Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zagrożenie ???
Autor Wiadomość
egon emeryt Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 117
Reputacja: 11
Zagrożenie ???
Znalazłem taki filmik . Nie jest to zagrożenie końca świata , ale naszych pieniędzy . Wyciąganych w imię prawa nie legalnie !!!!

Edit B: Wstawione w tube.

http://www.youtube.com/watch?v=DCI0v54tPMA
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-04-27 08:28 PM przez Boungler.)
2013-04-27 08:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dara Offline
Banned

Liczba postów: 356
RE: Zagrożenie ???
Walnąć z pancerfausta w taki radar i po ptokach.
2013-04-27 09:20 PM
egon emeryt Offline
Czyta i pisze

A ile takich radarów jest w skali kraju ??? I kto udowodni że jechał zgodnie z przepisami . Myślę że to jest w Polsce większe zagrożenie niż koniec świata . I z tym trzeba zacząć jakoś walczyć zgodnie z prawem !!! A nie dać się dymać na każdym kroku !!!

2013-04-27 09:31 PM
dara Offline
Banned

Zgodnie z jakim prawem? Tym co napisali go stawiajacy radary?
Popadacie w logiczne paradoksy.
Pancerfaust ,albo butelka z bezyną to moim zdaniem najprostsze rozwiązania.
Bezprawie "władzy" uprawnia obywateli do działań radykalnych.
Polecam lekturę Konstytucji R.P.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-04-27 11:35 PM przez dara.)
2013-04-27 11:34 PM
klusownik Offline
Banned

Liczba postów: 438
(2013-04-27 11:34 PM)dara napisał(a):  Bezprawie "władzy" uprawnia obywateli do działań radykalnych.
Polecam lekturę Konstytucji R.P.

Dobrze prawisz Dara.

https://lh3.googleusercontent.com/-9rDJl...%252C0.jpg

Wydaje mi sie, ze jest to obecnie jedyna realna droga by cokolwiek zmienic w tym pierdolniku.
Niestety droga to nielatwa i zapewne krwawa.
Ale mozna tez nie robic nic i biernie przygladac sie rozwojowi wydarzen liczac na to, ze... a moze w koncu cos sie zmieni na "lepshe"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-04-28 10:38 AM przez klusownik.)
2013-04-28 09:21 AM
Pozyskiwacz Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 1,102
Reputacja: 138
http://exignorant.wordpress.com/2013/04/...estowanej/
Czasy się zmieniają, okoliczności też. Zmiany wymusi już niedługo ( w zasadzie jesteśmy w ich trakcie) nie polityka, czy nawet ekonomia , ale fizyka.
W skrócie tezy z linka : do utrzymania obecnego poziomu życia potrzebujemy źródła energii (w naszym przypadku najdoskonalszym jest ropa naftowa) o EROEI ok. 10-11 : 1.
O ile na początku XXw . kopaliśmy ropę o EROEI 100 : 1 (czyli inwestując jedną jednostkę energii odzyskiwaliśmy sto jednostek). To obecnie najlepsze złoża mają właśnie ok. 10 : 1 . A wszelka ropa łupkowa , biopaliwa itp. najwyżej 3 : 1. albo nawet ujemne EROEI.
http://www.peakoil.pl/p/eroei
Jest wiele opracowań na ten temat, wkleiłem przykładowe.ale wydaje mi się, że jedne z lepszych.
W każdym razie, nie ma innego wyjścia jak spadek poziomu życia , oczywiście , globalnie i statystycznie. Na pewno będą enklawy gdzie może się nawet polepszy, ale będą i nieciekawe okolice (pewnie większość). Spadek nie bedzie tez liniowy. Ważne jest jednak to że nie ma sposobów ekonomicznych, czy politycznych żeby go uniknąć. Dlatego myślę że nie warto się napinać za bardzo, na jakieś rewolucje czy inne protesty. Zamieszanie i tak nas nie ominie. Jak w bogatszych od nas krajach będą zmuszeni obciąć socjał to zobaczycie co się tam zacznie dziać.I lawina ruszy.
Historia pokazuje że w czasie globalnych zamieszek Polska wybijała się na niezalezność , (no fakt że na krótko, ale zawsze) - I wś. , rozpad ZSRR.
Idą ciekawe czasy, warto zobaczyć co się będzie działo. Chodzi tylko o to żeby obserwować z możliwie bezpiecznego miejsca. A przecież właśnie o tym jak wybrać takie miejsce i je zabezpieczyć jest to forum.

Wojtek.Beskid Niski/rolnictwo-ogrodnictwo-konie/mechanika-ślusarstwo-kowalstwo/laminaty/stare narzędzia rolnicze/ciągniki rolnicze SAM/samochody terenowe/motocykle/ciężarówki.
2013-04-28 11:32 AM
dara Offline
Banned

Nie zapominajmy że mieszkamy w zbrodniczej Tzw.Unii Europejskiej.
I za powstanie narodowe U.E. przewiduje "czapę"

a) artykuł 2 ustęp 2 europejskiej Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności:

"Pozbawienie życia nie będzie uznane za sprzeczne z tym artykułem, jeżeli nastąpi w wyniku bezwzględnie koniecznego użycia siły:

a) w obronie jakiejkolwiek osoby przed bezprawną przemocą;
b) w celu wykonania zgodnego z prawem zatrzymania
c) w działaniach podjętych zgodnie z prawem w celu stłumienia zamieszek lub powstania"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-04-28 12:46 PM przez dara.)
2013-04-28 12:45 PM
makpfi Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 524
Reputacja: 49
(2013-04-28 12:45 PM)dara napisał(a):  Nie zapominajmy że mieszkamy w zbrodniczej Tzw.Unii Europejskiej.
I za powstanie narodowe U.E. przewiduje "czapę"

a) artykuł 2 ustęp 2 europejskiej Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności:

"Pozbawienie życia nie będzie uznane za sprzeczne z tym artykułem, jeżeli nastąpi w wyniku bezwzględnie koniecznego użycia siły:

a) w obronie jakiejkolwiek osoby przed bezprawną przemocą;
b) w celu wykonania zgodnego z prawem zatrzymania
c) w działaniach podjętych zgodnie z prawem w celu stłumienia zamieszek lub powstania"

Wielkie dzięki za ten tekst. Nie miałem pojęcia, że jest coś takiego, bo nie czytałem Traktatów / zresztą, kto miał siłę i ochotę to czytać /.
Na marginesie, czy wiecie, że Józef Oleksy który był przedstawicielem Polski w czasie prac nad Traktatem stowarzyszeniowym, został w pewnym momencie zaszantażowany przez przedstawiciela Niemiec, mówiącego, że jak będzie zbyt szczegółowo roztrząsał jego zapisy, to i na niego mogą się znaleźć " papiery ".
Mówił o tym bodajże Stanisław Michalkiewicz, albo Janusz Korwin-Mikke, ale nie pamiętam, gdzie słyszałem/czytałem wiadomość źródłową.

"Cywilizacje umierają, gdy kobiety nie chcą rodzić dzieci a mężczyźni walczyć" - Józef Maria Bocheński
Profil na Bio/ Lubelskie-Mazowieckie/CB radio

[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: sygnatura_dar-2018.gif]
2013-04-28 05:22 PM
klusownik Offline
Banned

Liczba postów: 438
Czolem.
No to dla podtrzymania nastroju kilka kolejnych "kwiatkow"

Co roku w tajemniczy sposób z budżetu UE wyparowuje 4 mld euro i zeby ukrocic dociekania unia chce – podobnie jak w ZSRR – zakazać krytyki swojej polityki finansowej.

W tej chwili władze w Brukseli wydają miliony na dotacje dla organizacji, które zajmują się wyciszaniem negatywnych doniesień na temat członków administracji europejskiej.
Przykladowo: takiego oto "przyjemniaczka"

Zdaniem brytyjskiego dziennikarza śledczego Andrew Gilligana z dziennika „The DailyTelegraph”, jest to kolejny dowód na „orwellowski charakter instytucji unijnych”.

W 2001 r. Europejski Trybunał Sprawiedliwości wydał skandaliczne orzeczenie, stwierdzając, że UE ma prawo do tłumienia krytyki politycznej dotyczącej jej instytucji i czołowych postaci. Sąd uznał, że UE ma prawo legalnie karać tych, którzy „szkodzą wizerunkowi i reputacji instytucji unijnych”.

Rzecznik generalny Trybunału, Damaso Ruiz-Jarabo Colomer, stwierdził, że nie jest dopuszczalna krytyka polityki finansowej UE. Porównał ją do bluźnierstwa. Jego zdaniem winna ona podlegać takim samym ograniczeniom.

Bruksela stale poszerza zakres obszaru, który nie może podlegać krytyce. Na przykład w 2011 r. jeden z urzędników UE zaproponował wprowadzenie zakazu wystawiania ratingów kredytowych dla krajów, które negocjują pakiety ratunkowe.

Michel Barnier, komisarz ds. europejskiego rynku wewnętrznego mówił: „Myślę, że jest to zgodne z prawem, aby kraj, który jest w trakcie negocjacji międzynarodowego czy europejskiego programu ratunkowego, mógł być traktowany w sposób wyjątkowy”.

Oprócz tego przedstawiciele komisji unijnych wydają znaczne środki na tropienie i blokowanie „treści groźnych dla bezpieczeństwa”.
Podsumowując zapędy eurokratów dziennikarz Sholto Byrnes napisał na łamach gazety „The Independent”: „Wszystko to musi rodzić głębokie podejrzenie wobec UE, chciwie pożądającej władzy”. Dodał, że państwa w żadnym wypadku nie powinny wyzbywać się suwerenności i przekazywać władzę międzynarodowemu organowi, który nie podlega wyborowi ani kontroli.

Zrodlo:
http://www.pch24.pl/ue-chce-scislej-regu...413,i.html

Ze swojej strony dodam tylko tyle, ze kazda wladza deprawuje a wladza absolutna, jak widac- deprawuje absolutnie.
Do tej pory wszystkie rewolucje, o ktorych wiemy zakonczyly sie tak samo tj: jeden zdegenerowany system zastepowany byl innym, ktory z biegiem czasu rowniez sie degenerowal.
Wyglada wiec na to, ze nie mozna wierzyc ludziom u wladzy w ich dobre intencje, bo wszystkie dzialania "systemu" po dluzszym czy krotszym czasie zmierzaja w strone rzeczywistosci orwellowskiej.

A jak wyglada w czasie proces stawania sie rownych tymi rowniejszymi
mozna sobie poczytac w ponadczasowym opowiadaniu:

"Folwark zwierzecy"

Polecam czytac przynajmniej raz do roku w celu zachowania niewypaczonego rozeznania w otaczajacej rzeczywistosci
2013-05-02 05:54 PM
egon emeryt Offline
Czyta i pisze

Następne do rżnięcia obywateli !!!
http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci...ar,1867270

2013-05-03 11:47 AM