Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Plecak Ewakuacyjny - B1
Autor Wiadomość
Piran Offline
Przemądrzały :)

Liczba postów: 1,199
Reputacja: 55
RE: Plecak Ewakuacyjny - Zestaw B1
Nie... Po prostu zakładam, że nie jestem jedyną osobą która trzyma w portfelu dowód.

EOT portfela z mojej strony.

Noże|Survival|Wspinaczka|Wytwarzanie ekwipunku|Mój kanał YouTube! Zapraszam!
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: latarka.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-10-23 06:09 PM przez Piran.)
2012-10-23 06:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
LARPAK Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 2,235
Reputacja: 221
Nie zapominaj, że plecak B1 jest również dla kobiet, a one trzymają portfel w torebce, a czasami go wyciągają z niej itd.
Do tego czasami dokumenty trzymają w innym miejscu niż portfel gdzieś w torebce...

Zestaw jaki mamy stworzyć ma być uniwersalny i powinien zawierać kopie najważniejszych dokumentów.

Ja się muszę zabrać za zeskanowanie wszystkiego co ważne, a jakoś nie mogę tego zrobić.
Lepiej mieć duplikaty niż ich nie mieć.
2012-10-23 06:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aPC Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 729
Reputacja: 49
A nie zaczynacie przypadkiem tworzyć następny "PZ"?

http://boungler.pl/forum/showthread.php?...akiet+zero

ZPL | CB/PMR
2012-10-23 06:27 PM
predatoraf Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 509
Reputacja: 29
Czyli podsumowując, wersja na chwilę obecną:
1. Mała butelka wody do picia
2. Podręczna apteczka wraz z lekami
3. Ogrzewacz chemiczny
4. Racja żywnościowa + baton (morale i te sprawy)
5. Koc
6. Peleryna p.deszczowa
7. Latarka wraz z zapasem baterii
8. Duplikaty dokumentów
9. Notes z zapisanymi ważnymi numerami i adresami + długopis
10. Zapasowe skarpety (jak zmarznę w stopy to odechciewa mi się wszystkiego, a przede wszystkim wędrówki)
11. Wymienię obuwie chociaż, zakładam, że po prostu będą to nasze buty wyjściowe, które mamy pod ręką.
12. Gotówka w różnych banknotach
13. Telefon + karta doładowująca (może być w portfelu, chociaż ja portfela nie używam)
14. Taśma + kilka metrów sznurka (liny)
15. Żel antybakteryjny + papier toaletowy
16. Światło chemiczne
17. Zapalniczka/zapałki (najlepiej to i to)
18. Ciepła odzież, bluza i jakieś dodatkowe spodnie

To moje wnioski po przeczytaniu posta, jeżeli coś źle napisałem to proszę nie zwracać mi uwagi tylko skopiujcie to co napisałem i ewentualnie coś podmieńcie, dopiszcie, albo usuńcie, najlepiej argumentując swe działanie.

Zapraszam na mojego radioaktywnego bloga
http://www.wyprawyleona.pl
2012-10-23 06:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jez_bert Offline
Cedo Nulli

Liczba postów: 103
Reputacja: 15
Propos portfela i dokumentów. Ja od czasu kiedy mojej kobiebie skroili portfel, trzymam dokumenty oddzielnie, a pieniążki oddzielnie. Niby podwajam ilośc, wage itd. ale złodziej zawsze czai się na portfel, w którym zazwyczaj mamy też dokumenty. Zakupując małe etui na dokumenty za 3 zł w tesco na dziale z zeszytami i trzymając je w innej kieszeni niż portfel, ryzykuję tylko utratę pieniędzy - dokumenty, karty, itp. są gdzie indziej. To taka uwaga ode mnie w zakresie B1 i nie tylko. Tracąc portfel z dokumentami ponosimy koszty wyrobu niektórych dokumentów. Jesli w portfelu mamy tylko gotówkę, to tracimy "tylko" pieniądze...

Pablo|prawo|militaria/wyposażenie|DIY|minimalizm|
2012-10-23 08:00 PM
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 3,032
Reputacja: 241
Ja tutaj nie dawałbym racji żywnościowej, nie ma za bardzo po co. Same batony lub czekolada, orzechy, bakalie jak ktoś lubi powinny załatwić sprawę jakiegoś małego głodu.

Jeszcze zastanawiam się nad peleryną foliową (taką jednorazówką za 5 zł) i folią NRC.
- peleryna ma gotowy wzór, tylko zakładam na siebie i jestem suchy
- NRC trzeba wyciągnąć i okleić aby trzymała się jak należy.

Światło chemiczne jest tańsze ale nie tak wydajne jak latarka.
Dodam jeszcze coś - przeoczyłem o czym napisał aPC. Jest już Pakiet Zero, który rozwinął się jakiś czas temu z bardzo dobrym skutkiem. Myślę że trzeba w jakiś sposób połączyć te dwa wątki ponieważ traktują dokładnie o tym samym z małymi różnicami.

http://boungler.pl/forum/showthread.php?tid=963

Idea mojego pomysłu jest taka aby stworzyć kolorowy dokument PDF w którym wyjaśnimy krok po kroku jak sobie zbudować taki zestaw i wyjaśnić wyczerpująco użycie poszczególnych elementów.

Przeczytałem również to co napisał zero w swoim wątku że w przypadku powodzi, wszelkie bagaże przewyższające swą wielkością torebkę - mogą być wywalane z helikoptera, lub łodzi (powódź).

Zatem całe powyższe zestawienie nie może być duże gabarytowo i masywne.

Oczywiście nie ma pewności że tak akurat będzie, ale powinno się uważać na nadmierny ekwipunek który w pewnym momencie zamiast pomagać, będzie przeszkadzać.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-10-23 08:18 PM przez Boungler.)
2012-10-23 08:11 PM
LARPAK Offline
Stary wyjadacz

Teraz zapytam tak: czy ma to być wersja budżetowa czy może rozbudowana?
Nie każdy mieszka w centrum i ma blisko do sklepów itd.
Światło chemiczne wytrzyma dłużej od latarki na bateriach i może wskazywać cały czas nasze miejsce pobytu nie wyczerpując przy tym latarki.

NRC nie ruszałbym jako peleryny przeciwdeszczowej - raczej do ogrzania/okrycia się.

Racji żywnościowej też nie ma co - wystarczą batony/czekolada etc. Ewentualnie można kupić jakieś pakowane kabanosy typu "jedynak" - mają trwałość, są smaczne, jest to coś innego niż słodycze.
2012-10-23 08:20 PM
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

LARPAK jeżeli to ma być B1 to trzeba wszystko maksymalnie ograniczyć. Co do kosztów to nie jest to wytyczna - przecież każdy zestaw można złożyć na wiele sposobów. Jedni kupią markowe elementy inni chińczyka. Nie ma tematu.

Jeżeli dasz światło chemiczne to normalny człowiek który go jeszcze nie używał nie będzie wiedział że trzeba je przełamać - latarkę umie obsługiwać każdy - jest pstryczek i tyle. Nie ma problemu zabrać komplet zapasowych baterii. Pamiętaj również że to jest zestaw po-Ewakuacyjny, który znacząco różni się od PE72 i dotyczy sytuacji lokalnych.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
2012-10-23 08:40 PM
LARPAK Offline
Stary wyjadacz

Na opakowaniu światła chemicznego jest napisane jak tego używać więc nie powinno być problemów.

Wiem, że jest to zestaw po-ewakuacyjny tylko nie zawsze ewakuacja będzie zorganizowana i to my możemy ją sami sobie/innym zorganizować bo wykryjemy zagrożenie.
2012-10-23 08:58 PM
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Przeanalizowałem Pakiet Zero i ponieważ tamten wątek ucichł postaramy się jakoś połączyć wszystkie te pomysły w jeden, a może i finalnie połączyć te wątki w całość.
Z tamtej dyskusji wyszły nowe rzeczy o których nie można zapomnieć więc je aktualizuję tutaj już na liście.

Zagrożenia:
* pożar
* wybuch gazu (ostatnio dosyć często się zdarza)
* powódź (i musimy być przetransportowani w bezpieczne miejsce)
* zagrożenie bombowe
* skażenia
* katastrofy lokalne
  • Butelka wody mineralnej
  • Apteczka pierwszej pomocy z folią NRC (format Lidl, Biedronka) + porcja aktualnie pobieranych leków na 24+ (nie trzeba kupować osobnych opakowań - wystarczy je wydzielić i szczelnie zamknąć np. w pojemniku po kliszy do aparatu), tabletki na uspokojenie, przeciwbólowe i na zatrzymanie biegunki.
  • Kopie naszych dokumentów tożsamości, aktów własności, kont bankowych, kart kredytowych i innych ważnych dla nas dokumentów, które umożliwiłyby dostanie się na konta bankowe i ułatwiłyby lub umożliwiły odtworzenie tych dokumentów.
  • Zapasowe klucze są bardzo dobrym pomysłem - do większości zamków ich dorobienie to groszowe sprawy, a często jest zapasowy komplet, który został w domu więc dlaczego go nie wrzucić/przyczepić do B1?
  • Ogrzewacz chemiczny (wersja działająca natychmiast po przełamaniu)
  • Racja posiłkowa: batony, czekolada, orzechy
  • Peleryna foliowa
  • Latarka + zapasowe baterie o długim terminie ważności / światło chemiczne
  • Zdjęcia bliskich - niezbędne w sytuacji zagubionych osób
  • Notes z listą kontaktową - czyli lista adresów i telefonów naszej rodziny i przyjaciół gdzie możemy szukać pomocy + adresy służb ratunkowych, centrum zarządzania kryzysowego + numery alarmowe banków w których możemy zgłosić blokadę kart lub ich zagubienie/kradzież + telefony do najbliższych hoteli/moteli. Spisana czytelnie ołówkiem lub wydrukowana na drukarce laserowej (nie atramentowej). Mogą być podawane informacje które lepiej zapisać lub sami będziemy chcieli komuś coś zanotować. + ołówek.
  • Zapasowa odzież: bielizna, grube skarpety, spodnie, sweter, buty, czapka, rękawiczki - zabezpieczone szczelnie w worku foliowym
  • Gotówka np. 100 zł w banknotach (10 x 10 zł) i 20 zł w bilonie (10 x 2 zł czy 20 x 1 zł) - zawsze można skorzystać z automatu telefonicznego, automatu z jedzeniem/napojami czy kupić coś w sklepie + zapasowa karta do bankomatu.
  • Tradycyjna karta telefoniczna lub startowa karta SIM
  • Duża taśma chirurgiczna lub DUCK TAPE
  • Sznurek
  • Zestaw higieniczny: żel antybakteryjny + papier toaletowy (ten poza docelową funkcją może również robić za chusteczki, tampony, podpaski)
  • Zapałki lub zapalniczka

Uwagi?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-10-23 09:56 PM przez Boungler.)
2012-10-23 09:08 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny