Boungler Alienator - Serwis Informacyjny

Wątek zamknięty 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak zrobić płyn do dużych baniek mydlanych?
Autor Wiadomość
piotr Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 452
Reputacja: 44
RE: Jak zrobić płyn do dużych baniek mydlanych?
Dwa linki:

Jak zrobić urządzenie do puszczania baniek: http://majsterkowo.pl/jak-zrobic-olbrzym...i-mydlane/

Jakiś przepis na płyn: http://aleheca.com.pl/?mg=of&of=53

???
2012-07-18 09:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika
baton90 Offline
Witam wszystkich
*

Liczba postów: 0
Reputacja: 0
Witam,
skorzystałem z wersji stabilnej 1.0 do robienia baniek i wyszły dość dobre, średnica do ok 1m, tunel do kilku metrów.
Lepsze wyszły jednak w wersji dostosowanej do K-Y Jelly, bo tego właśnie używam. Srednica do ok 2m, tunele ok 5-6m.
Boungler, zastanawia mnie tylko jedno- pisałeś wcześniej, że generalnie używa się do 20ml gliceryny na 1l wody a w wersji dostosowanej do K-Y Jelly jest tego aż 110ml. Na pewno tak ma być?
Szkoda, że tak szybko pękają, utrzymują się tylko po kilka sekund ale spróbuję pobawić się proporcjami to może wyjdzie coś wytrzymalszego.

Dodam, że przez to że mam w kranie twardą wodę zacząłem używać deszczówki i świetnie się sprawdza po odcedzeniu przez szmatkę.

Dzięki za podzielenie się swoimi recepturami, dzieciaki mają niezły ubaw przy bańkach.

Pozdrawiam
2012-07-24 09:58 AM
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 2,502
Reputacja: 196
Lubrykant K-Y Jelly jest wg mojego doświadczenia dużo gorszy niż surgilube. Podkreślam że wg. mojego doświadczenia.
Zauważyłem że zdecydowanie trwalsze bańki wychodzą na połączeniu glikolu i surgilube lub J-Lube i surgilube.

Ta dużo większa ilość gliceryny o której wspominasz to w zasadzie mój eksperyment związany z trwałością baniek. Jednak co daje się zauważyć nie wpływa on znacząco na ten czynnik. Bańka jest kolorowa przez jakiś czas (dużo krócej niż w moich pierwszych eksperymentach) i pęka.

Niekwestionowanym czynnikiem jakości na pewno będą: woda i detergent - myślę że od nich na prawdę wiele zależy.
Przy najbliższym mieszaniu mam już przygotowana całą listę poprawek, więc jak tylko do tego zasiądę to wszystko wyjaśnię.
Dodam że receptury które podawałem na samym początku (to te oparte na glicerynie, płynie ludwik i wodzie) dawały zdecydowanie dłuższą trwałość, ale zwróć tez uwagę na to ile tam szło płynu w stosunku do gliceryny 50:50 - czyli bardzo dużo.

Próbujmy i dzielmy się wiedzą.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
Jeżeli nie da się zrobić tak jak miało być, to zrobimy tak jak jest.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-07-24 11:46 AM przez Boungler.)
2012-07-24 11:43 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
adaskouk Offline
Witam wszystkich
*

Hej,
Trafiłem do was przez przypadek z powodu baniek mydlanych, szykuje mi się w sobotę małe kinderparty i chciabym trochę zająć dzieciaki. Znalazłem Boungler u Ciebie ciekawy przepis na miksturę ale niestety do jutra nie uda mi się załatwić chemii.
Mam zamiar przygotować taki mix.
Cytat:Receptura:
- Płyn Ludwik Zielony - 50ml
- Gliceryna roślinna 99,7% - 50ml
- Woda destylowana - 150 ml
- Lubrykant Durex Żel - 12ml

Zamiast gliceryny 99,7% użyję tej aptecznej tj 86% może za to dodam jej troszkę więcej i odpowiednio mniej wody? Czy to będzie działało w ten sposób?

Adam
2012-07-26 06:53 PM
Ciek Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 377
Reputacja: 44
Adam, nie wiem czy będzie działać ale wydaje mi się, że ilość płynu jest zbyt mała. 1 litr to chyba minimum by w miarę wygodnie korzystać z jakieś większej "bańkopuszczaczki".
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-07-27 06:46 AM przez Ciek.)
2012-07-27 06:46 AM
adaskouk Offline
Witam wszystkich
*

Ok, mogę zmienić proporcje, czyli:
450ml wody dest.
150ml detergentu
150ml gliceryny
36ml durexa

Będą z tego banki? ;-) powinny być chyba?
2012-07-27 07:19 AM
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

@cieku - Adam chce zrobić bańki na bazie tych pierwszych receptur, gdzie nawet zamieściłem zdjęcia. Jednak duże banieczki z tego nie wychodziły. Ale za to małe wychodziły bajeczne i trwałe. Cholera spróbuję teraz dodać dużo więcej płynu albo zrobić jeszcze raz całość na ludwiku.

jeżeli będziesz puszczał małe bańki to ta receptura była bardzo dobra i małe banieczki odlatywały na 50-70 metrów daleko i nie pękały:

Receptura:
- Płyn Ludwik Zielony - 50ml (zamiast ludwika daj Fairy zwykły cytrynowy)
- Gliceryna roślinna 99,7% - 50ml (jeżeli masz tą 80% to daj jej 60 ml)
- Woda destylowana - 150 ml
- Lubrykant Durex Żel - 12ml (lepszy będzie K-Y Jelly ale oczywiście na durexie też zrobisz ładne banieczki)

(jeżeli potrzebujesz więcej to zmień proporcje na adekwatnie większe)

Jeżeli chcesz puszczać duże bańki to koniecznie zamień durexa na lubrykant (KY Jelly) jest w większości aptek!!! Niedawno sprawdzałem. Pozostaje jeszcze kwestia glikolu, którego nie masz. Choć gdybyś się postarał i objechał wszystkich weterynarzy to może ktoś będzie miał J-Lube.

Na przyszłość daj znać wcześniej, jak będę mieszał to zawsze mogę zrobić litr... dwa więcej.

I jeszcze jedna rada - jak będziesz robił sobie pętelkę do puszczania baniek to koniecznie użyj zwykłego bandaża - świetnie się sprawdza. Jeżeli masz już gotowe "ringi" do puszczania baniek np - takie ze sklepu to też obwiąż je bandażem (jedną warstwą) zdecydowanie poprawia pracę.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-07-27 09:06 AM przez Boungler.)
2012-07-27 09:03 AM
adaskouk Offline
Witam wszystkich
*

Mikstura zrobiona, wymieszana na ciepło. Zrobiło mi się trochę piany i od paru godzin nie chce opaść, czuję że mix dobry. Użyłem Fairy cytrynowego, glic. z apteki 86%, lubrykant durex oraz wode dest. Płyn już wystudzony i przelany w butelkę czeka na jutro. Mam nadzieję że się uda i zachwycę dzieciaki. Oczywiście aparat zabieram więc na pewno się pochwalę efektami..
Sprzęt zrobiłem z kijków oraz bandaża + metalowa podkładka pod śrubki jako obciążnik. Jak zapytałem u weterynarza o J-lube to pani spojrzała na mnie jak na wariata Wink
Jak nie jutro to w niedziele wstawię zdjęcia.
Pozdrawiam
2012-07-27 07:25 PM
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

J-Lube używany jest w weterynarii jako lubrykant chyba "porodowy" lub jako inne smarowidło. Przynajmniej wszędzie to tak opisują. Ale mniejsza z tym. Jak ci coś fajnego wyjdzie to daj znać. Powodzenia!

2012-07-27 09:07 PM
adaskouk Offline
Witam wszystkich
*

Niestety, bańki zrobione z wyżej wymienionej receptury nie udawały się. Udały mi się może ze trzy ale i tak wydawały się ciężkie i w miarę szybko pękały. Wydaje mi się że chemia jest jednak potrzebna.
2012-07-30 05:00 AM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Wątek zamknięty