Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miejski BOB/PE
Autor Wiadomość
LARPAK Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 2,235
Reputacja: 221
Miejski BOB/PE
Ostatnio rozważałem może nie tyle co stworzenie, ale zebranie/rozważenie rzeczy potrzebnych do miejskiego BOB'a.

Plecaka, który będzie zawierał tylko kilka/kilkanaście pozycji, które będą pozwalały na "zorganizowanie" sobie życia w terenie zurbanizowanym.

Jak na razie wyszła mi taka lista rzeczy jakie mogłyby zostać zawarte w takim plecaku.

1. Latarka
2. Baterie do latarki
3. 3 x lightstick
4. Rękawiczki
5. Czapka
6. Spodnie
7. Bluza – najlepiej z kapturem
8. Skarpety
9. 2 x mag do AK
10. 2 x mag do krótkiej
11. 60 x ammo 7,62 mm
12. 50 x ammo 9 mm
13. Spork
14. Nóż
15. Multitool
16. Mały łom
17. Linka
18. Duct tape – 5 metrów
19. 3 x 0,5 l wody
20. zapalniczka, zapałki
21. 1 x tealight
22. Mała apteczka
23. 2 x trioxane
24. Racja żywnościowa
25. Małe radio
26. Szalokominiarka/buff/gaiterneck
27. Taśma życia
28. Żel antybakteryjny
29. PMR/duo bander + zapasowe baterie
30. Mała składana kuchenka jeżeli nie ma w zestawie racji żywnościowej
31. Kubek stalowy

Nie jest to plecak na "mityczne" 72 godziny.

Z racji tego, że przeznaczony jest do pozostania na terenie miejskim oznacza to, że w ciągu kilku/kilkunastu godzin zorganizujemy sobie odpowiedni sprzęt - albo uda nam się wrócić po niego do domu lub zaopatrzymy się w czasie ogólnego chaosu.

Pozycje od 9 do 12 dla osób posiadających stosowne zezwolenia (pamiętajmy, że amunicję przechowujemy zgodnie z przepisami, a plecak może być w szafie).

EDYTA: dodano pozycję 31.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-03-03 09:21 PM przez LARPAK.)
2014-03-03 08:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
firststep Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 42
Reputacja: 13
RE: Miejski BOB/PE
Proponuję dorzucić gaz pieprzowy w jakiejkolwiek formie (spray, replika). Niezależnie od rodzaju PA zamieszki, rozboje, kradzieże itp. będą codziennością, więc warto mieć coś co będzie zabezpieczało nam tyłek.
Może warto dorzucić jakiś mocniejszy przecinak do drutu. No chyba, że wystarczy nam ten z multitoola, to już według uznania.
2014-03-03 08:32 PM
honda104 Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 600
Reputacja: 72
Bardzo ciekawe zestawienie, z tymi magazynkami to wybrałbym jako podstawa podpięty bębnowy magazynek na 75 sztuk i w ładownicy 3 zwykłe plastiki, jeżeli chcesz zabrać zapas to też lepiej albo w bębnie albo w plastikach już załadowaną w plecaku, niż luzem. Do krótkiej, jeden mag przy broni i 2 zapas jest naprawdę wystarczający, można nawet ograniczyć do jednego zapasu w zależności od pojemności magazynka.
Łom albo bym zrezygnował całkiem, albo pełnowymiarowy.
Z małego radia bym zrezygnował, chyba że malutkie na słuchawki.
Coś do pozyskiwania wody brakuje, tabletki, albo filtr.
Bielizna na zmianę, obtarcia, przetarcia potrafią skutecznie umilić marsz Smile

Paweł | Lubelskie/x | Fotografia | Strzelectwo | Mechanika | Wspinaczka/Alpinistyka | Lotnictwo | Radiokomunikacja | Survival | Myślistwo | Motocykle | Samochody ciężarowe | Astronomia | Nawigacja | Żeglarstwo | Wojsko |
[Obrazek: sygnatura_dar-2015.gif]
2014-03-03 08:43 PM
LARPAK Offline
Stary wyjadacz

Nad bielizną się zastanawiałem - doszedłem do wniosku, że takową zdobędzie się "na miejscu".
Pozostaje się w obrębie miasta więc specjalnie długie marsze nie są przewidziane. Chociaż dodać jedną parę gaci można.

Zapis o amunicji luzem jest celowy ze względu na przepisy odnośnie przechowywania.

Właśnie tabletki do uzdatniania wody. Założyłem, że takowe posiadam już w puszce survivalowej i standardowym BOB'ie więc tutaj nie będą potrzebne. Jednak kilka tabletek nie zaszkodzi.

Mały łom może pozwolić nam dostać się do większego.
Duży łom na samym początku może okazać się nieporęczny.

EDYTA: małe radio na słuchawki właśnie mam na myśli. Głośnik w zabudowaniach może również zdradzić naszą pozycję. Małe również z tego względu, że na terenie zurbanizowanym o radio zarówno w budynkach czy pojazdach nie trudno, a lepiej mieć coś dodatkowo.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-03-03 08:57 PM przez LARPAK.)
2014-03-03 08:55 PM
honda104 Offline
Dużo pisze

No ja w piwnicy kiedyś walczyłem łomem z zepsutą kłódka, jakieś 30 cm był... mały jest bardzo nie skuteczny, duży, a raczej jakiś średni pozwoli nam mimo większego ciężaru przy noszeniu, zaoszczędzić sił przy otwieraniu drzwi itd. Pamiętaj, że będziesz miał do tego konkurencie i pewnie też ze specjalistycznym sprzętem i tylko z lepszym sprzętem będziesz miał szanse coś ciekawego wygrzebać, zanim wszystko wysprzątają Wink Waga w mieście też jest ważna, trzeba po prostu do sytuacji się dostosować.

Paweł | Lubelskie/x | Fotografia | Strzelectwo | Mechanika | Wspinaczka/Alpinistyka | Lotnictwo | Radiokomunikacja | Survival | Myślistwo | Motocykle | Samochody ciężarowe | Astronomia | Nawigacja | Żeglarstwo | Wojsko |
2014-03-03 09:17 PM
LARPAK Offline
Stary wyjadacz

Dlatego też się zastanawiam bo łomy (z dolnej półki) nie są w cale takie drogie, ale różnica w wadze jest.

Teraz po sprawdzeniu listy i sprawdzeniu co jest/mogę wykorzystać z posiadanych zapasów do stworzenia takiego plecaka stwierdzam, że brakuje dodatkowej pozycji, a mianowicie:

31. Kubek metalowy.
2014-03-03 09:20 PM
bura2 Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 607
Reputacja: 77
Dla osób, które nie mają broni palnej - większy łom, posłuży jako broń.
Nie widzę najważniejszej rzeczy w mieście - pieniędzy, więc zakładam, że mamy kompletny pierd****k. Można by też dodać jakiś plan miasta jeśli nie znamy go dobrze i pozaznaczać sobie na nim zawczasu ważne miejsca (tylko nie daj Bóg własny dom).
Wiele rzeczy w mieście można "zdobyć" ale trzeba się liczyć, z tym, że to się może nie udać.

Może coś do spania? mini śpiwór? nie wiadomo gdzie będziemy spać.

Dawniej jako "bura" na tym samym forum
2014-03-03 11:21 PM
Modoc Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 103
Reputacja: 0
Odp: Miejski BOB/PE
Osobiście zamiast łomu w ramach broni wolał bym maczetę. Bardziej praktyczna i posiada spore walory odstraszające.

[Obrazek: sygnatura_dar-2014.gif]
2014-03-04 05:44 AM
LARPAK Offline
Stary wyjadacz

Zbyt duży łom może zdradzać zamiary i może ciążyć. Wszystko zależy o jakich rozmiarach rozmawiamy.

Plan miasta to słuszna uwaga. Nie pomyślałem o nim bo założyłem, że poruszam się w sobie znanym terenie.

Ze śpiwora zrezygnowałem z tego względu, że w budynkach coś znajdziemy.

Jakaś nie duża suma pieniędzy też jest dobrym pomysłem.

EDYTA: @Modoc: maczeta w terenie miejskim tylko jako broń bo do niczego innego się nie nadaje.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-03-04 05:57 AM przez LARPAK.)
2014-03-04 05:55 AM
honda104 Offline
Dużo pisze

@Bura2
Każdy z nas może mieć broń palną, jak nie masz zezwolenia na broń z amunicją zespoloną, to wystarczy kupic CP, też bardzo skuteczna... zapytaj się indian albo popatrz na historie, zerknij czym strzelali podczas wojny secesyjnej Wink

@LARPAK
Tak myślę, że zamiast tych małych buteleczek z wodą wziąźć manierkę z demobilu, mam taką z jułesej 1 l w pokrowcu i kubkiem. Pokrowiec służy jako wstępny filtr, kubek do gotowania tej wody i coś do jedzenia też się zrobi w nim. Jako dodatkowy zbiornik na wodę, czy to czystej, czy dopiero do oczyszczenia zabrać 2 l butelki PET, jak się je zgniecie to mało miejsca zajmują, wagę można pominąć. Mam tak teraz u siebie zrobione.

2014-03-04 09:43 AM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny