Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Główna" Latarka w domu
Autor Wiadomość
honda104 Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 598
Reputacja: 70
RE: "Główna" Latarka w domu
(2014-06-12 03:25 PM)Masełko napisał(a):  Pisałem o większej myśląc (widać niesłusznie ),że duża może więcej. Jeśli więc te maluchy ogarniają nie gorzej niż te większe to nie ma sensu szukać czegoś większego i moja mała MagLite na dwie baterie AA ogarnie tą odpowiedzialną rolę. Czy się mylę ? Mój budżet to 80 max 100zł.

Każda latarka ma inną charakterystykę i możliwości wyboru natężenia światła, koloru, skupienia itd. np. S2/S3 ma szeroki kąt świecenia, M1 medium, S8 to typowy szperacz, wszystkie mogą być z tą samą diodą i identycznej mocy, różne sterowniki pozwalają uzyskać kilka trybów świecenia, a są też takie w pełni programowalne.
Jak bardzo Ci się nie spieszy z zakupem, to w lipcu możemy się spotkać, to sobie pomacasz moje latarki i będziesz wiedział z czym to się je. Inaczej raczej trudno odpowiedzieć co jest wystarczające do Twoich potrzeb Wink

Paweł | Lubelskie/x | Fotografia | Strzelectwo | Mechanika | Wspinaczka/Alpinistyka | Lotnictwo | Radiokomunikacja | Survival | Myślistwo | Motocykle | Samochody ciężarowe | Astronomia | Nawigacja | Żeglarstwo | Wojsko |
[Obrazek: sygnatura_dar-2015.gif]
2014-06-12 05:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piotr Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 457
Reputacja: 44
Masełko zajrzyj tutaj, aby dowiedzieć się więcej na temat latarek: http://boungler.pl/forum/showthread.php?tid=1153

W tej cenie mogę polecić Ci tą: Tank007 model TK737

Użytkuję ją od kilku lat. I myślę że będziesz z niej zadowolony. Pisałem zresztą już o niej na forum.

???
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-06-12 07:25 PM przez piotr.)
2014-06-12 07:24 PM
MasterM16 Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 90
Reputacja: 17
Ja np tanka bym odradził, przynajmniej na obecną chwilę. Gość chce tanio, więc nie kupi od razu 18650 i ładowarki, a 3xAAA dla mnie to najgorsze zasilanie jakie może być. W 1xAA jest więcej prądu.

To w sumie jak jesteśmy w temacie. Zainwestowałbym w jakąś latarę, najlepiej na XM-L2. Mam kilka(naście) przemysłowych 18650, więc musiałbym tylko dokupić ładowarkę.
Polecicie coś sensownego, jak najtaniej?
Z wymagań, to mądrze dopasowane tryby. Miło by było gdyby nie trzeba było przeskakiwać przez wszyskie aby ją wyłączyć, oraz zabezpieczenie przeciw nadmiernym rozładowaniem aku. Może być jakiś mod. Wink

Bartek | Łódzkie | Fotografia | Informatyka | Survival | Majsterkowanie | Krawiectwo taktyczne
2014-06-12 10:21 PM
gajowy Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 904
Reputacja: 58
Jako szperacze wolę jednak halogeny od LEDów.
W domu mam jako jedną z wiekszych latarek, halogenową z ledami i jażeniówką.
Ładowalna z kwasowym akumulatorem 4 Ah, w zestawie ładowarka na 230V i kabel do zapalniczki samochodowej 12V.
VIPOW URZ0044
Można taką kupić za ok. 60 zł.
http://www.skapiec.pl/site/cat/834/comp/906507
[Obrazek: original.jpg]

Latarki na AA, używam w EDC i plecaku.
Są mniej uniwersalne i krócej świecą.

[Obrazek: sygnatura_dar-2018.gif]

Forum nie służy do promowania swoich poglądów politycznych oraz religijnych!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-06-13 09:20 AM przez gajowy.)
2014-06-13 09:06 AM
Masełko Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 597
Panie Gajowy o to mi chodziło Smile

LB Mechanika samochodowa i maszyn|pospawam sprzęt do destylacji|elektryka
2014-06-13 02:13 PM
honda104 Offline
Dużo pisze

(2014-06-12 10:21 PM)MasterM16 napisał(a):  Ja np tanka bym odradził, przynajmniej na obecną chwilę. Gość chce tanio, więc nie kupi od razu 18650 i ładowarki, a 3xAAA dla mnie to najgorsze zasilanie jakie może być. W 1xAA jest więcej prądu.

To w sumie jak jesteśmy w temacie. Zainwestowałbym w jakąś latarę, najlepiej na XM-L2. Mam kilka(naście) przemysłowych 18650, więc musiałbym tylko dokupić ładowarkę.
Polecicie coś sensownego, jak najtaniej?
Z wymagań, to mądrze dopasowane tryby. Miło by było gdyby nie trzeba było przeskakiwać przez wszyskie aby ją wyłączyć, oraz zabezpieczenie przeciw nadmiernym rozładowaniem aku. Może być jakiś mod. Wink

Ja polecałbym to
" Convoy S2. Wersja z driverem programowalnym 2,8A Sterownik extended v2.0 .
Zabezpieczenie termiczne, 5 profili trybów, bardzo szerokie możliwości zaprogramowania ustawień według potrzeb:
EDC, rower + strobo, taktyczny, moon, rowerowy z klaksonem (sekwencja ostrzegawcza uruchamiana jednym klikiem) i wiele innych.
Cena 140zł + 9zł wysyłka (z XM-L2 na Sink PAD) "

Ogłoszenie http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=11008

Opis sterownika http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=13497 można go podkręcić do 3,15A Big Grin

Albo to samo na 3 x XP-G2 - szerzej, mocniej i nie wiele drożej 170zł + pp

Paweł | Lubelskie/x | Fotografia | Strzelectwo | Mechanika | Wspinaczka/Alpinistyka | Lotnictwo | Radiokomunikacja | Survival | Myślistwo | Motocykle | Samochody ciężarowe | Astronomia | Nawigacja | Żeglarstwo | Wojsko |
2014-06-13 05:46 PM
Masełko Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 597
Kurcze Honda dla Ciebie niewiele dla mnie znaczy sporo więcej. Największym obecnie survivalem dla mnie jest takie ogarnięcie wydatków aby styknęło do 10-tego. Albo kupię coś tańszego albo odłożę zakup i dozbieram grosza. Niemniej jednak dzięki za propozycje naprawdę bardzo interesujące.

LB Mechanika samochodowa i maszyn|pospawam sprzęt do destylacji|elektryka
2014-06-13 06:22 PM
honda104 Offline
Dużo pisze

To była propozycja dla MasterM16 Smile

Tam jest jeszcze wersja za 90zł, też da rade i jeżeli chcesz mieć konkretną latarkę, to też jest dobre rozwiązanie.
Poczekaj jak już wspominałem, może przekonasz się, że warto dozbierać do czegoś lepszego, mam na myśli VIPOW URZ0044, który Ci sie spodobał, a najtańszą wersją S2 po poprawkach.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-06-13 06:53 PM przez honda104.)
2014-06-13 06:50 PM
MasterM16 Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 90
Ostanio czytałem na torch'u o tym driverku. Jak dla mnie mega. Ciężko znaleźć dobrze dobrane tryby w latarkach. No i czasami najważniejszy tryb to moon. Tongue
Jak odłożę trochę gotówki, ogarnę ile będę mógł przeznaczyć na latarkę, to zgłoszę się jeszcze raz. Wink

Masełko, 30zł na latarce to akurat jest prawie nic. Fakt, każdy ma wydatki, ja jeszcze chodzę do szkoły, więc nie zarabiam.
Zanim kupisz jakiegoś "szperacza", którego nie schowasz do kieszeni, będziesz musiał dźwigać parę kilo(nie wmówicie mi że akumulator żelowy jest lekki), po rozładowaniu będziesz go ładować całą noc, zastanów się jeszcze trochę, prześpij się z tym parę dni, a później schowaj kasę do koperty i dozbieraj na tego convoy'a. Wink Mówię całkiem serio. Wiem że 140zł dla niektórych to nie jest mało, do tego ładowarka i akumulatorki( jak chcesz tanio, to kupujesz za 20-30zł sprawną baterię do laptopa i wyjmujesz 6-8 ogniw( ja mam już chyba 30, tylko brak latarki Sad ) ), ale plusów jest o wiele więcej.
Latarka jest mała, bez problemu schowasz do kieszeni, jest lekka, jak się rozładuje to wkładasz kolejne ogniwo(a w kieszeni zmieścisz ich kilka, nie tak jak akumulatorów żelowych Wink ). No i masz tryby. Obudź się w nocy, akurat nie ma prądu, a Ty dysponujesz tylko szperaczem. Nie dość że od razu walisz sobie po oczach dużą ilością światła, to wyświecisz to w godzinę. A w "normalnej" latarce, albo lecisz na 100% i tylko zmieniasz akumulatorki, albo tryb na np 20%, gdzie światła i tak będzie mnóstwo i świecisz całą noc.

A jeśli nadal nie jesteś przekonany, spotkaj się wieczorem z kimś z forum z dobrą latarką. Gwarantuję Ci że szybko zmienisz zdanie. Wink

Bartek | Łódzkie | Fotografia | Informatyka | Survival | Majsterkowanie | Krawiectwo taktyczne
2014-06-13 06:50 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny