Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sieć do zapasowego telefonu bounglerowca
Autor Wiadomość
quebec Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 763
Reputacja: 100
RE: Sieć do zapasowego telefonu bounglerowca
Harbinger - to wpisujesz narzeczonej do telefonu dany numer jako "Harbinger zapas" i tyle. Albo wysyłasz SMSa - smsa ludzie czytają nawet z nieznanych numerów.

Utrata telefonu, tak jak Samael napisał, albo uszkodzenie karty SIM, i bez zapasu nie masz kontaktu.

Informatyka | Elektronika | Telekomunikacja | Krótkofalarstwo | Pierwsza pomoc | Żeglarstwo
2014-09-08 06:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harbinger Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 6
Reputacja: 0
Hmmm, wydaje mi się, że łatwiej stracić plecak, torbę czy jakikolwiek pojemnik z EDC niż to co się ma w kieszeniach bądź przy pasku. Nie wspominając o BOBie którego nie mam przy sobie 24h na dobę. Chociaż pamiętam że raz posiałem na wieczorze kawalerskim telefon heh (o dziwo barmanka zadzwoniła następnego dnia i go odzyskałem).
No ale OK to wyjaśnia moją wątpliwość co do celowości (szczególnie kwestia uszkodzenia karty sim) Smile
Bardzo cenna uwaga z SMSami, dzięki (w prawdzie nie lubię ich pisać ale skuteczność niepodważalna). Smile Poza tym taka karta to minimalny koszt i prawie zero wagi więc właśnie się zacząłem zastanawiać czy nie kupić jednej zapasówki do portfela Wink
2014-09-08 07:18 PM
KrzysztofLis Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 457
Reputacja: 37
Karta sim może paść, ale paść może też cała sieć komórkowa jednego operatora.

Posiadanie starszego telefonu jako zapasowego ma też tę zaletę, że najczęściej się go już skądś ma (bo został przy kupnie nowszego). I zazwyczaj wystarczy mu wymienić baterię i już.

Telefon bez karty nada się tylko do zadzwonienia pod 112, a w razie ewakuacji taka możliwość na zbyt wiele się nie przyda.

1/2 zespołu tworzącego domowy-survival.pl, piszę także na shootingforfun.pl
2014-09-08 08:12 PM
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 3,032
Reputacja: 241
Łączność tego typu jest dedykowała do bardzo wąskiej grupy potencjalnych scenariuszy. W przypadku W, zamieszek, przewrotu lub innych napaści - pierwsze znika łączność konwencjonalna.
Stąd nacisk na posiadanie radiostacji lub CB ze wstęgami, względnie dopałem.
Telefony i podobne urządzenia nadają się tylko do zastosowań kiedy zagrożenie nie ma charakteru militarnego lub terrorystycznego. Pomijając impakt obiektów pozaziemskich.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
2014-09-09 12:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
quebec Offline
Stary wyjadacz

Ale też nie znika od razu (chociaż to oczywiście zależy od scenariusza - w przypadku wojny i sprawnych nalotów można dosyć szybko pozbawić cały kraj sieci GSM; w przypadku ataku terrorystycznego standardowo blokuje się pobliskie BTSy). Poza tym możemy znaleźć się w miejscu, w którym infrastruktura telekom. jeszcze działa (chociażby inny kraj).
Nie ma co myśleć, że w czasie kryzysowej sytuacji na pewno będziemy mieli łączność via GSM, ale warto mieć coś na zapas - szczególnie że telefon można teraz kupić za 60zł. Moim zdaniem najbliższa rodzina powinna bezwzględnie mieć możliwość skontaktowania się z nami w inny sposób (CB, VHF/UHF, HF), ale dalszej rodziny albo znajomych raczej nie przekonam że na wszelki wypadek warto kupić sobie krótkofalówkę i nauczyć się z niej skorzystać.

Informatyka | Elektronika | Telekomunikacja | Krótkofalarstwo | Pierwsza pomoc | Żeglarstwo
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-09-09 02:21 PM przez quebec.)
2014-09-09 02:20 PM
RobertLodzPL Offline
War never changes..
**

Liczba postów: 6
Reputacja: -1
Quebec dobrze pisze. Np podczas EMP na 1000% padnie wszystko elektroniczne, chyba że zakopiecie ok 5 metrów w ziemi w klatce faradaya (samemu można takową zrobić z prostych komponentów) Sieć GSM może być jammowana przez wojsko lub też na polecenie ministerstwa wyłączona w danym obszarze. Co do ważności kont. Mam prepaid Orange.

Info ze strony Orange:

Wyślij SMS o treści START pod numer 8002 - ważność Twojego konta wydłuży się do jednego roku od dnia wysłania SMS-a.

Usługę można aktywować wielokrotnie - za każdym razem wydłuży ważność konta o 365 dni. Jeżeli jesteś w Orange na Kartę przez 93 lub więcej dni, każdorazowa aktywacja usługi jest bezpłatna. W przeciwnym wypadku koszt wynosi 3 zł. Aby włączyć usługę wysyłając SMS-a należy posiadać aktywne konto na połączenia wychodzące.
2015-07-10 09:51 AM
ExtremeTeam Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 537
Reputacja: 41
A propos "jammowania" sieci przez wojsko... Wzdłuż centralnej linii kolejowej zachód-wschód PKP postawiła własne wieże (BTS-y) dla własnej telefonii komórkowej GSM-R (GSM for Railway), czyli taka dedykowana sieć komórkowa dla kolei, która pozwala na własną łączność telefoniczną dla pracowników, zarządzaniem urządzeniami technicznymi oraz transmisją danych.

I teraz konsensus - montaż oraz odbiór instalacji i urządzeń był pod czujnym okiem "wojskowych"...

Załączone pliki
.jpg  gsmr.jpg (Rozmiar: 86.46 KB / Pobrań: 89)

"Człowiek walczy, by przetrwać, a nie po to, by się poddać..."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-07-10 11:43 AM przez ExtremeTeam.)
2015-07-10 11:42 AM
quebec Offline
Stary wyjadacz

Rozumiem że mowa o E20 - Warszawa-Poznań - pomagałem przy projektowaniu infrastruktury tele wzdłuż tej linii Wink

2015-07-10 02:13 PM
ExtremeTeam Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 537
Reputacja: 41
(2015-07-10 02:13 PM)quebec napisał(a):  Rozumiem że mowa o E20 - Warszawa-Poznań - pomagałem przy projektowaniu infrastruktury tele wzdłuż tej linii Wink

Tak, dokładnie, tylko, że cała infra z tego co mówili pracownicy instalacji i serwisanci, ciągnie się od Łowicza do Słubic...

"Człowiek walczy, by przetrwać, a nie po to, by się poddać..."
2015-07-10 06:14 PM
quebec Offline
Stary wyjadacz

To co ja widziałem zaczynało się z tego co pamiętam pod Sochaczewem, i szło przez Łowicz, Kutno, Koło, Konin... Nie pamiętam czy kończy się na Słubicach czy wcześniej, bo siedziałem głównie przy wcześniejszych odcinkach, ale na pewno jest to do wygooglania - to sżło z przetargu, wiec na stronie PKP powinny być jego wyniki, Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia etc.
Poza GSM-R zamontowali też (albo będą montować) od cholery nowych kamer (przejazdy, bocznice, stacje) i będą zmieniać układ torowisk. Wzdłuż całej linii biegnie światłowód - witamy XXI wiek Wink - zamiast miedzi.
Trochę mnie przeraża przejście na GSM-R. Dotychczasowy system był zdecentralizowany, teraz będzie scentralizowany. Padną nadajniki albo światłowody - nie ma łączności. Oczywiście są nowe możliwości których wcześniej nie było, i dlatego przechodzą na ten system, ale mimo wszystko...

2015-07-10 06:38 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów