Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wideo rejestratory do samochodu
Autor Wiadomość
WarBlok Offline
TabaccaTeam:)
Premium

Liczba postów: 1,570
Reputacja: 121
Wideo rejestratory do samochodu
Instalowanie kamery jest coraz częstsze,
nie słyszałem żeby jej instalowanie było nielegalne,
natomiast już publikanie filmów np. na yt z nr rejestracyjnym auta, może mieć jakieś konsekwencje.

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci...46957,1718

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ! mo-lone lah-veh! μολὼν λαβέ!
DeGie
Dei solum ad genua procumbam

amor patriae nostra lex
[Obrazek: sygnatura_dar-2018.gif]
2013-01-10 04:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MickM Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 176
Reputacja: 47
RE: Wypadek samochodowy
To może ja się wypowiem jako użytkownik samochodu z rejestratorem.
Od paru lat jeżdżę autem z zamontowanym rejestratorem ( sama kamera nic ci nie da, musisz mieć nagranie).

Niestety w sytuacji sam na sam, kiedy jest tylko słowo przeciwko słowu, tylko nagranie z rejestratora może ci uratować skórę. Oglądam czasami program "Drogówka" na TV4. W 100% pokazanych tam spraw ustalenie sprawcy kolizji czy wypadku zajęło by kilka minut, gdyby w samochodach były zamontowane rejestratory.

Myślę, że kolejnym urządzeniem z obowiązkowego wyposażenia samochodu będzie właśnie wideorejestrator. Żadne ABS,ESP itp. tak nie temperują kierowcy jak świadomość, że każde jego posunięcie jest nagrywane. A ciekawie reagują inni kierowcy na widok kamery zamocowanej na przedniej szybie. Wielu "świrów" grzecznieje jak tylko podjadę do nich z tyłuSmile

Nie jest to duży wydatek, już od 100zł +koszt karty SD, a może być znaczącą przewagą w przypadku jakiejś stłuczki. Znajomy już dwa razy miał takie "akcje".
Na pretensje i tłumaczenia drugiego kierowcy było tylko jedno:
"Panie, pisz Pan sobie co chcesz - jak i tak do ubezpieczyciela daję nagranie z samochodu."
Nie muszę nadmieniać, że w takim przypadku sprawca "mięknie" od razu, a z wypłatą odszkodowania nie ma najmniejszego problemu.

Michał | WM | Elektronika | Chemia | Fizyka | Matematyka ||net
Myśl zawsze kategorią przeciwnika.
2013-01-10 08:37 PM
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 3,009
Reputacja: 240
No tak ale czy to nie działa w 2 strony? Przecież policja ma prawo zająć kartę pamięci jeżeli np. zatrzymują Cię do kontroli i ni z tego ni z owego przypierniczają się do zawartości karty - a na niej nie tylko wybryki innych kierowców ale i Twoje drobne przewinienia?

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
2013-01-10 08:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MickM Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 176
Reputacja: 47
Po pierwsze od kiedy mam rejestrator w samochodzie, zauważyłem że sam jeżdżę spokojniej.
Po drugiej w razie "mojej winy" nie muszę ujawniać nagrania. Rejestrator może być wyłączony, albo karta nie była włożona.

Policja w czasie kontroli nie może zabrać mi nic z samochodu ( przynajmniej na razie), a rejestrator to moje widzimisie i nie jest obowiązkowym wyposażeniem ( też na razie).

Kiedyś też myślałem, że z każdej przejażdżki będę zgrywał materiał na komputer i wybierał co lepsze kwiatki, ale dałem sobie spokój. Jest tego za dużo, nie da rady, szkoda sobie psuć nerwy.

Myślę, że korzyści są większe od zagrożeń, a już w przypadku kiedy prowadzi żona - dostała prikaz zawsze jeździć w włączonym rejestratorem. Niestety trafiają się czasami cwaniacy polujący na okazje i wymuszający stłuczki.

Michał | WM | Elektronika | Chemia | Fizyka | Matematyka ||net
Myśl zawsze kategorią przeciwnika.
2013-01-10 09:26 PM
emir Offline
"Irlandczyk"

Liczba postów: 1,620
Reputacja: 91
Ja sobie zwyczajnie kupiłem plastikowy uchwyt do telefonu który jest tak zrobiony, że da się włączyć nagrywanie. Ma z przodu otwór na "kamerę" i na przyssawce wisi na szybie. Co prawda telefon trochę stary (Nokia E71) ale lubię go i nagrywa coś niecoś.

| projekty | produkcja laserem | telekomuniakcja / IT | | Lasciate ogne speranza, voi ch’intrate.
2013-01-11 12:41 AM
Szynszyl Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 572
Reputacja: 40
Ja tez po jednym przypadku na osiedlu pod blokiem zastanawiałem sie nad rejerstratorem.

Ale właczanie tego, wyłaczanie, usuwanie nagrań...to zajmuje czas. Do tego na szybie czy gdzies jest uchwyt który tez zawsze zachęca do wlamań ze w aucie moze być GPS.
Moim zdaniem kamera powinna być wbudowana w auto i całkowicie niewidoczna ,uruchamiana w trakcie zwalniania ręcznego,bądz właczania swiateł- i tak samo automatycznie wyłączana.

Starą kamerę VHS to bym bez problemu tak przerobił ,ale obecne kamery nie mają przycisków i trzeba wybrać jakis tryb na ekranie,zatwierdzić itp, nie mowie juz o ekranach dotykowych- jak by kamerę uruchamiać jednym przyciskiem to cos takiego bym kupił.

Obecnie szukam kamery HD takiej ok 100g ,i zadna firma tego nie robi- sa tylko rejerstratory nazywane kamerami(brak funkcji kamery)mozna tam wlasnie tylko właczyć i wyłaczyć nagranie a nie kecić filmy. Miałem pare dni VADO HD 3 gen-(kupiłem tą najnowszą )moge ja polecić do auta,ma jako jedyna chyba regulacje przeslony wiec umozliwia krecenie w słabym oswietleniu,w miare duzy ekran,tzn do auta by sie nadawała jako kamerka-rejerstrator jesli ktos jezdzi głownie w dzień.
Jestem teraz na etapie szukania wszystkich mozliwych kamerek rejerstratorów (ale nie do auta)-wiec moze tez cos ciekawego wynajdę .

/sprzet alpinistyczny/wspinanie/spływy pontonowe/skoki na linach/paralotnie/eksploracja podziemna/jaskinie/wykrywacze metali/strategia i taktyka/survival/ASG/operacje specjalne w nowoczesnej wojnie/Historia wojskowości/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-01-11 11:08 AM przez Szynszyl.)
2013-01-11 11:01 AM
emir Offline
"Irlandczyk"

http://www.youtube.com/watch?v=k_tv3ZmYS1g - poczytajcie co facet pisze w komentarzu do klipu.

| projekty | produkcja laserem | telekomuniakcja / IT | | Lasciate ogne speranza, voi ch’intrate.
2013-01-11 02:40 PM
borekpriv Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 283
Reputacja: 55
RE: Wideo rejestratory do samochodu
Kupiłem znajomemu (nie ma konta na allegro takie cóś)
http://allegro.pl/kamera-samochodowa-rej...43648.html
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=26405374
Waga samej kamery bez karty i uchwytu 107 gram (z baterią).Ekran 2,5 cala .

Obraz może rewelacyjny nie jest , ale nagrywa z głosem , podświetlenie IR , załącza się na ruch.
Nie wiem jak ustawić ostrość ,ale chyba jest na stałe.

Przesyłka szła do mnie 4 tygodnie prosto z Chin , całkowity koszt z wysyłką 69 zł .
1 min. filmu 1280x720 prawie 50 mb

A gdzie w Hymnie Narodowym jest mowa o przemyśle energetycznym?
Odpowiedź: ..... pod twoim przewodem...

[Obrazek: sygnatura_dar-2016.gif]
2013-01-11 10:11 PM
papuas Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 197
Reputacja: 9
a goclever extreme sport... macie na outdoor i na samochod../
2013-01-12 12:02 AM
emir Offline
"Irlandczyk"

(2013-01-12 12:02 AM)papuas napisał(a):  a goclever extreme sport... macie na outdoor i na samochod../
A szczególnie na basen Smile

2013-01-12 02:05 AM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny