Filtry do rekuperatorów


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WAŻNE - Zmieny w Regulaminie i nowe funkcje serwisu
Autor Wiadomość
Boungler Offline
Super Moderator
******
Super Moderators

Liczba postów: 3,014
Dołączył: 2010 Oct
Reputacja: 240
Post: #1
WAŻNE - Zmieny w Regulaminie i nowe funkcje serwisu
Witam Was serdecznie,
W przeciągu ostatnich 2 tygodni pracowałem intensywnie nad rozszerzeniem możliwości dostępu do zasobów Projektu Boungler i zgodnie z sugestiami, chcę uregulować dla każdego - szerszą możliwość legalnego korzystania z tych zasobów do celów prywatnych. Do tej pory były to tylko domysły i czas najwyższy aby to w końcu jakoś usankcjonować.

REGULAMIN
Zacznę od najważniejszych informacji, które dotyczą każdego UŻYTKOWNIKA Projektu Boungler i z którymi należy się obowiązkowo zapoznać: http://boungler.pl/regulamin/

1. Z dniem 2014-05-08 wchodzi zapis w Regulaminie Projektu Boungler, w którym każdy UŻYTKOWNIK deklaruje, że wszelkie zamieszczone przez niego PUBLIKACJE mogą być rozpowszechniane na wyszczególnionych polach eksploatacji określonych w pkt 2. Regulaminu. Są nimi:

- POBIERANIE
- ODTWARZANIE
- DRUKOWANIE

wyłącznie do własnego prywatnego użytku. Dokładnie określa to 2 punkt regulaminu z którym proszę się obligatoryjnie zapoznać.
Ponieważ są to materiały różnych (autorów) UŻYTKOWNIKÓW, pola eksploatacji są ściśle zawężone i myślę że nikt nie będzie miał nic przeciwko, ponieważ od początku każdy chciał aby była możliwość legalnego ściągania treści, które nas zwyczajnie interesują tzw. zrzut całych wątków na dysk. Aby mogło to działać w legalnym standardzie - w projekcie musi być zapis określający taką zgodę jak również zapis formujący dopuszczalne zastosowanie, aby nie dochodziło do nadużycia w rozpowszechnianiu zamieszczanych przez Was materiałów. Użytek prywatny i kropka. Nigdzie dalej to nie może wyjść.

W pierwszej kolejności uruchamiam to jako zapis w Regulaminie, na dniach będzie już dostępne narzędzie, które umożliwi druk i pobieranie gotowych - sformatowanych treści do pliku PDF lub ePub.
W chwili obecnej buduję skrypt, który pozwoli na szybki zrzut całych wątków z dostępem za punkty. O czym powiem za chwilę.

2. Następują kluczowe zmiany w licencji używania znaku "Logo Projekt Boungler" - do tej pory znak zastrzegał ściśle ograniczone wykorzystanie oznakowanych materiałów, od dzisiaj dotyczyć to będzie tylko materiałów które zawierają Znak Logo z nazwą UŻYTKOWNIKA. Te informacje znajdują się w punkcie "2.2. Rozszerzone pola eksploatacji" Regulaminu. Mówiąc wprost - materiały oznakowane czystym logo PB można zamieszczać na własnych stronach www, natomiast oznakowane Logo PB z nazwą UŻYTKOWNIKA muszą posiadać jego dodatkową zgodę. Zapis jest jasny i wyraźny dla każdego.

NOWE FUNKCJE I PUNKTY
Teraz kilka słów o funkcjach i punktach, które lada dzień pojawią się w Projekcie Boungler.
Wszystkie materiały znajdujące się w zasobach Projektu Boungler zostaną sformatowane i udostępnione w dziale MAGAZYN na Portalu Projektu Boungler. Dla każdego zarejestrowanego UŻYTKOWNIKA będzie dostępny specjalny panel, w którym będzie mógł w prosty sposób pobrać na dysk komputera całe wybrane wątki z forum.
Dostęp do panelu pobierania będzie możliwy za punkty, które będzie można zdobyć lub zwyczajnie kupić. Oczywiście funkcja bez punktowego drukowania treści forum pozostaje niezmieniona, więc z góry mówię że nie powstają absolutnie żadne ograniczenia. Powstaje nowa funkcjonalność, która będzie zwyczajnie bardzo praktyczna.

Jak można zarobić Punkty?
- Wymieniając wszystkie otrzymane punkty reputacji przyznane przez użytkownika: Boungler w przeliczeniu 1:1 na punkty do użytku w dziale MAGAZYN teraz i w przyszłości.
- Zamieszczając własne opracowania lub materiały w strefie "MAGAZYN" i pozwalając aby inni UŻYTKOWNICY mogli je pobierać - zdobyte w ten sposób punkty będą przypisywane automatycznie do Waszego konta (autora) UŻYTKOWNIKA w celu ich dalszego wykorzystania.
- W przypadku zmiany konta UŻYTKOWNIKA na typ konta "WYDAWCA" pojawia się możliwość publikowania treści opracowanych profesjonalnie w dziale MAGAZYN. WYDAWCA będzie mógł zamieniać zdobyte punkty na złotówki. Czyli zwyczajnie spieniężyć swoją pracę poświęconą tworzeniu materiałów dla innych.

Jak będzie można kupić punkty?
- Błyskawicznie przez zamówienie online wybranego pakietu punktów i dokonaniu opłaty. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą się udzielać w Projekcie, a chcą mieć np. gotowy dostęp do takich samych zasobów jak ludzie aktywnie działający w PB. Przyczyni się to częściowo do rozwiązania problemu finansowania Projektu Boungler z pozyskanych w ten sposób środków.

System punktacji ma w pierwszej kolejności wpłynąć na motywację tworzenia nowych materiałów. Każdy kto zamieści wartościowy materiał będzie mógł otrzymać Punkty i później z nich korzystać. Osoby, które chcą wyłącznie traktować Projekt Boungler jako gotowe źródło informacji (kupując punkty) będą wspierały go finansowo.

Otwieram dyskusję dotyczącą zmian w regulaminie i ewentualnych pytań dotyczących nowego systemu punktacji i publikacji wpisów.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
2014-05-08 10:27 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  UE wprowadza nowe przepisy dotyczące linkowania Boungler 7 883 2018-11-16 03:27 PM
Ostatni post: kaczka
Photo Nasze nowe zabaweczki czyli gadżety Bounglerowca - galeria. WarBlok 585 453,686 2018-11-02 10:28 AM
Ostatni post: Masełko

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów