Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co lepiej posiadać w PE namiot czy płachtę?
Autor Wiadomość
No_idea Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 911
Reputacja: 48
RE: Co lepiej posiadać w PE namiot czy płachtę?
Nie rozumiesz Smile
2013-06-05 06:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aPC Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 729
Reputacja: 49
Jeszcze do tej ilości osób i namiotu. IMO, w sytuacji zagrożenia raczej bym się nie zdecydował na spokojne leżenie w namiocie nawet ze wszystkim klamotami. Jedna osoba powinna zawsze pilnować. Przy takim założeniu, awaryjnie, wystarcza 2-osobowy namiot na 3 osoby. Oczywiście sprzęt leży sobie zamaskowany pod jakąś plandeką/folią.
Namiot jest o tyle lepszy, że o wiele łatwiej można się w nim obejść bez rozpalania nawet małego ogniska, które może zdradzić nasze położenie.
IMO, im mniej doświadczenia biwakowo-skautowo-surwiwalowego posiada użytkownik, tym namiot lepszy. : )

ZPL | CB/PMR
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-06-08 08:12 PM przez aPC.)
2013-06-08 08:12 PM
babciaszpieg Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 32
Reputacja: 0
płachta i namiot jeżeli chodzi komuś o wagę to przesada bierzecie jakieś solniczki pieprzniczki piły składane młotki i inne rzeczy a tu 3 kilogramy namiot plus 1,5 płachta a komfort większy spania pod dachem i jednocześnie większy spokój kto spał w pustostanie ten wie o czym mówię. Ja stosuje płachtę jako wiatrochron, daszek do gotowania przy namiocie, podłogę pod namiot jak zajdzie potrzeba, jako siedzisko podczas postoju, jako zadaszenie do hamaka. Wszystko na trochach przyczepione u dołu plecaku nie przeszkadza w niczym zrezygnowałem z wielu nie potrzebnych przedmiotów właśnie ze względu na duży namiot i płachtę. coś takiego http://www.namioty.marabut.com/namioty,p...rp,26.html tylko ja kupiłem w demobilu za 20 czy 30 zł już kilka dobrych lat temu.

ps pierwsza lepsza zima w czasie zagrożenia.... dalej kończyć nie muszę Wink

Mechanika/ Elektronika i automatyka/ Komputery/ Ratownictwo Medyczne /Leki i domowe sposoby leczenia/ Sztuka Przetrwania/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-06-13 07:14 PM przez babciaszpieg.)
2013-06-13 07:12 PM
Predator Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 8
W końcu znalazłem kompromis między niewątpliwymi zaletami namiotu i lekkością tarpu: http://hobbyhouse.pl/product-pol-4008-Na...olive.html

Jeden wypad w teren w ramach testu już zaliczyłem.
Masa tylko 1.3kg przy niewielkich wymiarach.
Na pewno sprawdzi się zimą, bo mała kubatura sprawia, że wnętrze szybko ogrzewa się własnym ciałem i oddechem.

Latem, jeśli nie pada lepiej jednak nie zamykać całego poszycia, tylko moskitierę. Po pierwszej nocy parę dni temu zbyt szczelnie się zamknąłem i rano obudziłem się podtruty wydychanym dwutlenkiem węgla i z bólem głowy.
2013-06-25 06:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
rafalstauer Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 340
Reputacja: 30
Jak oceniasz wykonanie, trwałość ?

Śląskie|Elektryka|PMR|Survival
[Obrazek: sygnatura_dar-2014.gif]
2013-06-25 07:04 PM
Predator Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 8
W tej cenie z lekkim sercem mogę namiocik polecić.

Wszystkie szwy są ładnie podklejane, chyba jakoś na gorąco. Poszycie na oko jest bardzo gęste i chyba fabrycznie powlekane jakimś impregnatem, bo krople wody staczają się w całości.

Podłoga mocna, podobna do średniej grubości płacht budowlanych.

Przy rozpinaniu trzech naciągów radziłbym jednak zachować czucie. Niby szwy w tych miejscach są wzmocnione, ale linki ostro wcinają się w materiał. Linki chyba wymienię na jakiś ekspander, żeby w razie szarpnięcia nie rozszczelniły się szwy. Guma wystarczy bo konstrukcja opiera się na prętach z włókna szklanego a odciągi są żeby poszycie nie marszczyło się i ładnie odprowadzało wodę.
2013-06-25 08:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dara Offline
Banned

Liczba postów: 356
cena tak niska jak jakość, , namiot na plażę jak nie pada. A i tak rano wszysto w srodku
będzie wilgotne.
Prawdę mówiąc już lepsza pałatka (x 2) plus woskowa świeczka w puszcze po mielonce.
-> w namiocie jednopowłokowym z bawełny lub lnu, jeśli masz źródło ciepła np. świecę, ogarek, lampę olejową, nie dojdzie do zawilgoczenia wnętrza, jeśli ogień nawet niewielki będzie się tlił przez całą noc.
W namiocie z materiałów syntetycznych to nie działa.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-06-25 08:29 PM przez dara.)
2013-06-25 08:27 PM
Adrian Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 91
Reputacja: 7
Odgrzebując staroć: jak na jednoosobowy, jednopowłokowy namiot waga 1.3kg wcale nie jest rewelacyjna. Nie mówię o kosztownych wynalazkach typu dwupowłokowej dwójki ważącej poniżej 1kg, ale nawet o opcjach nisko- i średniobudżetowych.

Dla przykładu: Spokey Hollow to mała, dwupowłokowa dwójka za którą dałem jakieś 130 zł. Wymieniłem stelaż na aluminiowy i zszedłem z wagą poniżej 2kg. Fakt, namiot jest malutki i nie polecam go osobom mającym ponad 180cm wzrostu, bo deklarowana długość ma się nijak do faktycznej (przynajmniej w moim egzemplarzu). Nie jest to namiot najwyższej klasy, mimo to oferuje sensowne (szczególnie w porównaniu z plandeką) schronienie dla dwóch niedużych osób i w przeciwieństwie do tarpa lub namiotów tunelowych jest samonośny.

Podstawową zaletą tarpa jest jak dla mnie możliwość obserwacji otoczenia, co jednak ma znaczenie głównie podczas wypadów na łono natury: możemy ukryć się przed deszczem i nadal cieszyć serce otaczającą nas przyrodą. W razie ewakuacji ta zaleta tarpa odgrywa mniejszą rolę, ponieważ będziemy go używali głównie do spędzenia nocy, a podczas snu nasze (a przynajmniej moje) możliwości obserwacji otoczenia i tak są znikome. Stąd mój wcześniejszy brak zrozumienia dla tezy "Twoje rzeczy są bezpieczniejsze kiedy śpisz pod plandeką" - złodziej musiałby nosić dzwonki przy stroju, żeby moja śpiąca obecność była jakąkolwiek przeszkodą Wink

To trochę jak debata na temat: "lepiej spać w domu czy na tarasie" - nawet argumenty mogłyby być niemal identyczne Wink
2014-09-11 08:47 AM
Tathagata Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 83
Reputacja: 12
Jeżeli mamy możliwość transportu i przenoszenia to lekki namiot zapewnia komfort i ochronę przed deszczem śniegiem i wiatrem. Tarp/plandeka nam tego nie zapewni w całości. Sam używam teraz Fjord Nansen Lima III z wymienionym stelażem na alu i lżejszymi szpilkami. Waga poniżej 3kg za ciasną 3(wygodną 2). Sprawdziła się i polskich lasach i na kamieniach Laponii.
Jeżeli mam ograniczony udźwig i poruszam się na lekko z 30-40l plecakiem i nocowanie na dziko po lasach plandeka 2x3 w zupełności wystarcza + kawałki linki/expandera. Jak pada robię sobie zadaszenie gotuję, bytuję. Jak idę spać rozkładam na ziemi połowę 1x3 kładę się w śpiworze w nogach plandeki plecak, buty itp. i przykrywam 2 połówką. Krańce plandeki przyszpilić do ziemi choćby patykami. Sprawdzało się nie raz nawet podczas porządnej ulewy. Suche ciepło i co ważne nie wieje i nie wychładza nas.
Ostatnio poszedłem na minimalizm: śpiwór, alumata i pokrowiec na rower/motorower. Pakuję się do środka i śpię. Trzeba tylko znaleźć odpowiednio długi i obszerny. Mi podpasował z Tesco za chyba 15zł. 2 razy już spałem i nawet pokrowiec żyje - choć materiał wydawał się dość lichy. Ostatnia noc chłodna była, padało a mi było cieplutko. Myślę że na tanie awaryjne schronienie na kilka nocy to może być niezły pomysł. Zajmuje mniej miejsca iż plandeka. Minus to srebrzysty materiał żeby odbijać słoneczko. Zielone w lesie lepsze jest.
2014-09-22 07:11 PM
ChollaYi Offline
21st Century Schizoid Man
Super Moderators

Liczba postów: 1,033
Reputacja: 84
Niezły pomysł z tym pokrowcem. Ja mam srebrny od środka i zielony na zewnątrz. Kupiony kiedyś na allegro.

Michał | Warszawa || CB || Informatyka | Żeglarstwo | Fotografika | Mechanika sam. |
"Nie dowiesz się z gazety kto przeżyje swoją śmierć"

[Obrazek: sygnatura_dar-2019.png]
2014-09-24 08:28 AM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny