Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co lepiej posiadać w PE namiot czy płachtę?
Autor Wiadomość
wujek Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 415
Reputacja: 43
RE: Co lepiej posiadać w PE namiot czy płachtę?
@Boungler
zgadza się, jest wygodniejszy, ale ma jedną wadę o której za chwilę.
Ten namiot:
http://www.quechua.com/en-GB/seconds-bas...13-87.html
jest jej pozbawiony, a właściwie ( i tu wracam do wątku) jest rozbudowany o możliwość łączenia kilku takich namiotów w jeden większy. Jak duży i w jakich kształtach - to zależy od potrzeb użytkownika.
I tę samą możliwość mają użytkownicy płacht. Przy wycieczkach solowych, szczególnie latem/porą suchą nie ma to aż tak dużego znaczenia. Jeśli na wycieczkę idzie pięć osób, to ekonomiczniej , biorąc pod uwagę wydatki energetyczne, jest nagrzać swoją ciepłotą jeden namiot w pięć osób osób, niż pięć oddzielnych a i być może jakieś małe ognisko uda się w środku zamontować. W sytuacji rozłąki każdy ma do dyspozycji swoją. matę/płachtę

Boże, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-02-18 10:56 AM przez wujek.)
2013-02-18 10:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WarBlok Offline
TabaccaTeam:)

Liczba postów: 1,581
Reputacja: 122
W zależności od sytuacji czy okoliczności, jednemu będzie pasować płachta innemu namiot.
Płachta 0.6kg namiot około 2kg w terenie liczy się każdy kilogram.
Pod płachtą mogę rozciągnąć hamak , bez drzew ciężko będzie rozciągnąć hamak.
Mam to i to, wiem nie wniosłem może ankieta?

Co do tipi: czytam książki Łuczaja i zaczynam rozumieć indiański klimat,
niektórzy są bardziej indiańscy od Indian Wink

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ! mo-lone lah-veh! μολὼν λαβέ!
DeGie
Dei solum ad genua procumbam

amor patriae nostra lex
2013-02-18 12:47 PM
Szynszyl Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 572
Reputacja: 40
Jaki problem mieć i to i to?, a razie potrzeby bierzemy to co w danej chwili,porze roku, jest odpowiedniejsze.

Używałem kiedyś namiotu z gumowa podłogą , często po składaniu gdy wcześniej padało okazało się ze pod namiotem była kałuża wody a ja nawet o tym nie wiedziałem.Świetny patent ale namiot ważył o jakieś 2kg wiecej...

/sprzet alpinistyczny/wspinanie/spływy pontonowe/skoki na linach/paralotnie/eksploracja podziemna/jaskinie/wykrywacze metali/strategia i taktyka/survival/ASG/operacje specjalne w nowoczesnej wojnie/Historia wojskowości/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-02-18 01:17 PM przez Szynszyl.)
2013-02-18 01:15 PM
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 3,032
Reputacja: 241
No problem jest taki aby nie nosić extra dodatku, tylko wybrać i zapakować jedną opcję na stałe.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
2013-02-18 01:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Szynszyl Offline
Dużo pisze

Nie chodzi o noszenie tylko o posiadanie w domu .Tak jak ze śpiworami-na daną porę roku,wyjazd pakuje sie do plecaka odpowiedni a mieć ich można cała masę.

/sprzet alpinistyczny/wspinanie/spływy pontonowe/skoki na linach/paralotnie/eksploracja podziemna/jaskinie/wykrywacze metali/strategia i taktyka/survival/ASG/operacje specjalne w nowoczesnej wojnie/Historia wojskowości/
2013-02-18 01:31 PM
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 3,032
Reputacja: 241
Zgadzam się, sam w domu mam spory wybór, jednak rozmawiamy o PE, a standardem PE jest to że to plecak gotowy do wyjścia. Choć można oczywiście polemizować jaka sytuacja zmusi nas do natychmiastowego wyjścia a jak pozwoli ten namiot czy płachtę ostatecznie dopakować.
Ja osobiście skłaniam się do takich rozwiązań w których - nie będę zmuszony do kombinowania w chwili wybiegu z mieszkania. Łapię i wychodzę.
PE(72) to nie to samo co B1 - służą różnym celom, szczególnie różnią się możliwością konfiguracji.
Jednak zostaję przy swoim - plecak musi być już spakowany, bo później może okazać się że wynikną różne inne problemy, którym trzeba będzie poświęcić swoją uwagę.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
2013-02-18 03:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jacekr Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 193
Reputacja: 12
namioty maja uchwyty. plecak na plecy, namiot w reke. aby nie zapomniec, linka na karabinku. jak kto woli. ja plachty sobie nie wyobrazam bo tez mam zone i dziecko. namiotu do plecaka nie spakuje
2013-02-18 05:19 PM
Pozyskiwacz Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 1,102
Reputacja: 138
Jacekr- zapomnij o noszeniu czegokolwiek w rekach jeżeli chcesz się sprawnie przemieszczać. Tzn. pieszo na duże odległości i w miarę szybko. Cokolwiek , no, może poza kijkami trekkingowymi , znacznie, ale to naprawdę znacznie zwiększa zmęczenie. Jak nie wierzysz to przejdź się kilkanaście kilometrów z namiotem w ręce, a potem zapakuj go do plecaka i znowu spróbuj.
Prawidłowo spakowany plecak (i możliwe lekki) to podstawa.
W ciepłej porze roku, przy sprzyjającej pogodzie na 72 h to można się spakować do kieszeni. W zimnej, przy złej pogodzie do 20-30 litrowego plecaka.
Ale jeżeli wychodzimy z domu i nie wiadomo kiedy wrócimy to bagaż zajmie więcej niż najwiekszy nawet plecak. Jakiś środek transportu będzie niezbędny.

Wojtek.Beskid Niski/rolnictwo-ogrodnictwo-konie/mechanika-ślusarstwo-kowalstwo/laminaty/stare narzędzia rolnicze/ciągniki rolnicze SAM/samochody terenowe/motocykle/ciężarówki.
2013-02-18 07:12 PM
Szynszyl Offline
Dużo pisze

Zapewne chodziło mu o zabranie do reki w chwili opuszczenia mieszkania. Każdy kto uprawia turystykę wie ze najwieksze gabarytowo rzeczy jak namiot czy karrimata przytracza się na zewnącz plecaka by środek zostawić na ważniejsze rzeczy,a ręce musza być wolne.

Swoją drogą wątpie by każdy przygotowywał PE spakowany w 100% ,bo nie każdy z nas ma 2 takie same latarki,scyzoryki ,itp rzeczy które sa potrzebne czasami wiec nie mogą na stałe tkwić w PE. Co innego filtr do wody ,zwijane butelki,itp kupowane specjalnie z myślą o PE.
Dlatego uważam ze powieszenie nad plecakiem np płachty i namiotu nie będzie jakoś specjalnie komplikowało szybkiego wyjscia z domu i podjecia decyzji czy wziąść to czy tamto.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-02-18 08:19 PM przez Szynszyl.)
2013-02-18 08:19 PM
jacekr Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 193
Reputacja: 12
nie wiem co rozumiesz przez szybkie. ja wiem ze niose 20 kg i ide. i to mi wystarcza. byle iść. maks co nioslem to 40 kg na samolot i nie zmaierzam tego powtarzac.
ponadto pcham wozek z maluchem.

przy okazji- komandosi SAS w iraku nosili plecaki _ 50 l karnistry z wodą. respect.
2013-02-18 10:01 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny