Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaka kamera IP WiFi (dzień/noc)
Autor Wiadomość
piotr Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 457
Reputacja: 44
RE: Jaka kamera IP WiFi (dzień/noc)
Znalazłem jeszcze kamerę samochodową do cofania + moduł do przesyłania obrazu bezprzewodowo, może do monitoringu też się zda.

http://www.wasserman.pl/pl/p/Kamera-cofa...diody/1231
http://www.wasserman.pl/pl/p/Modul-bezpr...a-RCA/4272

???
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-09-20 05:16 PM przez piotr.)
2014-09-20 05:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
quebec Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 763
Reputacja: 100
@ExtremeTeam, udało Ci się sprawdzić jakieś rozwiązanie?

Informatyka | Elektronika | Telekomunikacja | Krótkofalarstwo | Pierwsza pomoc | Żeglarstwo
2014-10-30 05:47 PM
ExtremeTeam Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 537
Reputacja: 41
Jeszcze nie, bo zmieniła się specyfika zlecenia, ale i tak będę dążył do wdrożenia któregoś z rozwiązań na przyszłość... Aby mieć już przygotowane wszystko... Dam znać gdy już coś uda mi się posklejać :-)

"Człowiek walczy, by przetrwać, a nie po to, by się poddać..."
2014-10-31 07:37 AM
papuas Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 197
Reputacja: 9
Poszukajcie escam ip 120zl max
DX.com
Tmart.com
Apk . Lub jak ktyos wytrawniejszy to kupi rejestrator do kamer IP
Technologia onvif
Czyli na końcu nawet można spot z kamery na www ustawić...
Gdybym miał sklep warsztat... :-)
2014-11-01 09:30 AM
quebec Offline
Stary wyjadacz

Poszukałem, i znalazłem filmiki na YT. Escam QD520
https://www.youtube.com/watch?v=xAqGssguOEU
https://www.youtube.com/watch?v=tfkZ9FIde10

Cena na DX.com to około $40 z przesyłką. Drobne ryzyko związane z tym, że mogą zatrzymać na granicy, ale z tego co wiem rzadko się to zdarza. Wygląda naprawdę nieźle. Chyba kupie jedną żeby przetestować - przydałby się jakiś monitoring u nas.

Informatyka | Elektronika | Telekomunikacja | Krótkofalarstwo | Pierwsza pomoc | Żeglarstwo
2014-11-01 10:26 AM
collector84 Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 3
Reputacja: 0
Witam serdecznie.

Drodzy furomowicze mam do was serdeczną prośbę. Zauważyłem ze bardzo dobrze się orientujecie na kamerach, rejestratorach i ogólnie urządzeniach do monitoringu. Bardzo bym was prosił abyscie mi doradzili co i jak. Pracuję za granicą, mam działkę z domkiem na wsi i chciałem założyć monitoring. Chciałem was zapytac:

Jakie ip musze miec od dostawcy stałę, zmienne czy to ma jakies znczenie?
Chcialem jedna kamerke zalozyc w domu w pokoju aby miec dobry podglad na pokoj i na piec ktory wnim stoi, dokładnie na diody jakie sie pala czy zielona czy czerwona czy wszystko jest okey.
Druga i trzecia kamerke chcialem umiescic na zewnatrz budynku, jedna z przodu druga z tylu budynku i pytanie jakie kamerki kupic? Jaką do domu, jakie na zewnatrz, chcialbym aby kamerki pokazywały obraz w nocy w podczerwieni zeby wykrywaly ruch i automatycznie sie załączały nagrywały obraz i przesylaly mi na email, nastepnie kasowały dany zapis aby nie zapelnic dysku. Chcialbym obsługiwac kamerke zdalnie tzn zmieniac jej kat widzenia. Czy wystarczy w domu router czy switch plus rejestrator i kamerki? jaki router czy switch kupic jaki rejestrator i jakie kamerki, jakie byscie mi polecili. dodam ze jest to miejsce gdzie widocznosc nie jest zbyt dobra, ogolnie sa tam egipskie ciemnosci, halogeny uruchamiaja sie poczas detekcji ruchu. rejestrator i router czy switch chialem postawic na gorze i kamerki rozmiescic tam gdzie trzeba po kablach ( czy po kablach sa lepsze niz po wifi). Nastepnie z zagranicy chcialem podgladac co sie dzieje na dzialce:0. Bardzo bym prosil o kontakt i napisanie krok po kroku co zrobic, co kupic, jak zrobic. Bede bardzo wdzieczny i zobowiazany. Nie chcialem wydawać majątku ale badzieiwa też bymnie chcial, chciałbym aby obraz był czysty i dobrej rozdzzielczosci. Pozdrawiam serdecznie,
collector

p.s sorka za błedy i brak znaków PL; )
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-02-02 04:16 PM przez collector84.)
2015-02-02 04:14 PM
viragolo Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 165
Reputacja: 5
Ja nie znam się na temacie, ale wtrącę tylko jeden szczegół. Niedawno montowaliśmy monitoring u mnie w pracy, kamery dobrej jakości, z podczerwienią i detektorem ruchu z oświetleniem, wszystko cacy, może nie najwyższa półka ale sporo kasy poszło. Efekt .... gó..no widać :/ sylwetkę owszem, ale rozpoznanie twarzy czy tablicy rejestracyjnej jest niemożliwe, w nocy całkiem abstrakcja.

Piszę to by Ci podpowiedzieć, że słaby sprzęt nic Ci nie da, musisz mieć sprzęt z najwyższej półki by rozpoznać włamywacza po twarzy. Pogląd przez neta jest jeszcze gorszy niż bezpośredni.

PS. U mnie dysk kasuje nagranie po 14 dniach, ale nie ma możliwości by mi wysłał cokolwiek, pogląd mam tylko na żywo i 14 dni do tyłu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-02-03 01:46 PM przez viragolo.)
2015-02-03 01:44 PM
No_idea Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 911
Reputacja: 48
viragolo a kto Wam zaprojektował ten system? Z doświadczenia wiem, że nawet kowadło można popsuć a co dopiero tak skomplikowaną instalację o tylu zmiennych i kompletnie nie ma znaczenia ile kosztował sprzęt.
2015-02-03 02:06 PM
Modoc Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 103
Reputacja: 0
My rozpoznajemy na swoim sprzęcie bcs dolna półka bez problemu twarze. Z pewnością zostaliście zrobieni w kulki. Macie bardzo obcięte pasmo na kamerę i dlatego taka słaba jakość.

[Obrazek: sygnatura_dar-2014.gif]
2015-02-03 05:31 PM
quebec Offline
Stary wyjadacz

To czy będzie cokolwiek widać na kamerze to kwestia co najmniej kilku czynników - odległości od kamery, oświetlenia terenu, rozdzielczości kamery, przepustowości łącza (przy kamerach IP), rozdzielczości zapisu na rejestratorze... Nawet mega wypasiona kamera sobie nie poradzi, jeżeli nie będzie w stanie przesłać obrazu do rejestratora, albo to co obserwuje będzie tak daleko od niej że twarz będzie składała się z 4 pikseli, albo będzie przesyłała obraz 4K, ale rejestrator będzie zapisywał tylko 640x480. Także nie ma co mówić, że "na pewno zostali zrobieni w kulki". Może klient chciał oszczędzić. Mało to takich akcji, że wykonawca chce jak najlepiej, ale klient chce zainwestować tak mało, że można zamontować tylko tani szmelc?
Niestety faktycznie wiele firm robi takie systemy tak, żeby klienta ogolić, i zostawić coś co na pierwszy rzut oka działa. Tak samo jest z alarmami.

2015-02-03 10:36 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów