Boungler Alienator - Serwis Informacyjny Boungler YouTube

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cukrzycy - jak pomagać.
Autor Wiadomość
fat ed Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 193
Reputacja: 55
RE: Cukrzycy - jak pomagać.
(2014-01-12 05:09 PM)Pielgrzym napisał(a):  Oj, Antoś Jones i inni sceptycy!!! Co Ty wiesz o medycynie alternatywnej, nasłuchałeś się opowieści przy niedzielno- świątecznym stole, popatrzyłeś w szklane okienko w którym Ci sączą coś do ucha i masz już wyrobione zdanie.
Myślę że większość użytkowników tego forum ma niewielkie pojęcie w tym również ja. Będę wdzięczny jak przybliżysz nam tajniki medycyny alternatywnej, myślę nawet że B. jest skłonny otworzyć dla ciebie całkiem nowy dział, koniecznie z przykładami.

Cytat: Nie lubię długich dyskusji na forach i rzadko zabieram głos- ale się zgłaszam- to ja!!! W 1994 na wiosnę zdiagnozowano u mnie raka i miałem przed sobą całkiem normalną ścieżkę; operacja, radio i chemioterapia. Wybrałem inną i co, żyję zdrowy do dziś. Co teraz wymyślisz? Tekst; udowodnij to, pokaż orzeczenie lekarskie,...błędna diagnoza, reemisja, cud, zbieg okoliczności? Tylko, że ja to już przerobiłem, więc nie wysilajcie się.

Myślę że twoje świadectwo bardzo by nas ubogaciło, a ja pytam z zawodowej ciekawości: jakie było rozpoznanie histopatologiczne (rozumiem że były wykonane odpowiednie badania), może posiadasz skany diagnostyki obrazowej - chętnie obejrzę te z początku jak również po wyleczeniu. Myślę że wszyscy by na tym skorzystali, człowiek uczy się całe życie...

Cytat:Sam zostałem naturoterapeutą, prowadziłem gabinet, pracowałem w hospicjach jako wolontariusz, widziałem więcej takich cudów i dlatego nie chce mi się gadać ze sceptykami.

Bardzo to ciekawe, ja również pracuje w hospicjum i przyznam szczerze że przydałby nam się taki cudotwórca, gdyż ja mogę działać tylko objawowo. Szczerze zapraszam, myślę nawet że po okresie wstępnym mógłbyś liczyć na zatrudnienie i stawki od 100 zł/h wzwyż, a jak efekty twojej pracy będą tak spektakularne to zrezygnuje z uposażenia i przekaże je na twoje konto.
Napisz może w jakim hospicjum pracowałeś- ten światek jest mały chętnie pogadam z lekarzem z którym współpracowałeś

Cytat:Na ilu konferencjach byłeś, na ilu zjazdach naturoterapeutów, ilu znasz osobiście bioterapeutów, naturoterapeutów? Co wiesz o osiągnięciach o,Klimuszki, Ulmana, Nowaka, Zielińskiej, Zawadzkiej, Abramowskiego???
Przyznam że pierwsze słyszę.

Cytat:To, że nie spotkałeś w życiu uzdrowionego z SM, raka, cukrzycy, to świadczy o nieskuteczności medycyny naturalnej?

To bardzo ciekawe, może masz namiary na kogoś kto wyzdrowiał i zechce się tym z nami podzielić. Ja ze swojej strony mogę dodać że znam parę osób które z nowotworu wyleczono konwencjonalnie, a SM i cukrzyca są pod kontrolą umożliwiającą normalne życie. Co więcej są przypadki chorych na SM u których w ciągu życia dochodzi tylko do kilku rzutów choroby czasem tylko jednego i ci ludzie żyją sobie spokojnie pomimo braku leczenia.

Cytat:Prywatne odrzutowce przylatują z Arabii Saudyjskiej po Zbyszka Nowaka, czy to tylko durny kaprys szejków fundujących darmowe przeloty nieskutecznemu terapeucie?
Nie wiem czy rzeczywiście przylatują, wiem natomiast jedno: człowiek któremu konwencjonalna medycyna nie jest w stanie nic więcej zaoferować, zrobi wszystko nieważne jak absurdalnego dopóki ma nadzieję, co nie świadczy o skuteczności.

Kiedy jestem chory idę do lekarza.

Żeby też nie było- nie odrzucam z założenia możliwości samoleczenia się organizmu, generalnie możliwości naszego umysłu są ogromne vide efekt placebo. Jednak z natury jestem sceptykiem i nie wierze na słowo. Wiele przypadków cudownego uzdrowienia to niestety przypadki nie do diagnozowane i dla mnie przekonujące są niestety twarde dane.
Dlatego będę wdzięczny jak odpowiesz rzeczowo na zadane pytania, bo to co dotychczas przeczytałem choć obszerne ma niewiele treści, sporo emocji (raczej negatywnych).
2014-01-12 06:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomcz Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 15
Reputacja: 1
Nawet jeśli w tym temacie będzie tysiąc postów to i tak będą Ci którzy wierzą w skuteczność medycyny niekonwencjonalnej jak i Ci którzy nie wierzą. Nie ma sensu się kłócić. Może w końcu ktoś napiszę jak wygląda leczenie cukrzycy metodami niekonwencjonalnymi, jaka dieta jest najlepsza i jak wgl walczyć z tą chorobą gdy niemożliwe będzie zażywanie proszków czy branie insuliny a już zainteresowani ocenią czy chcą stosować te metody czy nie.
egon emeryt pisałeś, że znasz osoby które skutecznie leczyły cukrzycę i tzw stopę cukrzycową stosując niekonwencjonalne metody leczenia. Mógłbyś napisać co takiego robili, stosowali?

"Razem jesteśmy silniejsi" Zapraszam na mojego bloga: http://survival-tomcz.blogspot.com
2014-01-12 07:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
fat ed Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 193
Reputacja: 55
W tym rzecz, że staramy się tu przekazywać wiedzę na temat cukrzycy, kolega pielgrzym w swoim przekazie nie zawarł żadnych istotnych informacji, utworzył się wątek poboczny.

Moim zdaniem dzielenie się wiedzą ma sens tylko jeśli ta wiedza da się wykorzystać i jej skuteczność jest jakoś potwierdzona. Sama wiara na niewiele się zda osobie w potrzebie jeśli nie będzie w stanie powtórzyć rewelacji Pielgrzyma.
Jeśli to co napisał Pielgrzym jest prawdą nie powinien mieć żadnych problemów żeby to uwiarygodnić w sposób przekonujący i nie budzący wątpliwości.
Spokojnie może utworzyć osobny temat z niekonwencjonalną medycyną i tam przekazać nam swoją wiedzę, chętnie skorzystam.

Odpowiadając na twoje pytanie: z wymienionych przeze mnie typów cukrzycy tylko typ II daje możliwość leczenia bez dodatkowych leków.
Najważniejsze w niefarmakologicznym leczeniu są:
- zmiana nawyków żywieniowych: jakościowa i ilościowa korekta diety, zmiana sposobu, pór jedzenia
- redukcja masy ciała- pożądane BMI<25
- aktywność fizyczna
Dieta powinna polegać na wyeliminowaniu cukrów prostych w tym sacharozy, spożywaniu węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym, odpowiednie proporcje białka, tłuszczy ( w tym wielonienasycone kw tłuszczowe). Posiłki powinny być częste, porcje niewielkie. Kaloryczność dostosowana do konkretnej osoby, aktywności fizycznej.
Ćwiczenia fizyczne powinny być regularne.
Dokładne zalecenia, diety, tabele z wymiennikami węglowodanowymi można znaleźć bez problemu na stronach poświęconych cukrzycy.

PS Za wyleczenie osoby z cukrzycą typu I (insulinozależną) należy się co najmniej Nobel, {ciach} aPC: ja też tak sądzę, ale od razu prowokować i sugerować obniżenie wartości wypowiedzi, to tak ładnie? : ) Panowie, fakty i meritum!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-01-14 11:36 AM przez aPC.)
2014-01-12 08:20 PM
egon emeryt Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 117
Reputacja: 11
Może to sami sprawdzicie .
http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=4953157
http://forum.dr-kwasniewski.pl
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dieta_Kwaśniewskiego
W moim otoczeniu , nie widziałem skutków wyleczenia cukrzycy ( ale podobno jest do wyleczenia ) ale byłem świadkiem uratowania dwóch nóg przed ucięciem ( teść i sąsiad )

http://www.youtube.com/watch?v=DCI0v54tPMA
2014-01-13 08:00 PM
danielahabros Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 1
Reputacja: -1
(2013-09-15 07:42 AM)bura2 napisał(a):  Zwracam się z prośbą do forumowiczów chorych na cukrzycę i/lub lekarzy o stworzenie w odpowiedziach wątku takiego jakby poradnika odnośnie chorych na cukrzycę.

Osobiście to ja wiem, że są takie osoby, że biorą insulinę, że mierzą sobie cukier we krwi i ... tyle.

Przeraża mnie wizja, że mogę jadąc w pociągu/autobusie spotkać się z taką osobą i nie pomóc jej chociaż wystarczałaby butelka wody czy batonik, bo bym o tym nie wiedział.

Tak więc niech ktoś obeznany opisze:
-jakie są ograniczenia wynikające z tej choroby?
-kiedy chory może potrzebować nagle niewykwalifikowanej pomocy i co można dla niego zrobić?

osoby z cukrzyca nie sa zakazne, nie ma sie czego oboawiac , natomiast ja polecam jeszcze leczenie zielarstwem
[Edit ChollaYi: usunięcie linka. Jesteś z nami za krótko, by umieszczać w postach linki do sklepów]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2017-10-26 08:15 AM przez ChollaYi.)
2017-10-25 08:53 PM
goofy Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 109
Reputacja: 1
Może się troszkę wypowiem na temat cukrzycy z własnego podwórka.
Mam w rodzinie osobę z cukrzycą która musiała kłuć się min 5 razy dziennie.
Obecnie po zmianie diety wykluczeniu produktów które szkodziły nie musi brać insulin.
Obecnie po 2 latach wyniki są takie jak u nastolatki Smile Dodatkowo utrata na dzień dzisiejszy 47kg Smile Więc cukrzyca nie jest wyrokiem

Ratownictwo, Straż, Psychologia, 4x4, CB Radio, UKF
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2017-11-04 06:01 PM przez goofy.)
2017-11-04 06:00 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz