Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wojna domowa lub wojna - [Poradnik]
Autor Wiadomość
Kirle Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 203
Reputacja: 85
RE: Wojna domowa lub wojna - [Poradnik]
(2014-02-21 05:46 PM)honda104 napisał(a):  Droga Dorotko, temat to wojna domowa i wojna Smile

Zgadzam się, zwracam uwagę tylko, że z każdego materiału (w tym wypadku artykułu prasowego) można wyciągnąć coś "dla siebie" na różne inne sytuacje.

Dobra, koniec OT.

A w temacie: ciekawe ilu mężczyznom (podkreślam, bo wiem, że kobitkę toby sobie "przygarnęli do serca" na pierwszym posterunku) udała się sztuczka z wydostaniem z miasta?

Dorota
"Bój się bezczynności. Wyznacz sobie cel i wyrzuć z głowy całą resztę."
2014-02-21 07:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bkozica Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 6
Reputacja: 0
no same zdrowo rozsądkowe ogólniki ale i tak zassałem. Tak sobie pomyślałem, że w każdym dużym mieście jest też rzeka, która też może robićza szybką drogę.
2014-02-21 09:52 PM
honda104 Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 600
Reputacja: 72
Cytat:Zgadzam się, zwracam uwagę tylko, że z każdego materiału (w tym wypadku artykułu prasowego) można wyciągnąć coś "dla siebie" na różne inne sytuacje.

Dobra, koniec OT.

Nie to miałem na myśli, czasami zejście z tematu ma swoje plusy Wink Chodziło mi o całkiem inną taktykę w rozwiązaniu problemów miedzy wojną, wojną domową, a w czasie pokoju.

Cytat:ciekawe ilu mężczyznom (podkreślam, bo wiem, że kobitkę toby sobie "przygarnęli do serca" na pierwszym posterunku) udała się sztuczka z wydostaniem z miasta?

Może nie odpowiem za wszystkich, ale z pewnością większość z nas i mam nadzieje, że również Ty Dorotko, poradziła byś sobie doskonale.

W stanie wojennym lub rozpoczynającej się wojnie domowej zazwyczaj jest wystarczająco dużo czasu na reakcje, to nie powinno stanowić problemu nawet dla rodzin z dziećmi, gorzej jak mamy kogoś w szpitalu pod aparaturą i nie można jej wypisać. W początkowej fazie "pacyfikacji" gdybyśmy się znaleźli przypadkiem miedzy demonstrantami, a oddziałami porządkowymi lepiej jest uciekać w stronę oddziałów, pewność siebie funkcjonariuszy czy wojska i pewna konsternacja nie spowoduje ataku na nas, ale to tylko zadziała na samym początku konfliktu. Jeżeli impreza będzie się rozwijać i zajdziemy się nie tu gdzie trzeba, też należy odłączyć się od grupy demonstrantów i pozostać na uboczu aż przejdą oddziały porządkowe. Z kolei jeżeli będzie dochodzić do wymiany ognia, to radze zaufać instynktowi stadnemu Wink

W czasie wojny też jest czas aby podjąć decyzje, nikt nie zacznie oblegać żadnego miasta, bez wcześniejszego ataku z powietrza lub artylerii, jeżeli do tej pory nie wynieśliśmy się niego, jest to ostatni dzwonek. Jeżeli z jakiś przyczyn będziemy musieli zostać w mieście i dojdzie do wkroczenia armii i znajdziemy się w budynku atakowanym przez piechotę, radzę otworzyć drzwi i czekać na przeciwko przy ścianie w pozycji klęczącej z podniesionymi rękami. Mieszkańcy zostaną ewakuowani na zewnątrz przez wojsko, nie róbcie tego sami gdy już są w budynku.
Jeżeli będziemy mieć pecha przebywać w oblężonym mieście, nie zawsze będzie dobrym pomysłem próba ucieczki na własną rękę, wojsko zawsze stara się zmniejszyć straty wśród ludności cywilnej, praktycznie zawsze jest robiona amnestia, lub zawieszenie broni w celu wyprowadzenia ludzi na zewnątrz miasta, jak wybiją wszystkich to nie będzie kogo już okradać i do przymusowej pracy zabrać...

Paweł | Lubelskie/x | Fotografia | Strzelectwo | Mechanika | Wspinaczka/Alpinistyka | Lotnictwo | Radiokomunikacja | Survival | Myślistwo | Motocykle | Samochody ciężarowe | Astronomia | Nawigacja | Żeglarstwo | Wojsko |
[Obrazek: sygnatura_dar-2015.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-02-22 05:31 PM przez honda104.)
2014-02-22 01:41 PM
Greeny9 Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 12
Reputacja: 0
A co jak np mieszkam blisko obwodnicy małego miasta i nie mam samochodu a na dodatek jestem na wózku inwalidzkim? Jaki plan ewakuacji?
2016-11-04 10:59 PM
Pozyskiwacz Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 1,102
Reputacja: 138
Jaki plan ? Zmienić miejsce zamieszkania już teraz.

Wojtek.Beskid Niski/rolnictwo-ogrodnictwo-konie/mechanika-ślusarstwo-kowalstwo/laminaty/stare narzędzia rolnicze/ciągniki rolnicze SAM/samochody terenowe/motocykle/ciężarówki.
2016-11-05 08:08 AM
gajowy Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 1,002
Reputacja: 70
(2016-11-05 08:08 AM)Pozyskiwacz napisał(a):  Jaki plan ? Zmienić miejsce zamieszkania już teraz.

No właśnie, lepiej przeciwdziałać zawczasu, niż martwić się co zrobić, gdy wydarzy się...

http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/116...eprowadzic

Forum nie służy do promowania swoich poglądów politycznych oraz religijnych!
[Obrazek: sygnatura_dar-2019.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-11-05 03:51 PM przez gajowy.)
2016-11-05 03:49 PM
KrzysztofLis Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 457
Reputacja: 37
Pierwszym punktem planu powinno być niesłuchanie tego, co radzą Ci w internecie anonimowi ludzie. Smile

Drugim, samodzielne zastanowienie się nad tym, jakie masz możliwości. Tych anonimowi ludzie w internecie nie znają, więc ich porady nie zawsze muszą być optymalne.

Wyprowadzka na stałe jest świetnym rozwiązaniem i rzeczywiście powinna być brana pod uwagę na poważnie. Ale dokąd się przenosić, to już inna rzecz. Jeżdżąc na wózku inwalidzkim i nie mając samochodu dużo łatwiej jest w miasteczku, niż dalej od tej miejscowości.

Ja bym się w pierwszej kolejności zastanowił nad tym -- przed czym obawiasz się, że zmuszony będziesz uciekać w czasie ewakuacji?

1/2 zespołu tworzącego domowy-survival.pl, piszę także na shootingforfun.pl
2016-11-06 07:12 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny