Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mały ciągnik elektryczny ogólnego zastosowania
Autor Wiadomość
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 3,000
Reputacja: 240
Mały ciągnik elektryczny ogólnego zastosowania

Jak widać na filmie nie straszne mu zaspy i nieprzychylność terenu. Zasięg po pełnym ładowaniu do 200 km. Radzi sobie z małym pługiem, może transportować drewno z lasu i zasilać przy okazji urządzenia elektryczne takie jak piły, obcinarki, kosy. Jak pierwszy raz oglądałem film to brakowało mi zaprzęgu husky. Gdzie te psy?
http://boungler.pl/2014/03/11/uniwersaln...e-warunki/

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
2014-03-11 09:07 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sasiad Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 23
Reputacja: 0
RE: Mały ciągnik elektryczny ogólnego zastosowania
Niezle,calkiem prosta konstrukcja.Zastanawia mnie tylko jak to osiaga 200 km przy wadze prawie 300 kg I tych rozmiarach(niewiele baterii).Pomysl jak dla mnie rewelka,choc koncepcja w sumie nie rozni sie duzo od "dzikow"czesto rozwozacych gnoj po polach.
2014-03-11 07:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Dokładnie - proste jak konstrukcja cepa. Zakładając że silnik jest wolnoobrotowy - czyli nie ma przełożeń i pracuje bezpośrednio na bieżni to reszta pudła może pomieścić już same akumulatory.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
2014-03-11 08:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
majcu13 Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 14
Reputacja: 1
Jak dla mnie bardzo fajny pomysł, zasięg dość spory trzeba przyznać, więc jak na drogę ucieczki do jakiegoś schronu w okolicach tych km bardzo fajnie, chodź ja bym się zastanowił też nad wersją spalinową czy na czasy post apo nie była by lepsza ponieważ kanistry zawsze można zabrać, a z prądem mogło by być ciężko

|Wojtek|Dolnośląskie|Mechanika|Podstawy leśnictwa|Wytwarzanie przedmiotów|
życie jest proste, podejmujesz decyzje i nie patrzysz wstecz
2014-03-11 08:08 PM
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Z tym zasięgiem to sprawa wygląda tak że te parametry podaje konstruktor. Nikt tego nie miał w ręku i nie testował. Jak to w przypadku elektryków - wszystko zależy od tego jak piłujemy sprzęt. Przy większym stresie zasięg gwałtownie spada. Zasięg można też zmierzyć stawiąc gąsienicę na wolny obrót i liczyć ilość przelotów bez obciążenia. Chcąc nie chcąc pomysł interesujący i jak najbardziej do wykonania w Polsce.

2014-03-11 08:19 PM
majcu13 Offline
Rozgląda się
**

Nie mówię że projekt jest zły itp, ale moim zdaniem jakby wsadzić zamiast silnika elektrycznego silnik spalinowy np poj. 125cc i zakładając że ten silniczek będzie spalał 5-6 litrów na 100km to mając kanister np 20 litrów to już zasięg zwiększamy do tych 350-400 kilometrów więc może jednak silnik spalinowy bd lepszy, nie mówiąc o tym że podczas jakiś klęsk żywiołowych,wojny itp mogą byś spore problemy z prądem.
PS oczywiście jeżeli miało by służyć tylko do prac takich jak transport odśnieżanie itp a nie był by to pojazd z myślą o ucieczce, to prawda pojazd pewnie się sprawdza znakomicie.

2014-03-11 09:09 PM
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Pewnie, co do spalinowego potwora nie ma złudzeń że możesz dokładniej przeliczyć zasięg, jednak minusem będzie hałas. Napęd jako taki chyba nie jest tak bardzo istotny co sama konstrukcja. Napęd można dostosować do tego do czego ma służyć spalinowy czy elektryczny, nie ma znaczenia. Podoba mi się natomiast to jak ta mała froterka pokonuje zaspy i jak rodzi sobie w terenie.

2014-03-11 09:18 PM
honda104 Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 598
Reputacja: 70
Akumulatorki to mogą być tam Li-fe, bardzo fajne parametry mają takie ogniwa, pojazd super.

Paweł | Lubelskie/x | Fotografia | Strzelectwo | Mechanika | Wspinaczka/Alpinistyka | Lotnictwo | Radiokomunikacja | Survival | Myślistwo | Motocykle | Samochody ciężarowe | Astronomia | Nawigacja | Żeglarstwo | Wojsko |
[Obrazek: sygnatura_dar-2015.gif]
2014-03-11 09:47 PM
sasiad Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 23
Reputacja: 0
Post apo z paliwkiem tez bedzie lipa,do elektryka mozna podpiac panele,wiatrak,turbine wodna ,a nawet krecic recznie I co kilka dni bedzie do uzycia (przy sprzyjajacych warunkach).To ze nie chalasuje to jedno ale rowniez prawdopodobnie generuje potezny moment obrotowy, nieporownywalnie wiekszy od 125cc.To przy ciaganiu roznych rzeczy sie naprawde przydaje.W sytuacji kiedy paliwo jest dostepne, na ciagniety wozek wrzucam maly generatorek taki jak Honda EU 10i I karnisterek z wacha do ladowania baterii,majac tam jeszcze panele itd jestem wygrany ;]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-03-14 07:08 PM przez sasiad.)
2014-03-14 07:12 AM
majcu13 Offline
Rozgląda się
**

no tak w sumie masz racje SASIAD z tym co napisałeś i trudno się z tobą nie zgodzić, ale ja jakoś nie mam przekonania do silników elektrycznych, zwłaszcza że jak by się zepsuł to ja przynajmniej nie potrafiłbym tego naprawić a w spalinówce jakoś pewnie bym sobie poradziłBig Grin

2014-03-14 09:07 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny