Boungler Alienator - Serwis Informacyjny

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy można zbudować tani schron przydomowy?
Autor Wiadomość
honda104 Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 403
Reputacja: 57
RE: Czy można zbudować tani schron przydomowy?
Zawsze schronem mozna do pracy dojezdzac Wink

Paweł | Lubelskie/Włochy | Fotografia | Strzelectwo | Mechanika | Wspinaczka/Alpinistyka | Lotnictwo | Radiokomunikacja | Survival | Myślistwo | Motocykle | Samochody ciężarowe | Astronomia | Nawigacja | Żeglarstwo | Wojsko |
[Obrazek: sygnatura_dar-2014.gif]
2012-08-20 06:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kozmikus Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 827
Reputacja: 67
Piran, rozumiem, że ojciec Twój jest szejkiem, i śpisz na ropie ? Wink

Małopolska | Żywność | Rolnictwo | Narzędzia | Geologia | Energia alternatywna | Budownictwo
2012-08-20 06:47 PM
PiranNinja Offline
Przemądrzały :)

Liczba postów: 950
Reputacja: 43
Nie, traktujcie to jako żart Tongue 6 ton nawet chyba nie wpuszczą na większość dróg Wink

Ale jako BUG OUT VEHICLE opcja warta rozważenia

Noże|Survival|Wspinaczka|Wytwarzanie ekwipunku|Mój kanał YouTube! Zapraszam!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-08-20 08:33 PM przez PiranNinja.)
2012-08-20 08:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
parthagas Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 146
Reputacja: 11
Po ostatnich gradobiciach i trąbach powietrznych niedrogi schron nie byłby głupim wyjściem, o ile pełniłby także inne służebne funkcje. Na działce nad jeziorem mam domek, który po ostatnich nawałnicach sporo przeszedł (właśnie jestem świeżo po malowaniu elewacji zniszczonej gradem). W niedługim czasie mam zamiar posadowić budynek gospodarczy, w którym trzymałbym graty zawalające w domku (kosa, szlauch do podlewania, łopaty, widły, szpadle i inne ustrojstwa). Doszedłem do wniosku, iż właśnie ten budynek mógłby pełnić dodatkowo funkcję schronu. Byłby to prostokąt 3x6m wykonany na fundamencie w konstrukcji szkieletowej z żelbetu (coś podobnego jak ruiny koszar na Westerplatte), południowa ściana (dłuższa) wykonana z kamienia polnego łączonego z betonem i zbrojonego drutem fi 10. W niej zamontowane solidne metalowe drzwi i okna zabezpieczone metalowymi okiennicami lub żaluzjami. Pozostałe ściany wykonane z grubych desek lub okrąglaków, docieplenie ze wszystkich stron styrodurem. Wentylacja grawitacyjna, koza z kominem do dogrzewania. Trzy ściany i strop przykryte grubą folią, zasypane ziemią i obsiane trawą i ziołami. Do południowej ściany dorobione po obu stronach uszy, które zabezpieczałyby ziemię przed osypywaniem lub spływaniem ze strugami deszczu, zwłaszcza w początkowej fazie wykonania. Podobne uszy były w schronach bojowych pozycji mławskiej z 1939r. Myślałem też o przelotni nad drzwiami. Myślę, że nie będzie to zbyt drogie i w 10 000 powinienem się na luzie wyrobić. We wrześniu będę oglądał prefabrykaty betonowe, w sąsiedniej wsi jest człowiek, który to produkuje. Stal już mam, kamienie polne zwiozę z okolicznych pól, styrodur też kupuję na bieżąco, gdyż wycinam z niego od 10 lat szyldy reklamowe. Najważniejsze to czas na realizację.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-08-20 09:21 PM przez parthagas.)
2012-08-20 08:57 PM
Ciek Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 380
Reputacja: 44
Parthagas, ja bardzo dużo buduję z kamieni i strasznie ciężko mi wyobrazić sobie budowę ściany z kamienia zbrojonego prętami – straszna zabawa z układaniem materiału, a korzyść żadna bo kamienia połączonego betonem i tak nic ci nie zdmuchnie. Myślę, że lepszym projektem byłby częściowo zanurzony w ziemi budynek ze ścianami z kamienia i półokrągłym stropem z wylewki betonowej. U mnie na wiosce coś takiego jest po byłym PGRowie, służyło chyba jako składzik płodów rolnych bo ładnie tam temperatura się trzyma. Jak chcesz to za 2 tygodnie mogę ci pstryknąć fotkę bo to bardzo ciekawa konstrukcja właśnie przypominająca bunkier.
2012-08-21 07:20 AM
parthagas Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 146
Reputacja: 11
OK, chętnie zerknę, budowę zaczynam prawdopodobnie dopiero wiosną, choć to też nic pewnego. W budynku tym nie może być wilgoci, gdyż chce tam zimować moje drewniane kanu. Odnośnie zbrojonej ściany z kamieni to masz rację, byłoby to kłopotliwe.
2012-08-21 07:54 AM
emir Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 1,108
Reputacja: 68
Photo RE: Czy można zbudować tani schron przydomowy?
Tak w temacie:
http://imageshack.us/photo/my-images/706/buscr.png
Trochę na wesoło - ale może nie do końca?

Troll Hunter
2012-10-24 07:37 AM
aPC Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 724
Reputacja: 49
(2012-10-24 07:37 AM)emir napisał(a):  Tak w temacie:
http://imageshack.us/photo/my-images/706/buscr.png
Trochę na wesoło - ale może nie do końca?
Mi to wygląda na schron tornadowy, by nie dostać w łeb np. lecącym patykiem : )

ZPL | CB | PMR | rtfm.killfile.pl | antykorozja | konstrukcje stalowe | rusztowania
2012-10-24 09:47 AM
ChollaYi Offline
21st Century Schizoid Man
Super Moderators

Liczba postów: 832
Reputacja: 65
Ja kupuję właśnie działkę rekreacyjną i stanie tam (tzn. planuję, że stanie Smile) jakiś domek drewniany, ocieplony z kominkiem żeby dało się w chłodniejsze dni posiedzieć, a od biedy, w sytuacji awaryjnej i zimą. I zastanawiam się czy jednak pod domkiem nie wkopać dodatkowego szamba jako piwnicy/schronu. Może nie pod całą powierzchnią ale przynajmniej fragmentem żeby z domu było wejście. Jakby ktoś miał jakieś doświadczenia w tym temacie lub znalazł jakieś artykuły, to poproszę Smile

Michał | Warszawa || CB || Informatyka | Żeglarstwo | Fotografika | Mechanika sam. |
"Nie dowiesz się z gazety kto przeżyje swoją śmierć"
2012-10-25 12:33 PM
Pielgrzym Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 82
Reputacja: 5
Mam piwniczkę pod domem, ściany kamienne, strop wypukły betonowy, okienko, energia jest- nie ma wody. Drugą piwnicę- większą mam pod garażem. Ściany kamienne, strop beton ok. 15 cm, wejście wewnątrz garażu, dwa okienka naprzeciwległe, jedno na posesję drugie na zewnątrz.Okienka są płasko położone na poziomie terenu- łatwo można zakryć. Prąd, woda. Tak kiedyś budowano- dom ma ponad sto lat!
Na działce w Borach Tucholskich (ewentualne miejsce ucieczki) pod domkiem rekreacyjnym jest tylko mały schowek- na jedną osobę. Żałuję, że nie ma piwniczki. Koszt niewielki jeżeli stawia się domek od początku. Gdybym budował jeszcze raz- obowiązkowo piwnice! W tym jedna ukryta!!!
2012-10-25 07:12 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz