Boungler Alienator - Serwis Informacyjny

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaka kamera IP WiFi (dzień/noc)
Autor Wiadomość
ExtremeTeam Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 511
Reputacja: 40
Jaka kamera IP WiFi (dzień/noc)
Rozglądam się za kamerą IP, aby móc mieć podgląd na tablecie z WiFi. Może być zewnętrzna lub wewnętrzna. Musi posiadać niezależne zasilanie, aby była mobilna, czyli, aby można ją było montować w miejscach bez zasilania sieciowego.

Zależy mi, aby obsługa nie była realizowana przez publiczny internet, a jedynie w bezpośredniej łączności po WiFi.

Miło, jeżeli byłaby to kamerka obrotowa, z czujnikiem ruchu i z aplikacją umożliwiającą nagrywanie obrazu.

Nie musi mieć nie wiadomo jakiej jakości, po prostu wystarczy mi obraz, na podstawie którego wykryję intruza.

Budżet? Hmm... Ciężko mi na razie to określić, najpierw muszę się rozeznać co polecicie i w jakiej cenie...

Jako tańszą alternatywę przyjmę także propozycje kamerek na kablu (do kilku metrów), tak aby podłączyć je jakoś do tabletu (USB, HDMI).

Tak więc proszę o pomoc i propozycje z nastawieniem na koszty:
1. Kamera WiFi,
2. Kamera na kablu.

Zastosowanie:
Mam często zlecenia w branży "ochrona", gdzie brakuje mi podglądu na daną strefę podlegającą ochronie, bo np. przesłania mi samochód, budynek czy płot. Nie są to koniecznie duże powierzchnie, ale często wymagające wglądu całodobowo, z uwagi na wrażliwość lokalizacji.

Tablet jaki posiadam to Lark FreeMe 70.55.

"Człowiek walczy, by przetrwać, a nie po to, by się poddać..."
[Obrazek: sygnatura_dar-2017.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-09-11 05:06 PM przez ExtremeTeam.)
2014-09-11 04:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
quebec Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 738
Reputacja: 98
RE: Jaka kamera IP WiFi (dzień/noc)
Porządna kamera IP dzień/noc to raczej spory koszt. Szczególnie obrotowe. Są dostępne takie zabaweczki za jakieś 200zł (np http://allegro.pl/kamera-ip-monitoring-o...98425.html ),
WPS: http://allegro.pl/listing/user/listing.p...d=17145067
ale to jest zabawka.
Z najtańszych które są cokolwiek (aczkolwiek niewiele w porównaniu do dobrych kamer) warte, to chyba coś w tym stylu: http://www.eltrox.pl/kamera-ip-ec102sd-e...-7729.html - plus tego jest taki, że ma slot na kartę microSD, i może nagrywać obraz w przypadku wykrycia ruchu. Minus - niestety nie będzie to super jakość obrazu, szczególnie w nocy.

Problem będzie też z niezależnym zasilaniem. Raczej będziesz musiał załatwić to akumulatorem. Jest wiele kamer działających na 12V, więc jeżeli takie rozwiązanie Ci wystarczy to po problemie. Trzeba jednak pamiętać, że reflektor IR trochę prądu będzie jadł.

Jeżeli interesowałyby Cię kamery z wyższej półki (od co najmniej kilkuset złotych w górę) to mogę podpytać ludzi w pracy. Projektują m. in. systemy CCTV.

Edit B: dodany link WPS/pamiętaj o tym!

Informatyka | Elektronika | Telekomunikacja | Krótkofalarstwo | Pierwsza pomoc | Żeglarstwo
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-09-13 12:35 PM przez Boungler.)
2014-09-11 07:31 PM
emir Offline
"Irlandczyk"

Liczba postów: 1,585
Reputacja: 91
(2014-09-11 04:52 PM)ExtremeTeam napisał(a):  Zależy mi, aby obsługa nie była realizowana przez publiczny internet, a jedynie w bezpośredniej łączności po WiFi.
Samej kamery ci nie polecę, ale wystarczy, że na routerze ustawisz tzw. prywatne adresy IP i router nie będzie puszczał ruchu dalej "w Internet".
Czyli na obiekcie chronionym tworzysz własną sieć na routerze wi-fi - np. 192.168.10.0 z maską 255.255.255.0 i do niej podpinasz kamerę - np. z adresem 192.168.10.13 gdzie 13 to przykładowy adres pokoju by łatwiej zapamiętać, a router ma np. 192.168.10.1 i tablet lub telefon z wi-fi mają adresy przydzielane automatycznie po DHCP. Natomiast jeżeli nie chcesz użyć routera do tworzenia sieci wi-fi i używać połączenia ad-hoc bezpośrednio z kamery do tabletu to trochę kiepsko widzę zasięg - bo w praktyce ani (ewentualny) nadajnik/odbiornik wi-fi kamery ani tym bardziej tabletu nie są przystosowane do dalekiego odbioru. Mam tu na myśli odległości powyżej np. 8-10m w budynku. Piszę o praktyce, nie teoretycznym zasięgu wi-fi bo to dwie różne sprawy.

Alternatywą (którą sam w tej chwili "macam") jest Raspberry Pi (lub podobny sprzęt), kamera typu webcam i zasilanie całości po kablu sieci ethernet (PoE). Kable relatywnie tanie, łatwo dostępne, da się je użyć alternatywnie do czegoś innego. Na R.Pi prawdopodobnie dało by się też zrobić sterownik do obracania całości.

| projekty | produkcja laserem | telekomuniakcja / IT | | Lasciate ogne speranza, voi ch’intrate.
2014-09-11 07:38 PM
dark_angel Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 194
Reputacja: 9
Ewentualnie routerek na openwrt+kamera na usb+wtyczka do openwrt ze sterami/wykrywaniem ruchu. Masz siec wifi zaszyfrowana, po zalogowaniu masz dojscie do kamery. Minusy - brak sterowania kamera, nie kazda dziala z openwrt. Plusy - mozna ustawic na autowysylke zdjecia jak sie cos poruszy.

KRZYSIEK | MMZ | RATMED || ŁĄCZNOŚĆ | INFORMATYKA | STRZELECTWO
2014-09-11 09:48 PM
quebec Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 738
Reputacja: 98
Tylko że kamerka na USB w nocy to będzie sobie - delikatnie mówiąc - słabo radziła.

Informatyka | Elektronika | Telekomunikacja | Krótkofalarstwo | Pierwsza pomoc | Żeglarstwo
2014-09-12 06:14 AM
chirurg Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 21
Reputacja: 1
Dlink ma w ofercie przyzwoite kamery IP. Nocą zawsze będzie problem, bo nawet jak dodatkowo doświetlisz to miejsce to i tak może być mało widać.
2014-09-12 06:19 AM
ExtremeTeam Offline
Użytkownik Premium
Premium

Najważniejsze, aby na kamerze dało się zauważyć intruza, zazwyczaj słabe strefy są oświetlone / doświetlone, więc najważniejsze było by to, aby po prostu z kamerką była dobra komunikacja. Nie wchodzi w grę montaż dodatkowych urządzeń jak router, itp...

2014-09-12 07:49 AM
No_idea Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 818
Reputacja: 43
Z powszechnie dostępnymi dodatkowymi podświetlaczami IR zawsze jest taka kicha, że je widać podczas pracy dlatego poszedłem po bandzie i do oświetlenia terenu zaadoptowałem wojskowe podświetlacze z tzw noktowizorów saperskich czy samochodowych jak :
http://allegro.pl/wojskowy-noktowizor-sa...93851.html
WPS: http://allegro.pl/listing/user/listing.p...id=4939550
Saperskie są lepsze bo to kompletny zestaw z przetwornicami. Dodatkową zaletą zestawu jest noktowizor obuoczny montowany na głowie w którym bardzo dobrze widać w całkowitej ciemności
( niestety tylko w niedalekim otoczeniu ) , jedna lampa i kilka szklanych filtrów zapasowych z których robi się kompletnie niewidoczne dla nieuzbrojonego ludzkiego oka podświetlenie terenu.

Edit B: Dodano WPS
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-09-13 12:37 PM przez Boungler.)
2014-09-12 08:53 AM
emir Offline
"Irlandczyk"

Liczba postów: 1,585
Reputacja: 91
(2014-09-12 07:49 AM)ExtremeTeam napisał(a):  Nie wchodzi w grę montaż dodatkowych urządzeń jak router, itp...
Jaką masz typową odległość od kamer do tabletu i jakie "przeszkody" po drodze - w sensie ściany, metalowe elementy, urządzenia które mogą zakłócać? Bo z kolei podpięcie kamery po kablu do tabletu to też konieczność użycia jakiegoś sprzętu - od strony tabletu...

| projekty | produkcja laserem | telekomuniakcja / IT | | Lasciate ogne speranza, voi ch’intrate.
2014-09-12 09:16 AM
ExtremeTeam Offline
Użytkownik Premium
Premium

Odległość kamery do tabletu to zazwyczaj od 2 do 5 metrów, dla innych odległości, które się zdarzają (kilkanaście-kilkadziesiąt metrów) nie mam na razie funduszy... Więc raczej pójdę w kierunku kamery na kablu...

Najczęściej będzie to wyglądać tak, że będę korzystał z kamery na stojaku / maszcie (przy lub na samochodzie), mam swój kąt obserwacji, a dodatkowo na tablecie chcę mieć podgląd np. innej lokalizacji wrażliwej lub chociażby obszaru za moimi plecami, aby co chwila się nie obracać...

2014-09-12 10:32 AM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów