Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sieć do zapasowego telefonu bounglerowca
Autor Wiadomość
Samael Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 70
Reputacja: 11
Sieć do zapasowego telefonu bounglerowca
Większość w swoim zestawie ewakuacyjnym posiada zapasowy telefon. Jednakże, czy pomyśleliście o sieci i środkach na tym telefonie? Jest wiele sieci, ale większość z nich po długim okresie bez doładowania konta, blokuje możliwość wykonywania połączeń.
Oczywiście można bez problemu przechowywać wraz z telefonem nową kartę SIM.

Czasem te środki są niewystarczające. W większości przypadków będzie to tylko 5 zł do wykorzystania. Można też mieć jakiś prepaid doładowujący. Tylko, czy będzie tyle czasu na doładowanie konta? Jest jeszcze termin ważności takiego doładowania.

Sprawdziłem wiele sieci i muszę przyznać, że idealną siecią dla Bounglerowca jest nju mobile (orange).
Doładowujesz konto i nie musisz się martwić tym, że Ci konto przepadnie. Bez żadnych haczyków, czy gwiazdek.

Najlepiej doładować konto za 20 zł i mieć święty spokój.
2014-09-07 03:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gregre Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 203
Reputacja: 31
RE: Sieć do zapasowego telefonu bounglerowca
Wymiana karty ze starterem co roku to wydatek 5zł więc chyba każdy może przeżyć. Doładowanie możemy wziąć w sieci którą aktualnie używamy i wykorzystać przed upływem ważności. Po tytule raczej bym się skłaniał z pytaniem jak wykorzystać telefon gdy sieć GSM padnie.

Dolny Śląsk
2014-09-07 04:09 PM
quebec Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 763
Reputacja: 100
W Playu jest oferta w której z karty prepaid można wykonywać połączenia przez 365 dni, a odbierać przez 455 dni od ostatniego doładowania (doładowanie minimum 5 zł). Plusem Playa jest też to, że korzysta z nadajników własnych, T-Mobile, Orange, i Plusa - czyli chyba wszystkich operatorów mających własne BTSy.
Tak czy siak polecam mieć przynajmniej 2 karty SIM, różnych operatorów. Bywało, że na sporym obszarze padała łączność jednego z operatorów. Bez dodatkowych problemów w stylu klęsk żywiołowych czy nalotów.

Oferta na stronie Playa: http://www.play.pl/oferta/play-karta/pla...-waznosci/

Informatyka | Elektronika | Telekomunikacja | Krótkofalarstwo | Pierwsza pomoc | Żeglarstwo
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-09-07 04:20 PM przez quebec.)
2014-09-07 04:20 PM
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 3,032
Reputacja: 241
Złe podejście.
1. Kupujesz starter o wartości np 5 zł
2. Nie zakładaj go od razu do telefonu, karta startowa ma datę ważności do aktywacji i średnio wynosi ona 2 lata
3. W momencie kiedy data ważności dobiega końca, załóż ją do telefonu i aktywuj - będzie działała i odbierała połączenia przez kolejny rok oraz wykonywała połączenia jeżeli tylko ją doładujesz.
4. Automatycznie kup nowy starter i uzupełnij ZE - niech tam sobie siedzi.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
2014-09-07 04:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
KrzysztofLis Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 457
Reputacja: 37
Ja bym jednak obstawał przy tym, by nie zmieniać co jakiś czas kart SIM, bo to wiąże się ze zmianą numeru telefonu, który trzeba później w różnych miejscach zaktualizować.

Chodzi mi głównie o procedury ewakuacji, które mają członkowie naszej rodziny/grupy. Tam powinny być przecież wszystkie numery telefonów, włącznie z zapasowymi.

Osobiście jako awaryjny wykorzystuję telefon na kartę w T-mobile z usługą "Rok ważności konta" -- po odebraniu albo wykonaniu połączenia, okres ważności konta przedłużany jest na rok. Kosztuje to 3 zł miesięcznie.

1/2 zespołu tworzącego domowy-survival.pl, piszę także na shootingforfun.pl
2014-09-08 07:04 AM
ChollaYi Online
21st Century Schizoid Man
Super Moderators

Liczba postów: 1,033
Reputacja: 84
(2014-09-07 04:20 PM)quebec napisał(a):  Plusem Playa jest też to, że korzysta z nadajników własnych, T-Mobile, Orange, i Plusa - czyli chyba wszystkich operatorów mających własne BTSy.
Niestety w praktyce średnio to działa. U mnie na działce Play bez przerwy traci zasięg (czasem wystarczy przesunąć się 2m żeby stracić 2 kreski), a T-Mobile działa bez problemu. Nawet wymuszenie w telefonie z Playem żeby używał TMobile różnie działało (no ale to może wina telefonu).

(2014-09-08 07:04 AM)KrzysztofLis napisał(a):  Chodzi mi głównie o procedury ewakuacji, które mają członkowie naszej rodziny/grupy. Tam powinny być przecież wszystkie numery telefonów, włącznie z zapasowymi.

W sumie ciekawe zagadnienie. Nigdy tego tak nie traktowałem. Uznałem, że to ja będę się kontaktował z resztą rodziny więc oni nie muszą mieć mojego numeru. Tym bardziej, że dla najbliższej rodziny (ja + żona + dzieci) mamy jeden plecak.
Muszę to przemyśleć.

Michał | Warszawa || CB || Informatyka | Żeglarstwo | Fotografika | Mechanika sam. |
"Nie dowiesz się z gazety kto przeżyje swoją śmierć"

[Obrazek: sygnatura_dar-2019.png]
2014-09-08 08:54 AM
scand Offline
raczej czyta...

Liczba postów: 110
Reputacja: 6
Ja do zapasowego telefonu mam kartę z Viking Mobile, rok ważności karty.
2014-09-08 09:53 AM
quebec Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 763
Reputacja: 100
(2014-09-08 08:54 AM)ChollaYi napisał(a):  
(2014-09-07 04:20 PM)quebec napisał(a):  Plusem Playa jest też to, że korzysta z nadajników własnych, T-Mobile, Orange, i Plusa - czyli chyba wszystkich operatorów mających własne BTSy.
Niestety w praktyce średnio to działa. U mnie na działce Play bez przerwy traci zasięg (czasem wystarczy przesunąć się 2m żeby stracić 2 kreski), a T-Mobile działa bez problemu. Nawet wymuszenie w telefonie z Playem żeby używał TMobile różnie działało (no ale to może wina telefonu).
Owszem, bywa i tak - u mnie też bywają czasami problemy z nadajnikami Playa. Ale można właśnie wymusić korzystanie z konkretnej sieci. U nas po przełączeniu na Plusa problem znika całkowicie. Ale u nas to nic dziwnego - najbliższy nadajnik playa jest 7km dalej, a T-Mobile i Plusa w promieniu 2km.

Co do nie zmieniania numeru - w Playu po każdym doładowaniu za min. 5zł ważność konta przedłuża się o rok, więc raczej nie jest to problem (sugeruję raz na pół roku doładowywać). Także jest już co najmniej 3 operatorów którzy mają opcje "rok ważności konta" - T-Mobile, Viking Mobile, i Play.

Informatyka | Elektronika | Telekomunikacja | Krótkofalarstwo | Pierwsza pomoc | Żeglarstwo
2014-09-08 04:34 PM
Harbinger Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 6
Reputacja: 0
Ciekawa kwestia. Zawsze mi się wydawało, że posiadanie zapasowego telefonu to świetna sprawa, szczególnie w erze smartfonów. Dodatkowo uważam, że jako zapasowy telefon powinno się używać jakiś starszy model (mocniejsza bateria, wytrzymalszy, trudniejszy do namierzenia, lepsza antena).

Jednak nie do końca rozumie jaki jest cel posiadania zapasowej karty, czy mogli byście rozwinąć tę kwestę?

Każdy obecnie posiada w swoim EDC jakiś telefon,a czasem nawet 2 jak dojdzie do tego służbowy. Dodatkowo znam wiele osób, które często nie odbierają obcych numerów (jak choćby moja narzeczona Tongue ). Przecież zawsze można kartę przełożyć i nie zabiera to wiele czasu. Najważniejsze żeby zapasówka była naładowana i kompatybilna z pod kątem karty sim (jak nie to adapter trzeba mieć przykitrany jak ja).
2014-09-08 05:29 PM
Samael Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 70
Reputacja: 11
Harbinger, co zrobisz, jak stracisz swój telefon? Będziesz miał zapasowy w BoBie, ale bez karty SIM. Po to właśnie ona jest.

Mam dodatkowy stary telefon Nokii z zapasową baterią i kartą z nju mobile. Po dwóch latach wysyłają SMSa, czy nadal chcesz mieć ten numer. Odsyłam za darmo SMSem, że TAK i znów przez kolejne dwa lata nikt nie zablokuje mi konta.
2014-09-08 06:12 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów