Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wartime farming GB - Farmy i organizacja pracy w latach 40`tych w Wielkiej Brytanii
Autor Wiadomość
kashan Offline
Chcę...

Liczba postów: 191
Reputacja: 101
Video Wartime farming GB - Farmy i organizacja pracy w latach 40`tych w Wielkiej Brytanii
Trafiłem ostatnio przypadkiem na serię filmów dokumentalnych od BBC.

Odcinki przedstawiają jak wyglądało życie na wsi w czasie wojny w latach 40`tych, jak radzono sobie z kryzysem żywnościowym, racjonowaniem żywności, jak kombinowano gdy brakowało sprzętu a efekty upraw rolnych musiały zaspokoić potrzeby całego narodu odciętego od dostaw żywności z zewnątrz. Statki transportowe z żywnością były sukcesywnie zatapiane przez niemiecką marynarkę i naród mógł liczyć tylko na to co sam wyprodukował.

Dodatkowo "reporterzy" którzy są naukowcami i specjalistami w swoich dziedzinach, cofają się w czasie, ubierają się jak wtedy, żyją jak wtedy, jedzą jak wtedy i pracują używając narzędzi dostępnych w tamtych czasach. Bardzo realistycznie zorganizowany dokument i masa źródeł informacji którymi się posługują.

Przyznaję się bez bicia że obejrzałem na razie tylko dwa odcinki ale zapewniam że już te dwa odcinki porządnie wciągają dla łaknących wiedzy i pomysłów.

//Edit: Zapomniałem zaznaczyć: In English only.

//Edit 2: Chleb z wiórów drewna, siana i kompostu powalił mnie kompletnie.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-05-08 09:03 PM przez kashan.)
2014-05-08 09:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kashan Offline
Chcę...

Liczba postów: 191
Reputacja: 101
RE: Wartime farming GB - Farmy i organizacja pracy w latach 40`tych w Wielkiej Brytan
Obejrzałem wszystkie odcinki. Przyznam że cieszę się, iż poświęciłem czas na wspomnianą publikację.
Masa informacji, jasno przedstawione problemy wsi, od której wymagano więcej i więcej w czasie wojny oraz po wojnie, Problemy z jakimi spotykali się wtedy ludzie, racjonowanie żywności, patenty na umilenie sobie czasu, wchodzące dopiero do obiegu maszyny rolnicze i nowe technologie... po prostu bardzo dużo informacji i przyjemnie się wszystko ogląda.

POLECAM.
2014-05-09 06:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
killrathi Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 221
Reputacja: 54
RE: Wartime farming GB - Farmy i organizacja pracy w latach 40`tych w Wielkiej Brytan
polecam jeszcze obejrzeć serię "farma w czasach tudorów" i 'wiktoriańska farma" - ten sam program, ci sami ludzie, inne czasy.
Swego czasu szło w polskiej wersji BBC.

Jak robię noże || Killrathi Knives
[Obrazek: sygnatura_dar-2015.gif]
2014-05-10 03:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny