Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przetwornica samochodowa
Autor Wiadomość
Rufus Offline
Banned

Liczba postów: 440
RE: Przetwornica samochodowa
W sumie to do zasilania awaryjnego posiadam generator 3-fazowy Barracuda 2800 z ładowaniem akumulatorów 8,3 ampera oraz dwie przetwornice: 300 (600) W oraz 2000 (4000) Wat.
Miałem też wartość pośrednią 1000/2000W - ale sama z siebie uległa uszkodzeniu.

Przetwornicę uważam za znacznie lepsze rozwiązanie do okazjonalnego zasilania w połączeniu z samochodem niż osobny generator.
Przetwornic używam głównie do napędu pomp - najlepiej sprawdzają się białoruskie 250/450 W tzw. membranowe. Pompę 250 W spokojnie uruchamiała i napędzała przetwornica 300 W. Pompa taka nie wymaga pełnego sinusa (przy okazji polecam takie pompy). Zasilałem także betoniarkę. Niektóre narzędzia wymagają pełnego sinusa i przejawia się to opóźnionym startem lub wymaga zmiany położenia wału. Brzęczenia nie zauważyłem.

Moje spostrzeżenia o użytkowaniu przetwornic:
A/Przetwornice o większej mocy są lepiej wykonane, mniejsze niekiedy "piszczą".
B/Ważny jest przewód połączeniowy 12V i styki z akumulatorem.
C/Najpierw połącz odbiornik, potem zasilanie 12V, następnie włącz przetwornicę. Inna kolejność może prowadzić do uszkodzenia (jak u mnie).

Poza tym sprzęt rewelacja.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-06-09 04:12 PM przez Rufus.)
2014-06-09 05:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Antoś Jones Offline
Więcej czyta niż pisze
Premium

Liczba postów: 420
Reputacja: 59
Odp: Przetwornica samochodowa
Aktualnie w Lidlu. Cena 119 zł        

bodim.com.pl Filtry węglowe, filtracja przeciwpyłowa. Książki- bibliofilstwo
2014-06-10 09:24 AM
MarcinLebioda Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 41
Reputacja: 3
RE: Przetwornica samochodowa
Polski Volt. Mam 1000W(/2000W) bez sin. Używam kolejny rok w drugim już aucie. Pokrótce - podłączona bezpośrednio do aku stosownymi kablami z zabezpieczeniem, zamocowana na stałe, obowiązkowo w widocznym miejscu woltomierz, warto też wiedzieć przy jakiej wartości auto jeszcze odpala bo nie ma litości. Co ciekawe włączona przetwornica z wpiętą ładowarką tel (bez telefonu) w parę dni rozładują auto do zera.
Zasilałem laptopa, pompę CO (akurat nie z mojego auta tylko byłą wyjęta i wpięta w LR disco zaparkowany pod kotłownią), lampę warsztatową led, grzałkę nurka, wiertarkę, opalarkę, składany czajnik i wszystkie możliwe ładowarki. Nie zasiliła tylko netbooka. Nigdy nie uszkodziła mi żadnego sprzętu. Mogę polecić jako użytkownik. Znajomy pracuje w branży agregatów i wiem od niego że montują Volty w autobusach krwiodastwa z tym że większe (2000/4000).

Jeszcze mogę powiedzieć tyle ,że znajomki kupili przetwornicę z biedronki (nieustalona ilość watów) i podłączali do niej wszystko łącznie z szlifierką tarczową bo nikt im nie powiedział ,że nie zadziała więc działała. Do zastosowań laptopowo ładowarkowych mogę polecić z doświadczeń znajomego kierowcy zawodowego - zjeździła całą europę i nie trzeba było nawet bezpiecznika wymieniać.

Nie polecam podłączać żadnej przetwornicy do przedłużacza gniazda 12V bo możecie nie zdążyć ugasić Smile

To, że jesteś paranoikiem, wcale nie znaczy, że oni nie chcą cię dopaść
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2018-12-27 02:22 AM przez MarcinLebioda.)
2018-12-27 02:17 AM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny