie na własną działkę i dom oraz na niezbędne sprzęty.

Zaplanowałem zakup porządnego noża full tang.

Kupiłem krzesiwo a nigdy wcześniej nawet nie słyszałem o istnieniu takiego ustrojstwa.

Obrałem za cel osiedlenie się na swoim terenie, wykluczyłem całkowicie możliwość mieszkania w bloku.

Zacząłem zdobywać wiedzę na temat sposobów przetrwania.

Zacząłem zdawać sobie sprawę z zagrożeń jakie czyhają na mnie w moim otoczeniu oraz zacząłem myśleć dużo na temat zachowania ludzkiego w razie katastrofy jaka by ona nie była.

Postanowiłem że w tym roku muszę zakupić radio Navcomm TK890v2 i zainteresować się tematem krótkofalarstwa.

Zacząłem zdawać sobie sprawę jak istotne jest przygotowanie!

Zacząłem być wyśmiewany przez najlepszego przyjaciela i rodzinę Tongue ale lachę na to kładę. Za dużo wiem żeby się tym przejmować Wink
2014-04-09 05:14 PM
Kołomir Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 392
Reputacja: 47
Efekty w moim przypadku to:
- delikatne wprowadzenie żony w temat (spodobało się)
- podstawowy zapas wody/jedzenia/chemii i co najważniejsze staram się wykształcić nawyk rotowania zapasu , (zapas się przydał)
- alternatywne źródlo ciepła (mogłem poratować sąsiada)
- uporządkowałem i rozbudowałem wyposażenie turystyczne (np: saperka i piła + siekiera w samochodzie, mały zapasik paliwa)
- nawyk tankowania po połowie zbiornika
- świadome EDC
- uprawa ogródka ( na razie na mała skalę)
- rzuciłem palenie
- praca nad survivalem ekonomicznym
- analizuje otoczenie
- wiem że muszę się dużo nauczyc, np: nauczyć się dziedzinie łącznosci
2014-04-09 08:41 PM
Ars Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 230
Reputacja: 48
U mnie na pewno doszło więcej myślenia w tej tematyce. Chociażby obecnie z rafalstauer rozkminiamy koncepcję domowej roboty, przenośnych paneli słonecznych (mniejsza o efekty, na razie żadnych), czyli sama obecność ludzi myślących podobnie, sprzyja kreatywnym zajęciom, związanym z tematyką ogólnie pojętego survivalu.
Gromadzę więcej materiałów książkowych z dziedzin które mnie nigdy nie interesowały, np. mechanika samochodowa i na bierząco staram się coś więcej nauczyć.
A reakcja ludzi na moje EDC... podobnie jak napisał Bou. Śmichu chichu dopóki się nie okaże że mam kombinerki w multilolu czy węgiel aktywny na problem żołądkowy. Zresztą, od czasu gdy pewnego ranka w pracy nie było prądu, a wszyscy liczyli na kawkę, polazłem po kilka blaszek, wygiąłem w prymitywny stove i już buzowała woda na ogniu. Kilkunastu osobom parzyłem kawkę i od tej pory jakiekolwiek zdziwienie czy politowanie nie występuje.
Po dwóch sytuacjach awaryjnych, w których zaobserwowałem nieumiejętne próby udzielenia pierwszej pomocy (a tu gdzie pracuje, jest cholernie istotne aby umieć ratować życie), postanowiłem zrobić wydruki-ściągi z podstaw pierwszej pomocy. Mój bezpośredni zwierzchnik przyjął to pozytywnie, poprosił jednak o konsultacje z BHPowcem. I tu były niejakie zgrzyty... Nie chodziło o treść, jako że użyłem zatwierdzonych schematów, tylko o formę i... sens. Wydruki spakowałem w dwie koszulki foliowe i wpiąłem w przezroczystą teczkę. Taka teczuszka wędrowała na poszczególne działy i dyżurki. Miała być powszechnie dostępna. BHPowca jakoś to ubodło, ponieważ instrukcja jest już na obiekcie. Z tym że wpięta w papiery w dwóch-trzech biurach i niedostępna dla reszty pracowników. Suma sumarum udało mi się przepchnąć własny pomysł i teczki trafiły na miejsca docelowe.
PB zwrócił mi bardziej uwagę na sytuacje kryzysowe i wyposażenie domu. Przez lata skupiałem się raczej na survivalu leśnym, obecnie patrzę trochę szerzej.

Poczułem się jak na terapii uzależnień... Teraz ktoś powinien napisać: Ars, wspieramy cię Big Grin

Misza | Śląskie | leatherworking | rysunek | majsterkowanie | walka bronią białą | broń czarnoprochowa |
Ars Handmade Custom | Menel Grylls | Astarożna! On bladź dziki!
[Obrazek: sygnatura_dar-2014.gif]
2014-04-10 11:09 AM
malkontent Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 32
Reputacja: 2
U mnie to skręciło w inną stronę. Budując swój PE stwierdziłem, że potrzebny będzie dobry nóż. Zacząłem szukać takiego, a skończyło się, że od dwu lat mam własny warsztat i robię noże.
2014-04-10 08:17 PM
No_idea Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 886
Reputacja: 44
Co u mnie się zmieniło dzięki PB? W sumie nic, teraz jak sobie patrzę w przeszłość to wiele rzeczy robiłem intuicyjnie raczej nie mając pojęcia co to będzie a wyszła z tego całkiem składna maszyneria survivalowa i tu dopiero projekt jako całość "otworzył mi oczy" co tak naprawdę posiadam.
W tym bym upatrywał przydatność dla mnie. No i oczywiście poznałem fajnych ludzi z podobnymi zapatrywaniami, dopracowałem niektórych elementów układanki Smile Niby nic ale bardzo się ciesze, że tu trafiłem.
2014-04-11 07:21 AM
Antoś Jones Offline
Więcej czyta niż pisze
Premium

Liczba postów: 421
Reputacja: 59
Dla mnie przed PB było kilka książek o survivalu (leśnym), harcerstwo i książka "Krucjata" (Survivalist) autorstwa Jerry Ahern.
Teraz bardziej survival miejski, zabezpieczenie domu, plan co by gdyby, zapasy żywności długoterminowej, zabezpieczenie cieplne i energetyczne niezależne od Państwa a zależne wyłącznie od mnie.

No i gadgety Smile np tapety na mobile

.png  2014-04-10 05.28.57.png (Rozmiar: 176.83 KB / Pobrań: 126)

bodim.com.pl Filtry węglowe, filtracja przeciwpyłowa. Książki- bibliofilstwo
[Obrazek: sygnatura_dar-2018.gif]
2014-04-11 07:49 PM
Emilia Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 88
Reputacja: 18
Muszę przyznać, że PB nie wpłynął zauważalnie na moje życie codzienne. Zanim trafiłam tutaj, przerobiłam różne konfiguracje preppingowe w realu i virtualu, aż osiągnęłam chwilową stabilność.
Uczestniczyłam w kilku lokalnych inicjatywach, ale szybko zapał wygasał i zostawałam sama, często ze świadomością dużych braków w temacie opracowywanym przez kogoś innego, kto po prostu przestał się pojawiać. W końcu nauczyłam się działać całkiem sama.
Równolegle przewinęłam się przez kilka innych forów nastawionych na przetrwanie i przygotowanie. Popularne tam podejście "ja,Rambo vs reszta świata" szybko mnie zniechęcało.
A w Projekcie okazało się, że jednak istnieją ludzie myślący podobnie. To daje siłę. Smile
2014-05-11 04:48 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny