Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
plecy czy kółka ?
Autor Wiadomość
mchalupka Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 5
Reputacja: 0
plecy czy kółka ?
Szanowni, ciekaw jestem Waszego zdania na temat plecaka 2 w jednym z opcją na kołkach
[Obrazek: caribee-plecak-skymaster-70.jpg] Cena 879 zł (zdjęcie grzecznościowe)

Może Ktoś używał, testował i zna temat,
dźwiganie 15-25 kg na plecach dość szybko męczy, zwłaszcza gdy mamy jakies dysfunkcje kręgosłupowo-postawowe, a w braku pojazdu zostają plecy, ewakuacja z rodziną, jedno niesie małe dziecko ...
Tu mamy jeszcze kółka na bite drogi
no i w ostatecznosci odpinamy mini plecak a każdy zbędny ciężar porzucamy ...
co myślicie o uczynieniu z tego bazy dla PE dla rodziny 2+1 ?

Edit.B. Na razie korekta linku do sklepu, później zobaczymy czy temat się rozwinie
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-03-02 01:04 PM przez mchalupka.)
2014-03-02 09:23 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 3,032
Reputacja: 241
RE: plecy czy kółka ?
Twój pierwszy post i sądzę że to jest zwyczajna reklama. Link do sklepu usunięty.
Ale skoro pytasz
- Plecak cholernie drogi, w tej cenie można kupić dobrego wisporta albo wolverine z zawodowym pasem nośnym.
- Wygląda na sprzęt dla osób lubiących ciepłe wypada poza miasto, pod warunkiem że połowa drogi będzie pokryta równymi płytkami pod małe kółeczka.
- Nie miałem i nie oceniam, ale z wyglądu przypomina mi typową delikatną walizkę.

Jeżeli rozmawiamy o plecaku ewakuacyjnym, to poczytaj wątki o PE które są już kompletne. Wielu użytkowników forum posiada tutaj swoje konfiguracje.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-03-02 10:26 AM przez Boungler.)
2014-03-02 10:24 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mchalupka Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 5
Reputacja: 0
To mój pierwszy post, ale nie była to reklama, więc dobrze że usunięto link, nie jestem mocny we wklejaniu samych zdjęć, dziękuję za pomoc, dodałbym zdjęcie z uprzężą
Forum czytam od blisko 2 lat roku, w szczególności tematy PE i pokrewne, chcialem poznać opinię o innej metodzie, a nie kolejną konfigurację PE, mieszczącą się w "dominującym paradygmacie", choc pamietam że gdy pierwszy raz zobaczyłem Twój zestaw bardzo mi imponował
Z powodów które wskazałem (niesienie przez osobę niezaprawioną w marszach z dużym obciążeniem, kontuzjowaną, kobietę, dłuższy czas) szukam czegoś na kółkach ale co nie jest pojazdem (wózkiem, rowerem, itp) więc da sie w razie potrzeby poniesc na plecach, ale tez mam obawy co do trwałości tych kółek,
Zdjecia uchodzców z reguły pokazują ludzi idących drogami a nie lasami, ewakuacja w czasie mniej zagrożeń "sredniego kalibru", przy częściowym funkcjonowaniu infrastruktury, może przebiegać "traktem bitym", więc dlaczego nie szukać czegoś co mozliwie długo pojedzie choćby poboczem, a jak trzeba mozna toto wziac na plecy, najlepszy pas nośny nie da tego co kółka ...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-03-02 01:09 PM przez mchalupka.)
2014-03-02 12:48 PM
Kozmikus Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 938
Reputacja: 76
Kółka w tego typu konstrukcjach, nie mają za zadanie wytrzymać kilkanaście km a krótki odcinek np pomiędzy taksówką a lotniskiem.
Takich odcinków może być wiele, ale ciągnąć bagaż, zazwyczaj uważa się na progi i krawężniki. Ciągnąc go "traktem bitym" załatwisz go pierwszego dnia.

Małopolska | Żywność | Rolnictwo | Narzędzia | Geologia | Energia alternatywna | Budownictwo
2014-03-02 01:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
LARPAK Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 2,235
Reputacja: 221
To już prościej zwykła deska + kółka od wózka dziecięcego + pas transportowy i mamy wózek dla niemalże każdego bagażu.
2014-03-02 01:27 PM
WarBlok Offline
TabaccaTeam:)

Liczba postów: 1,581
Reputacja: 122
nie można być miękką nindżą dobry plecak i da radę te 25kg ponieść
zamiast 879pln za walizkę dałbym 2 pln za wózek z reala
na pewno kółka dłużej by pociągły od tego wynalazku Smile

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ! mo-lone lah-veh! μολὼν λαβέ!
DeGie
Dei solum ad genua procumbam

amor patriae nostra lex
2014-03-02 01:51 PM
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 3,032
Reputacja: 241
(2014-03-02 12:48 PM)mchalupka napisał(a):  To mój pierwszy post, ale nie była to reklama

- Spokojnie, nie miałem nic złego na myśli, zwyczajnie zwróciłem uwagę że to pierwszy wpis i od razu odnośnik do sklepu.
Pisz więcej będziesz bardziej wiarygodny, z linkami ostrożnie. Są dopuszczone ale potrzeba zaufania aby wiedzieć czy ktoś sadzi krypto czy mówi prawdę. Nos do góry. Wink

Jeszcze co do kółeczek to dodam że np wisporta będziesz ciągnął po ziemi albo po asfalcie i będziesz musiał sporo przejść zanim się zedrze. Tak jak mówi kolega LARPAK, lepiej zrobić coś prostego co da radę niż kupne - niedające się łatwo naprawić.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-03-02 03:36 PM przez Boungler.)
2014-03-02 03:33 PM
honda104 Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 600
Reputacja: 72
Już przerabiałem ten temat, ciekawą opcją jest wózek składany, można zaadoptować do każdej walizki/plecaka. Kosztuje w okolicy 70 euro, w zależności od producenta.
[Obrazek: carello-di-trasporto-wolfcraft-ts-600-wf...-42049.jpg]

Link do sklepu http://www.proutensili.it/carello-di-tra...42049.html

Paweł | Lubelskie/x | Fotografia | Strzelectwo | Mechanika | Wspinaczka/Alpinistyka | Lotnictwo | Radiokomunikacja | Survival | Myślistwo | Motocykle | Samochody ciężarowe | Astronomia | Nawigacja | Żeglarstwo | Wojsko |
[Obrazek: sygnatura_dar-2015.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-03-02 04:56 PM przez honda104.)
2014-03-02 04:52 PM
LARPAK Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 2,235
Reputacja: 221
Na allegro coś takiego po ok. 35 czy 70 zł chodziło.
Znajomi kupili i sobie chwalą. Babka wyprzedawała jakieś zapasy czy coś...

Problemem tego może być waga jeżeli chodzi o samo PE/BOB, ale jak mielibyśmy się ewakuować nagle z całym dobytkiem to jest to jak znalazł.
2014-03-02 04:57 PM
J..........r Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 105
Reputacja: 20
W czasie studiów pracowałem dorywczo w zakładzie kaletniczo-rymarskim, gdzie naprawiałem tego typu torby podróżne. W praktyce przekonałem się że kółka w nich stosowane, są projektowane tak aby wytrzymywały bardzo krótkie odcinki i to tylko po równej powierzchni (obiema rękami podpiszę się pod powyższym stwierdzeniem Kozmikusa). Normą w tego typu torbach jest mocowanie kółek poprzez poziome stalowe kołki bezpośrednio w plastiku torby/walizki. I to właśnie jest najsłabszy punkt, który bardzo szybko się wyrabia i łamie. W niewielu modelach stosuje się kółka z łożyskami, a tylko jeden raz widziałem torbę której kółka posiadały amortyzatory zrobione ze stalowych sprężyn. Uszkodzone kółka wymienialiśmy na dużo mocniejsze kupowane ze sklepu metalowego.

Podsumowując odradzałbym użycie tego typu plecaka z kółkami jako bazy dla PE... chyba że zamierzamy nieść go cały czas na plecachSmile
Pozdrawiam

Johnie
2014-03-02 08:20 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny