Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zimowy zestaw ewakuacyjny
Autor Wiadomość
fat ed Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 194
Reputacja: 55
Zimowy zestaw ewakuacyjny
Ostatnio sporo zajmowałem się nartami. Kupiłem sobie biegówki backcountry:
zestaw:
-narty Sporten Ranger- wybrałem ze wzgledu na znaczną szerokość: 68/60/65, przy długości 2m mają nośność 104kg, mają też metalowe krawedzie co przydaję się na zlodzonych odcinkach, dodatkowo wzmacnia nartę, łuska prasowana

-wiązania Salomon X Adv- są to wiązania manualne- mniejsze ryzyko wypiecia, w porównaniu do zwykłych biegówkowych są masywniejsze

-buty Salomon X Adv 5- zapewniają niezłą kontrolę nad nartą, bardzo wygodne- można w nich śmiało chodzić, nieźle ocieplone

Zestaw podobny do mojego LINK SKLEP

[Obrazek: rangersrodek.jpg]

Trochę sobie pobiegałem w tym zestawie głównie po okolicy ale też byłem w ferie w Krynicy i trochę z żoną pobiegaliśmy.
Wrażenia jak najbardziej pozytywne. Narty świetne na średnie pagóry.
Niestety na większe stromizny już tak sobie- zjazd to prawdziwa przygoda, podejście niezła męka (można by spróbować przyczepić foki- musze to jeszcze wypróbować)

Mam też skitury z wiazaniami Dynafit TLT- genaralnie fajne na większe góry. Na nizinach/wyżynach lekko przyciężkawe choc to i tak najlżejsze rozwiązanie w tej klasie.
LINK

[Obrazek: viazanie_dynafit_TLT_speed.jpg]

Tyle słowem wstępu. Bawiąc się nartami zacząłem szukać rozwiązań jak przy okazji biegania zabrać ze sobą dzieci. Mam na to 2 rozwiązania:
1. Nosidło turystyczne Deuter- do 22kg, oprócz noszenia dziecka ma mały plecak i miejsce na camelback. Do nosidła można dokupić zestaw osłaniający dziecko od słońca i dzeszczu
[Obrazek: deuter-nosidelko-kid-comfort-ii.jpg]
Dla mnie rewelka bo symuluje plecak z obciążeniem

2. Sanki
Tu pojawił się mały problem. Zwykłe sanki zapadają się w kopnym śniegu, mają tendencję do wywracania się z zawartością. Znalazłem parę stron z instrukcjami jak przerobić zwykłe sanki.
Kolejnym rozwiazaniem są gotowe zestawy- przyczepka do roweru, a po demontażu kół i przypięciu specjalnego zestawu idealne rozwiązanie na narty:
[Obrazek: cts_ski_cross_country_zestaw_chariot_prz..._lodz2.jpg]

Duży plus- zestaw zawiera pas biodrowy połaczony rurkami z przyczepką
Wada- duża cena

3. Pulka
Jeśli chodzi o założenia projektu najlepsze rozwiązanie. Można w to zapakować dobytek, dzieci i co tylko sobie ktoś wymyśli.
Z tego co znalazłem w sieci ludzie piszą o 2 rozwiązaniach:
- improwizowana pulka (niskobudżetowa), polecane rozwiązanie to przeróbka pulki firmy Paris Expedition, na angielskich stronach jest cały toutorial w pdf-ie do pobrania
SKIPULK.COM
- profesjonalna pulka np firmy norweskiej Fjellpulken
LINK
[Obrazek: c_big20927706.jpg]

PIES- SKIjoring

Kolejny element układanki. Coraz większą popularność zyskuje bieganie z psem, przy czym nie ma znaczenia czy pieszo czy na nartach.
W sklepach internetowych można za nieduże pieniądze kupić specjalną uprząż łączącą człowieka z psem. Póki co przeglądałem z ciekawości bo nie mam psa.
[Obrazek: skijoring-in-alberta-canada-by-Travel-Al...jpg?9d7bd4]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-03-03 03:46 PM przez aPC.)
2013-03-01 10:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WarBlok Offline
TabaccaTeam:)

Liczba postów: 1,581
Reputacja: 122
RE: Zimowy zestaw ewakuacyjny
Kolejny sezon minął a ja nie kupiłem biegówekSad
Będąc w Głuchołazach rzut beretem do Czech pasmo gór opawskich,
rewelacyjnie opisane trasy biegowe,
kuzyn mówił mi że on w szkole podstawowej i średniej (trochę czasu wstecz) na lekcjach w-f jeździli na biegówkach.
http://www.gory-szlaki.pl/index.php?opti...Itemid=205

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ! mo-lone lah-veh! μολὼν λαβέ!
DeGie
Dei solum ad genua procumbam

amor patriae nostra lex
2013-03-02 11:05 AM
milima Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 7
Reputacja: 1
Biegówki warto mięć, nawet te z najniższej pułki.
Skitury według mnie nadają się tylko w Tatry. Ja będę się kierować w ich kierunku ale napewno nie zimą.
2014-03-24 02:05 PM
Adrian Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 91
Reputacja: 7
Ta rowerowa przyczepka na płozach nie będzie przyciągała agresywnych Ewoków? Wink
2014-03-27 04:53 PM
Mordimerr Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 18
Reputacja: 0
No faktycznie ma dość... Gwiezdno Wojenny wygląd Wink Chociaż moim zdaniem jest nieco niepraktyczna, bo czy nie lepiej dziecko zaimprowizować miejsce w pulce (bo tak sie ten ciągnięty bagażniczek?)?
Oczywiście jeśli chcemy aktywnie wypoczywać z całą rodziną to taki sprzęt się przyda, ale jeśli chodzi przygotowanie na ewakuacje, to chyba przerost formy nad treścią?

Piotr | Małopolska | Materiałoznawstwo | Survival |
2014-03-28 07:54 AM
ChollaYi Online
21st Century Schizoid Man
Super Moderators

Liczba postów: 1,033
Reputacja: 84
(2014-03-28 07:54 AM)Mordimerr napisał(a):  Chociaż moim zdaniem jest nieco niepraktyczna, bo czy nie lepiej dziecko zaimprowizować miejsce w pulce (bo tak sie ten ciągnięty bagażniczek?)?
Oczywiście jeśli chcemy aktywnie wypoczywać z całą rodziną to taki sprzęt się przyda, ale jeśli chodzi przygotowanie na ewakuacje, to chyba przerost formy nad treścią?

Taka przyczepka zapewnia dużo większy komfort dziecku. W momencie, gdy wychodzisz na teren gdzie nie ma śniegu to przyczepiasz koła i ciągniesz z mozołem Smile
Sam będę chciał kupić coś podobnego aczkolwiek ja się nastawiam na rower.
Co do ceny - niestety za jakość trzeba płacić. Ja chcę podejść do tego tak, że gdy młody podrośnie trochę to będę chciał pozbyć się wózka i kupić taką przyczepkę, która będzie robiła również za wózek. Biorąc pod uwagę ceny wózków, to cena nie jest już taka masakryczna.

Michał | Warszawa || CB || Informatyka | Żeglarstwo | Fotografika | Mechanika sam. |
"Nie dowiesz się z gazety kto przeżyje swoją śmierć"

[Obrazek: sygnatura_dar-2019.png]
2014-04-17 08:48 AM
ZPtrzy Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 99
Reputacja: 31
(2013-03-01 10:37 PM)fat ed napisał(a):  - improwizowana pulka (niskobudżetowa), polecane rozwiązanie to przeróbka pulki firmy Paris Expedition, na angielskich stronach jest cały toutorial w

Zachodnie pulki mają zachodnie ceny. Tanim, prostym i skutecznym rozwiązaniem są rosyjskie "wołokusze" волокуше. Z racji tego że duże regiony tego kraju są długo pokryte śniegiem - wołokuszy różnych typów jest multum. W gospodarstwie tak samo niezbędne jak taczka.

Przykładowe rozwiązanie tu :
http://egiki.ru/forum/viewtopic.php?f=36&t=4152

Edit B. Ostrzeżenie - reg. 1.2.5.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-08-17 10:09 PM przez Boungler.)
2014-08-17 08:36 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny