Boungler Alienator - Serwis Informacyjny Boungler YouTube

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gry bez prądu - planszówki, karcianki, kosci itp
Autor Wiadomość
Nieznany Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 73
Reputacja: 1
RE: Gry bez prądu - planszówki, karcianki, kosci itp
Polecam:

Talisman: Magia i Miecz+ dodatki
gra bardzo wciąga, można grać cały dzień, jeśli ma się jakiś dodatek(min. jeden aby gra była ciekawa, ale jak ktoś się wciągnie to będzie chciał wszystkie). Polubią ją dzieci za ładne ilustracje, starsi za strategie i rozbudowanie. Najlepsze jest to że zazwyczaj nikt nie wygrywa, ale i tak gra się ciekawie. Poza tym jeśli komuś się znudzi może delikatnie zmodyfikować zasady.

Atak Zombie!
Dosyć wpisana w temat forum. Naszym zadaniem jest przetrwać 10 dni. Można robić wypady do miasta lub produkować zasoby. Codziennie losowane są karty które utrudniają rozgrywkę.

O ile dobrze pamiętam obydwie są polskie (stworzone przez polaków).

You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes.
2016-08-07 08:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cerleg Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 184
Reputacja: 18
Już kiedyś w tym wątku pisałem o GO. Teraz znalazłem reguły które (chyba) mogę tu zamieścić i nie naruszą praw autorskich.
Jeśli naruszają - proszę o usunięcie.

.pdf  zasady_go.pdf (Rozmiar: 261.29 KB / Pobrań: 13)

Są na świecie ludzie, którym przychyliłbym nieba...
żeby słońce wypaliło im oczy.

[Obrazek: sygnatura_dar-2016.gif]
2016-08-22 01:15 PM
WarBlok Offline
TabaccaTeam:)
Premium

Liczba postów: 1,550
Reputacja: 119
Ja korzystam z http://kursgo.pl/

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ! mo-lone lah-veh! μολὼν λαβέ!
DeGie
Dei solum ad genua procumbam

amor patriae nostra lex
[Obrazek: sygnatura_dar-2017.gif]
2016-08-22 06:30 PM
ChollaYi Offline
21st Century Schizoid Man
Super Moderators

Liczba postów: 1,014
Reputacja: 81
A ja polecę grę Malefiz (polska nazwa Barykady). Gra ma proste zasady ale wciąga i uczy taktyki. Można grać z małymi dziećmi (ja grałem z 5-6 latkami) ale dorośli się nie nudzą. Co też jest ważne.
Opis gry można znaleźć tutaj: https://bonaludo.wordpress.com/2015/11/1...sterydach/
Niemiecka wersja ma dwa rodzaje planszy i dodatkowe (opcjonalne) zasady.

I jeszcze raz polecę kostki Rubika. To nie tylko 3x3x3. Są wersje mniejsze np. 2x2x2 albo 3x3x2 ale i większe np 4x4x4 5x5x5 itd.. Są też kostki nieregularne, piramidy itd.
Wracając do 3x3x3 - jest kilka sposobów układania kostki. Najprostszego (tzw. Sexy Method) można nauczyć się w jakieś 20-30 minut.
Obecnie najszybszą metodą (tzn. pozwalającą uzyskać najkrótsze czasy) jest metoda Fridrich, która jednak wymaga nauki w sumie 119 algorytmów. Ale można zacząć od metody uproszczonej, która wymaga nauki 9 algorytmów i potem poznawać kolejne.
Więcej można znaleźć na stronie i forum http://www.kostkarubika.org

Kolejną moją propozycją są puzzle (a właściwie układanki logiczne) firmy Puzzlomatic. Polegają na układaniu wzorów 2d z kilku drewnianych klocków. Brzmi śmiesznie ale wcale nie jest łatwe i trzeba sporo myślenia, kombinowania i wyobraźni. Ułożenie wszystkich zajmuje sporo czasu.

Michał | Warszawa || CB || Informatyka | Żeglarstwo | Fotografika | Mechanika sam. |
"Nie dowiesz się z gazety kto przeżyje swoją śmierć"
2016-08-23 12:09 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów