Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ekwipunek - plecak/torba wypadowa w czasie SHTF/W etc.
Autor Wiadomość
sasiad Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 23
Reputacja: 0
RE: Ekwipunek - plecak/torba wypadowa w czasie SHTF/W etc.
Ja bym napewno dozucil rekawice skorzane lub dla mechanikow,jakas mala lornetka lub mono tez sie przyda. Cos w rodzaju rolly polly na pasku, ferro rod,ochrona oczu-przyciemniane glasy, na wymiane-zloto,tyton,alko.Tyle mi na szybko wpadlo do glowy.
2014-03-08 09:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bura2 Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 607
Reputacja: 77
@sasiad połowę Twoich zwrotów musiałem szukać w necie, a uwierz mi stary to ja nie jestem, a i język angielski nie jest mi obcy.

Rękawice bdb pomysł.
Lornetka niegłupia - tylko, że prawdziwa lornetka/monokular waży i kosztuje.
Rolly polly to chyba taki składany plecak? Mamy już jeden - jak poniesiesz 2?
A ferro rod? czyli krzesiwo? Jak kto chce ale np. ja uważam że w wypadach poniżej tygodnia to nie ma co w ogóle myśleć o czymś innym niż zapalniczki/zapałki.

Generalnie to tak pomyślałem teraz o tych dwóch torbach/plecakach. Jak idziemy sami to trzeba się liczyć z tym, że nie pobiegamy za dużo z takim zestawem. Ja skłaniam się ku jednemu plecakowi ~40-45l. Narzędzia i inne rzeczy w małych kieszonkach - a komora główna pusta - na zbiory. W razie czego można z tym pobiec nie męczy za bardzo. a i tak 40-45 l plecak wypchany czymkolwiek innym niż ubrania zaczyna ważyć. 15- 20 kg może wyjść ze spokojem.

Dawniej jako "bura" na tym samym forum
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-03-08 10:00 PM przez bura2.)
2014-03-08 09:52 PM
sasiad Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 23
Reputacja: 0
mialem na mysli male rolly polly,taka skladana sakwa przy pasku lub plecaku ;].Lornetka nie musi byc wypas,mala lekka oby przyblizala w miare.Kresiwo to w razie jak bym wpadl do rzeki lub kanalu,niewazy wiele a niezawodne I trodno uszkodzic.
2014-03-09 11:39 AM
LARPAK Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 2,235
Reputacja: 221
Zasadniczo wielu rzeczy nie wymieniłem - pisałem ten wątek niemalże zasypiając, w zasadzie wtedy też wpadłem na jego pomysł.

Rękawice to oczywistość - jednak jak człowiek zmęczony to o wielu rzeczach nie myśli.
Tutaj jednak dodałbym, aby to były właśnie skórzane rękawice lub coś w stylu sthalsonów z castoramy. Dodałbym może jakieś gumowe lub foliowe rękawice (takie jak w sklepach do nakładania pieczywa) - nie waży to wiele, miejsca nie zajmuje a zabezpieczy przed jakimś olejem czy inną cieczą.
Na ogół mam ze sobą jakieś rękawiczki - ostatnimi laty Mechanixy więc u mnie wliczone one są niejako w strój, ale robocze jest mieć dobrze.

Lornetka o odpowiednim powiększeniu i kącie/polu widzenia będzie duża i ciężka. Najlepsze było by coś mniejszego.

Szukając wcześniej monokularu natknąłem się na coś takiego:
http://www.jula.pl/lornetka-do-gry-wgolfa-8x21-953050

Jutro jadę go zakupić - mam nadzieję, że będzie dostępny.
Planuję też opracować pomiar odległości - tutaj jest on wyskalowany do jednego znanego wymiaru lub kilku innych stałych wymiarów (patrz instrukcja obsługi).
Natomiast w lornetce pryzmatycznej LP 7 x 45z jaką posiadam pomiar odległości wylicza się ze skali oraz jednego znanego wymiaru, który zmierzyliśmy przy pomocy podziałki tysięcznych.

Podobnie będę chciał zrobić to tutaj obliczając to podobnym wzorem co dla LP 7 x 45z oraz metodą prób i błędów.
Pomiar odległości nie musi być super dokładny, ale oscylować chociaż w zakresie błędu kilku metrów.
2014-03-09 02:33 PM
RobertLodzPL Offline
War never changes..
**

Liczba postów: 6
Reputacja: -1
Kłopoty z legalną bronią. Warto pamiętać, że w razie czego to legalnie posiadana broń pewnie zostanie nam skonfiskowana. Mam tu na myśli zarówno stan wojenny, jak i wojnę. Więc z karabinem myśliwskim, sportowym lub legalnym pistoletem nie będziesz bronić ojczyzny jak partyzant, bo tę broń Ci najpierw zarekwiruje policja albo żandarmeria wojskowa. W szczególności jak trafisz z racji ustawy 1066, na kogoś kto mówi w innym języku, to nie będziesz miał nawet czasu na odłożenie tylko od razu kula.

(2014-03-03 08:31 PM)LARPAK napisał(a):  Temat ten dotyczy tego co zabrać ze sobą jak już rozlokujemy się w bezpiecznym dla siebie miejscu - BOL/kryjówka/własny dom - pozostaliśmy w miejscu stałej dyslokacji.

Po pewnym czasie przyjdzie nam w końcu wybrać się w poszukiwaniu potrzebnych nam "dóbr".

BOB/PE czy to ogólnego czy miejskiego zostawiamy tam, gdzie jesteśmy bo nie będzie on nam potrzebny - wrócimy do tego miejsca w ciągu kilkudziesięciu minut czy kilku godzin maksymalnie.

Torba wypadowa:

1. Dodatkowa torba/plecak/worek transportowy – najlepiej składane
2. Nóż
3. Linka – min. 10 m
4. Mały łom
5. Brzeszczot/piłka do metalu
6. Multitool/kombinerki
7. Duct tape – 5 m
8. Woda – 1,0 – 1,5 l
9. Opatrunek osobisty + bandaż + plastry + staza
10. Suchary/mała racja żywnościowa
11. Cywilne ubranie
12. Szalokominiarka/buff/gaiterneck
13. Zapałki + zapalniczka
14. Amunicja do broni krótkiej – 50 szt. + 2 puste magazynki
15. Amunicja do broni długiej – 60 szt. + 2 puste magazynki

Pozycje 14 i 15 dla osób posiadających stosowne zezwolenia (pamiętajmy, że amunicję przechowujemy zgodnie z przepisami, a plecak/torba może być w szafie).
2015-07-10 10:11 AM
LARPAK Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 2,235
Reputacja: 221
Temat o konfiskacie broni już jest.

Jeżeli będziesz siedział w domu kiedy coś się dzieje to jesteś d....a a nie preppers.
2015-07-10 11:24 AM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny