Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dieta z życia - czyli ile faktycznie zjadamy?
Autor Wiadomość
dersu Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 61
Reputacja: 12
RE: Dieta z życia - czyli ile faktycznie zjadamy?
chronic, ciekawe co piszesz o witaminie B17, czyli inaczej amigdalinie. Potwierdza to znane mi wcześniej informacje, że wit B17 ma właściwości antynowotworowe.
Od siebie mogę dodać, że wokół nas jest wiele roślin, grzybów które maja właściwości cytostatyczne. mało się o nich słyszy. no ale to akurat nic dziwnego. Nie da się opatentować i ssać zysków z np grzyba czy zielska, zatem cisza, jak po śmierci organisty.
Ostatnimi czasy mocniej interesuje się np. czarnuszką siewną (nigella sativa). Roślina łatwa w uprawie, da się u nas hodować. Zawarty w niej tymochinon ma właściwości apoptozy (uśmiercania) komórek rakowych raka trzustki (http://kobieta.info.pl/zioolecznictwo/36...trzustki). a ten rodzaj raka jest uznawany za jeden z najgorzej rokujących (m.in. na to "poległ" Patrick Swayze, Steven Jobs). Najkorzystniej czarnuszkę podawać jako zmielone nasiona, smak ciekawy, choć intensywny. Da się polubić. podając mielone nasiona, w gratisie dostajemy ochronę żołądka, po części regenerację wątroby. Kilo czarnuszki kosztuje około 16-20 złociszy i starcza w przyjmowaniu profilaktycznym na jakieś pół roku. To tylko jeden z wielu przykładów. Będzie zainteresowanie to się więcej rozwinę w tej materii.
2012-03-10 01:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ChollaYi Offline
21st Century Schizoid Man
Super Moderators

Liczba postów: 1,033
Reputacja: 84
(2012-03-10 01:36 PM)dersu napisał(a):  Będzie zainteresowanie to się więcej rozwinę w tej materii.
Jest zainteresowanie. Rozwijaj Waść się.

pb: ja też jestem zainteresowany tylko może w oddzielnym wątku

Michał | Warszawa || CB || Informatyka | Żeglarstwo | Fotografika | Mechanika sam. |
"Nie dowiesz się z gazety kto przeżyje swoją śmierć"

[Obrazek: sygnatura_dar-2019.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-07-05 03:56 PM przez piotr.)
2012-07-05 02:42 PM
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 3,028
Reputacja: 241
Jest wiele suplementów. Ostatnio np. znalazłem jajka w proszku. Produkuje je firma Langsteiner w Krakowie i są dostępne w Kauflandzie. Nie przyglądałem się jeszcze terminowi ważności.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
2012-08-16 01:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gajowy Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 969
Reputacja: 68
Odgrzeję stary temat, wiemy jakie jest zapotrzebowanie energetyczne naszych organizmów, ale to czasem trudno sobie wyobrazić ile zjadamy pożywienia.
Pisze to zastanawiając się, na ile wystarczą zapasy...
Czy zdawaliście sobie sprawę, że w ciągu życia zjadamy np. 400 kg soli?

http://www.focus.pl/czlowiek/zjesz-9-sloni-9204
Cytat:"Europejczyk je najwięcej pieczywa: 96 kg rocznie, czyli w życiu pochłania ponad 7,5 tony chleba i bułek. Jeśli każdą kromkę posmarowałby masłem, potrzebowałby go 1,5 tony, czyli 7,5 tysiąca kostek.

Sera żółtego (przyda się do chleba) przeciętnie w ciągu 80 lat zjada 4300 kg, a jajek 57.000 sztuk (też tych w ciastach i makaronach). Do kawy (350 kg) czy herbaty (niecałe 100 kg) przyda się cukier – w ciągu życia statystyczny mieszkaniec Europy potrzebuje go ponad 3 tony.

Polak zjada przeciętnie 112 kg ziemniaków w ciągu roku, czyli na całe życie potrzebuje 9 ton. Do ziemniaków dokłada w ciągu swojego życia 2 krowy, 20 świń, 760 kurczaków, 46 indyków, 15 kaczek, 1000 ryb – to w sumie 11 ton żywności. Do ziemniaków i mięsa przez 80 lat wystarczy mu tona pomidorów, 700 kg ogórków, ponad 800 kg kapusty. Dodając te i inne artykuły, człowiek od urodzenia do śmierci zjada 40 ton żywności – tyle waży 9 słoni!

Czym doprawić potrawy. Najczęściej używana jest sól. W ciągu życia przeciętny Polak zjada jej ponad 400 kg. Na deser natomiast potrzeba mu 4,5 tony jabłek, 0,5 tony cytrusów, 0,5 tony bananów, ponad 200 kg śliwek.

A co na to organizm? Jedzenie w żołądku miesza się z sokami trawiennymi i staje się płynną masą. 4 litry takiej miazgi to maksymalna pojemność rozciągniętego żołądka. Jeśli dziennie dostarczamy ok. 2,5 tys. kalorii, to w ciągu życia daje to ponad 75.000.000 kcal – tyle ma 132 tys. tabliczek gorzkiej czekolady."

Forum nie służy do promowania swoich poglądów politycznych oraz religijnych!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-10-05 06:10 PM przez gajowy.)
2015-10-05 11:37 AM
anonymous1 Offline
Banned

Liczba postów: 65
No to mi naświetliłeś ile tego zwierza zjem Smile... Ale faktycznie te ilości powalają (szczególnie sól i cukier)... Kto by pomyślał, że aż tyle tego? A jeszcze biorąc pod uwagę, że prowadzę aktywny i w miarę sportowy tryb życia, to pewnie zjem ze 2 słonie więcej Smile
A w temacie zdrowotności dersu podał czarnuszkę... Ja od niedawna zjadam w sałatkach, jako dodatek/posypkę zmielony ostropest. Jest on składnikiem wielu "tabletek" na wątrobę, ale po co brać przetworzone, jak można w stanie naturalnym przyjąć... Wprawdzie czas grilowania się kończy, ale wasza wątroba podziękuje wam za takie wspomaganie. I też kosztuje w sklepie zielarskim jakieś parę złotych...
pozdr
2015-10-05 03:13 PM
No_idea Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 909
Reputacja: 48
25 zł kg :-P szczególnie nie abstynenci powinni mu się przyjrzeć B-)
2015-10-05 05:37 PM
egon emeryt Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 117
Reputacja: 11
Ja kiedyś potrafiłem zjeść ku kawie 5-7 pączków , lub drożdżówek. Ale to przed dietą , teraz na diecie ze trzy pączki lub drożdżówki . Ostatnio pochłonąłem piccę o śred. 40 cm. żona dołożyła mi ze swojej średniej trzy kawałki .W piccerni nie pytam o składy a wielkości . Do tego zajadam się młodymi liśćmi pokrzywy , popijam ocet jabłkowy. Swojskie jajka ze śmietaną ( w szklanej butelce )

http://www.youtube.com/watch?v=DCI0v54tPMA
2015-10-05 06:06 PM
KingaN Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 3
Reputacja: 0
Ważnym jest aby dostosować swoją dietę idealnie do swojego organizmu. Warto również nie spożywać zbyt dużej ilości cukru, albo zamienić go na inne substancje. Tutaj możecie porozmawiać ze specjalistami i zadać im pytanie

ChollaYi: Jesteś za krótko na forum żeby wrzucać tu linki.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2019-05-17 10:34 PM przez ChollaYi.)
2019-05-14 01:00 PM
geek_on Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 71
Reputacja: 7
(2012-08-16 01:52 PM)Boungler napisał(a):  Jest wiele suplementów. Ostatnio np. znalazłem jajka w proszku. Produkuje je firma Langsteiner w Krakowie i są dostępne w Kauflandzie.
Ja kupiłem je kiedyś na alledrogo.
Po zrobieniu mieszaniny według instrukcji (proszek + woda) konsystencjonalnie wygląda to nieco jak masa na omlet. W smaku, po usmażeniu, smakuje jak intensywna jajecznica (nie robiłem omletu). To taki smak jajeczny 'bardziej', nie umiem tego określić. Mi w smaku niespecjalnie przeszkadzała, ale było parę osób, którym to nie odpowiadało. Imho to dobry sposób na długotrwałe przechowywanie jaj i przenośne posiłki. Zrobiłem parę razy pakieciki zawierające właśnie jaja w proszku, suszony szczypiorek (świeży, pokrojony szczypiorek wystawiony na parę godzin na słońce), prażoną cebulkę (widziałem ją w Lidlu i Biedronce) sól. Po dodaniu wody, w warunkach turystycznych wychodziła z tego niezła jajecznica. Coś jak gotowe Trek'n'eat, ale tańsze i mój skład.

2019-05-16 09:12 AM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny