Boungler Alienator - Serwis Informacyjny

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hodowla kur - nasze doświadczenia
Autor Wiadomość
reo Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 150
Reputacja: 22
RE: hodowla kur
MAm problem. Wyjechalam na Świeta do Pl, kury zostaly pod opieka sąsiadki, po powrocie dowiedzialam się, że się nie niosą - nic dziwwnego, zima. Zaczęly się nieść, ale nagle znowu - stop. Zauważylam, że zjadają jajka. Ubiegając komentarzeSmile- odżywiane są super, ale jajko zawsze jajko nie? Czy wiecie co zrobić w takim przypadku? Sąsiadka mówila mi, że powinnam przyciąć im dzioby, sam zdrewnialy koniuszek, ale jakoś nie mogę się na to zdobyć. Jak się już raz nauczyly - to pewnie trzeba będzie wyrąbać towarzystwo na rosól i odnowić stadko co?Sad
2013-02-24 04:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MickM Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 168
Reputacja: 45
Dawaj im skorupki do zjedzenia, może mają za mało minerałów.

Michał | WM | Elektronika | Chemia | Fizyka | Matematyka ||net
Myśl zawsze kategorią przeciwnika.
2013-02-24 04:49 PM
reo Offline
Czyta i pisze

dostają, i skorupki i pszenicę i jakieś mineraly w proszku :/
2013-02-24 05:14 PM
Masełko Online
Dużo pisze

Liczba postów: 264
Reputacja: 11
Moja mama dawała kurkom popiół ze spalonego drewna i chętnie go jadły.Co do sprawy niesienia jajek to temperatura w kurniku też ma znaczenie ,bo wtedy kurki większość pożywienia zużywają na utrzymanie ciepłoty ciała .Ja do własnej paszy dodaję około 20-25% paszy pełnoporcjowej dla niosek i wtedy są jajka .

LB Mechanika samochodowa i maszyn|pospawam sprzęt do destylacji|elektryka
2013-02-24 05:45 PM
darnok Offline
Wyzwolony

Liczba postów: 426
Reputacja: 9
z tymi dziobami to nie słyszałem o takiej metodzie.kurą jak się daje skorupki to trzeba je rozgnieść,pokruszyć czy w inny sposób zniszczyć żeby nie przypominały jajka.w innym przypadku uczą się że jajka się żrę i mamy problem,myślę że przycięcie dziobów go nie rozwiąże.
może sąsiadka dawała skorupki tylko po rozłupaniu i wylaniu jajka i z stąd się nauczyły.
2013-02-24 05:47 PM
reo Offline
Czyta i pisze

skorupki kruszę na drobno. Być może stlukly jajko jak mnie nie bylo i od tego się zaczęlo. Popytam tu jeszcze, a sposób z dziobami potwierdzony, tylko szukam kogoś kto mi to zrobi pierwszy raz
2013-02-24 05:53 PM
dara Offline
Banned

Liczba postów: 348
RE: Hodowla kur - nasze doświadczenia
kury miały za mało światła,pewnie sasiadka ich nie wypuszczała na pole.
Kury i w ogóle ptaki gwałtownie reagująna szybkie zmiany długości dnia.
2013-02-26 11:51 PM
tisher Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 71
Reputacja: 56
Kilka wskazówek:
- Kury oducza się dziobania jajek poprzez zrobienie kilku wydmuszek i nasypaniu do środka soli. Takie jajka zostawiamy w gnieździe cały czas, zbierając tylko dobre. Kura nauczona dziobać jajka spróbuje takiego spreparowanego. Po kilku dniach żadna kura nie tknie jajka.
Dodatkowo w gnieździe zostawia się takie jajka, by ich widok działał stymulująco na kurę - zwiększa się nośność.
- Kolejna wskazówka to doświetlanie kurom w zimie. Zwiększymy nośność o 50%, a to dużo
- Kura, której się coś przestawi i zmienia się w kwokę - ale nie ma jajek (czasem się tak dzieje) wsadza się do parcianego worka i zawiesza na gałęzi (nie dotyka ziemi). Po kilku takich sesjach kilkugodzinnych kwoka odmienia się z powrotem w kurę i znów znosi jaja.

To chyba tyle Smile
2013-02-27 12:36 AM
Pozyskiwacz Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 809
Reputacja: 102
reo-moje też zaczęły zjadać jajka, przypiłowanie dziobów nie pomogło.Przyczyną mogło być rozgniecenie jakiegoś jajka. Jeżeli nie były często wybierane i leżały w gnieździe to któreś mogło się przypadkowo zbić.Zwłaszcza że zimą skorupki mogą być słabsze. A może to faktycznie brak światła. Spróbuje ten sposób z solą w wydmuszkach. ciekawe jak się sprawdzi. Radykalnym rozwiązaniem będzie wybudowanie gniazd , w których zniesione jajko zsuwało by się gdzieś poza zasięg dziobów i pazurów tych złośliwych diabełków.

Wojtek.Beskid Niski/rolnictwo-ogrodnictwo-konie/mechanika-ślusarstwo-kowalstwo/laminaty/stare narzędzia rolnicze/ciągniki rolnicze SAM/samochody terenowe/motocykle/ciężarówki.
[Obrazek: sygnatura_dar-2014.gif]
2013-02-27 06:51 AM
Tomcz Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 15
Reputacja: 1
U mnie też zdarza się nie raz, że jakaś kura zeżre mi jajko ale zazwyczaj kończy się na jednym góra dwóch więc nie musiałem nigdy interweniować. Co do kwok to ja "nasadzam" taką delikwentkę na świeże jajka i po miesiącu mam jakieś 15 kurczaczków. Jest to o tyle dobre, że człapią za nią wszędzie odizolowane od reszty kur i przede wszystkim od koguta. Po pewnym czasie kurczaki chodzą same w grupce a kwoka sama przeskakuje przez płotek do koleżanek. Jak podrosną te małe to puszczam je do stada i jest ok. Na początku trochę ich biją starsze kury ale to kwestia przyzwyczajenia się do nich. Jeśli jednak mam 3 czy 4 kwoki w roku to pop prostu wiążemy sznureczkiem taką kurę za łapę do płotu obok żarcia i sobie je co chce ale nie może przyjść do jajek. Po dwóch, trzech dniach jej przechodzi i ją uwalniam. Może to trochę drastyczne ale tak nauczyła mnie moja babcia i szczerze to krzywda się im nie dzieje.

"Razem jesteśmy silniejsi" Zapraszam na mojego bloga: http://survival-tomcz.blogspot.com
2013-02-27 08:41 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz