Boungler Alienator - Serwis Informacyjny

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuchenka gazowa turystyczna
Autor Wiadomość
ExtremeTeam Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 240
Reputacja: 18
Kuchenka gazowa turystyczna
Czy miał ktoś styczność z tego typu kuchenką gazową turystyczną, a mianowicie tzw. "2 w 1", czyli działająca na bazie gazowych naboi (kartuszy) lub na butle gazowe?

Podoba mi się rozwiązanie tego, że w zależności od dostępnych / pozyskanych źródeł gazu można wybraną formę zastosować, tak jak na wyjazd zabrać kartusze, a w domu w sytuacjach awaryjnych gotować na butli tradycyjnej.

Oczywiście, że kartusze są mniej ekonomiczne niż butle, ale w sytuacjach kryzysowych nigdy nie wiadomo co oprócz własnych zapasów (o ile przetrwają) uda się pozyskać...

Załączam zdjęcia takiego modelu, któremu się przyglądam, koszt z wysyłką to około 60zł.

Wszystko co poniżej to "materiały dydaktyczne" od Sprzedawcy:

- kuchenka nie wymaga zapałek, palniki zapala się za pomocą zapłonu piezoelektrycznego,
- płomień kuchenki jest regulowany za pomocą specjalnego pokrętła,
- nagłe zmiany ciśnienia wyłączają kuchenkę dla bezpieczeństwa,
- osłona płomienia przed podmuchami powietrza,
- kuchenka zapakowana w walizkę chroniącą przed uszkodzeniem oraz ułatwiającą przenoszenie,
- po włożeniu naboju i zamknięciu klapki należy suwak ustawić w pozycji "LOCK" by zablokować nabój podczas używania kuchenki,
- końcówka do podłączenia kuchenki do butli gazowej po stronie prawej,
- waga netto: 1,5kg,
- waga brutto: 1,9kg,
- wymiary walizki - 37 x 35 x 10cm.

Kuchenka dwu-funkcyjna: KARTUSZ - nabój / BUTLA do 3 kg.

Załączone pliki
.gif  kuchenka3.gif (Rozmiar: 38.44 KB / Pobrań: 173)
.jpg  kuchenka2.jpg (Rozmiar: 87.4 KB / Pobrań: 170)
.jpg  kuchenka1.jpg (Rozmiar: 19.82 KB / Pobrań: 171)

"Człowiek walczy, by przetrwać, a nie po to, by się poddać..."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-12-12 09:03 PM przez ExtremeTeam.)
2013-12-12 06:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zaCiety Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 80
Reputacja: 5
RE: Kuchenka gazowa turystyczna
Niestety nie używałem jeszcze tego sprzętu, ale ostatnio zastanawiałem się nad zakupem. Byłem w Juli i tam widziałem za 49,99, więc jak masz blisko Jule to możesz obejrzeć dokładniej.
2013-12-12 08:27 PM
Kołomir Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 117
Reputacja: 16
Widziałem kiedyś w niemczech coś takiego firmy campingaz ale chyba było bez funkcji podłączania butli. tamta kuchenka też miała takie jakieś nietypowe kartusze. Tego bym sie chyba najbardziej bał bo nigdy ich w polsce nie widziałem i cena też bliżej nieznana. Co do podłączania do butli, generalnie z butlami nniejszymi niz 11 kg jest kłopot bo nikt bo prawie nikt oficjalnie do nich nie rozlewa gazu. Rozlanie gazu to nie tylko kłopot technologiczny ale też podatkowy bo gaz opałowy ma inną akcyzę więc i cenę końcową. A podobno inny rodzaj butli to osobny rejestr. Niby mozna rozlewać samemu ale ryzyko jest. Jeśli średnica weżą pozwoli to mozna podłączyć każdą butlę z lpg bo ciśnienie na wejściu i tak bedzie to samo, tylko nie jestem pewien czy małe butle mają tą sama średnice zaworu (przy okazji przyjrzę sie w catoramie bo są tam wszystkie rodzaje )
Ja zainwestowałem kilka lat temu 19.9 eur w palnik nakręcany na kartusze i z wbudowaną zapalniczką. Generalnie nie jestem zwolennikiem kartuszy przebijanych bo jeszcze nigdy nie udało mi sie zuzzyc całego na jeden wyjazd. Kartusze kupuje średnie po 22 zł. (Na krótkie wypady mi wystarcza i nie brudzi tak jak paliwko w tabletkach.) Gdybym miał duzo kasy to zainwestowałbym w palnik multifuel coleman (wymienne dysze na naftę, benzynę ekstrakcyjną - taka do zapalniczek albo bezołowiową) i to byłoby znacznie tańsze w eksploatacji i łatwiejsze do użycia.
2013-12-12 09:47 PM
gajowy Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 291
Reputacja: 29
Kartusze z 190 gram gazu, typ 200, można w Castoramie dostać za 5 zł.
Na alledrogo jeszcze taniej, ale trzeba doliczyć wysyłkę.
Dlatego wydaje mi się to tanim paliwem, jak na jednorazowe kartusze.

Co do przelewania, to faktycznie małe butle i 11 kilowe mają inny gwint.
Na wspomnianym wyżej serwisie aukcyjnym kupiłem oba typy złącz do butli i kawał węża z opaskami zaciskowymi, jako zestaw do przelewania, razem z instrukcjąWink Bardzo przydatna rzecz.
Nie ma teraz kłopotu, gdzie napełnić butlę.

2013-12-13 07:31 AM
ExtremeTeam Offline
Czyta i pisze

U Nas nie ma problemu, aby napełniać małe butle, w każdym punkcie sprzedaży gazu można przynieść butle do napełnienia lub wymienić sztuka-za-sztukę, zarówno te małe jak i te duże.

Kartusze 320g są na Alledrogo po 4,50zł. Jeżeli kupię tą kuchenkę i przetestuje 1 kartusz, to jeżeli wydajność się sprawdzi, domówię z 5szt. na rezerwę, ale bazować będę raczej na butlach 3kg.

Zastanawia mnie informacja, dlaczego w opisie kuchenki jest zapis, że można używać butli z gazem do 3kg. Pytałem się jednego gazownika w moim rejonie i twierdzi on, że zasadniczo to bez znaczenia czy podłączę butlę 3kg czy 11kg.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2013-12-13 02:17 PM przez ExtremeTeam.)
2013-12-13 07:35 AM
LARPAK Online
Stary wyjadacz

Liczba postów: 1,039
Reputacja: 70
Posiadam taką, ale nie wiem czy jest możliwość podłączenia butli.
http://www.jula.pl/kuchenka-gazowa-769019

Leży sobie odłożona i do tego osiem puszek/naboi gazowych jako awaryjna.
Gotowałem na niej kilka razy wodę w czajniku i nie zużyłem nawet jednego naboju więc o wydajności się nie wypowiem zbytnio.
2013-12-13 06:14 PM
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 2,478
Reputacja: 194
(2013-12-13 06:14 PM)LARPAK napisał(a):  Posiadam taką, ale nie wiem czy jest możliwość podłączenia butli.

Jak otworzysz klapę na zasobnik z gazem to przy "reduktorze" - w każdym razie przy tym elemencie stycznym z głowiczką butelki gazu powinna być odstający kawałek rurki na który nasuwa się wąż z gazem z butli.
Jeżeli go wyraźnie nie widać - to nie ma tego w Twoim modelu.
Są identyczne na Alle - właśnie już z tym dodatkowym wejściem na duże butle. To jest nowa wersja tych kuchenek.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
Boungler kładzie Salomona - bo potrafi stworzyć coś z niczego.
2013-12-14 07:22 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
LARPAK Online
Stary wyjadacz

Liczba postów: 1,039
Reputacja: 70
Niestety u mnie nie ma tego wejścia, a szkoda.
2013-12-14 09:54 AM
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 2,478
Reputacja: 194
wygląda to tak:

.jpg  zaworek.jpg (Rozmiar: 31.7 KB / Pobrań: 104)
http://allegro.pl/kuchenka-gazowa-turyst...96245.html
http://allegro.pl/listing/user/listing.p...d=26522456

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
Boungler kładzie Salomona - bo potrafi stworzyć coś z niczego.
2013-12-14 11:08 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ExtremeTeam Offline
Czyta i pisze

Kuchenka dojechała do mnie. Dzisiaj dałem ją do lokalnego "gazownika", celem sprawdzenia szczelności układu. Gdy ją odstanę to przetestuję grzanie wody na kartuszu montowanym w śroku kuchenki, potem porównam to z gotowaniem wody na butli zewnętrznej podłączonej przez dokręcany reduktor.

Tak więc po świętach na pewno zamieszczę wpis czy informacje od producenta są realne / prawdziwe oraz ocenię sprzęt "w praktyce".

2013-12-23 07:58 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz