Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaka kamera IP WiFi (dzień/noc)
Autor Wiadomość
viragolo Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 165
Reputacja: 5
RE: Jaka kamera IP WiFi (dzień/noc)
Być może tak jak piszecie całość jest u mnie źle skonfigurowana. Koleś który to montował robił to pierwszy raz w życiu.
2015-02-04 11:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
No_idea Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 885
Reputacja: 44
viragolo Miało być tanio czy jesteście tak bogaci że stać Was na powtórna robotę z kimś innym? Zdziwienie że sporo kasy poszło a g... mamy, normalnie w pale się nie mieści.
2015-02-04 11:48 AM
collector84 Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 3
Reputacja: 0
Czy ktos orientuje sie w temacie i moze i powiedziec jaki sprzet kupic do monitoringu działki ? dwie kamery wewnatrz i dwie na zewnatrz, Jaka rozdzielczosc, przepustowosc, jaka marka, jakie powinna miec parametry, jaki do tego rejestrator, jakie kable? (lepiej kamere ip wifi czy po kablu?), jaki do tego router?. Do czego dokladnie służy Raspberry.Pi . Chodzi mi o monitoring z zagranicy zebym mogl podlgadac sobie co sie dzieje na dzialce i w domu przez internet. Jakie łącze powinienem miec na wsi, jakie ip?. Prosiłbym o info osób znających sie w temacie i o polecenie sprzętu, dodam że chciłabym sprzęt dobrej jakości, nie super ale dobrej,bo badziewia nie chce.dodam ze chodzi mi o kamery hd badz full hd z mozliwoscia rejestracji nocnej.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-02-04 05:31 PM przez collector84.)
2015-02-04 04:44 PM
emir Offline
"Irlandczyk"

Liczba postów: 1,620
Reputacja: 91
Collector, kolejny raz pytasz na forum praktycznie o to samo. O to samo pytałeś mnie przez PW, dostałeś dosyć obszerną odpowiedź dwa dni temu. Nawet nie raczyłeś odpowiedzieć i odpisać na postawione na koniec pytania (ale kolejny raz tu pytasz o to samo - więc to zdaje się nie kwestia braku czasu), a chciałem spróbować naprowadzić cię na dobrą drogę z twoimi poszukiwaniami.

Piszę, bo może ktoś będzie także próbował (bezskutecznie) poświęcić swój czas tej osobie...

| projekty | produkcja laserem | telekomuniakcja / IT | | Lasciate ogne speranza, voi ch’intrate.
2015-02-04 11:49 PM
collector84 Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 3
Reputacja: 0
Przepraszam Cię bardzo emir, nie zauważyłem że odpisałeś dlatego zadałem pytanie na forum, nie zamierzałem marnować Twojego i czyjegoś czasu, bardzo Ci dziękuje za odpowiedź na skrzynkę.
2015-02-05 09:46 AM
emir Offline
"Irlandczyk"

Przeprosiny przyjęte Smile
Najlepiej przejdź się do jakiejś firmy która takie rzeczy montuje - to zobaczysz na żywo jakość (jak mają jakiś demo-zestaw). Będziesz wiedział czego oczekiwać i jak jest cena rynkowa. Rozwiązania na R.Pi to dla pasjonatów którzy chcą się w czymś technicznym pogrzebać - a nie do komercyjnego stosowania dla klienta końcowego. Popatrz na "gotowe zestawy" większych /bardziej znanych firm - może coś ci podpasuje. Np nie przymierzając ten: http://www.amazon.co.uk/Pre-installed-Hi...swann+cctv Cena to nieco ponad 1000zł (bo jeszcze dochodzi przesyłka). Jeden z użytkowników pisze, że nagrania to nawet do 2 miesięcy! W zestawie 4 kamery (ale bez pan/tilt/zoom - czyli zdalnego sterowania - bo taka pojedyncza kamera do analogicznego zestawu to też koszt rzędu 1000zł). Możesz mieć zdalny podgląd, podpiąć do 8 kamer. Nie wiem czy dobry czy zły model, ale cena obniżona z ponad 3 stów. Pewnie da się znaleźć coś jeszcze ciekawszego albo taniej - szukaj i podziel się wiedzą jaką zdobędziesz.

| projekty | produkcja laserem | telekomuniakcja / IT | | Lasciate ogne speranza, voi ch’intrate.
2015-02-05 09:11 PM
No_idea Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 885
Reputacja: 44
Koniecznie sprawdź co kamerki potrafią "zauważyć" szczególnie nocą i jaki jest kąt widzenia obiektywów.

.jpg  DSC_0039.JPG (Rozmiar: 75.32 KB / Pobrań: 114)
To obraz z takiej kamerki jak powyżej zaproponował Emir, 800TVL, odległość do faceta jakieś 3 m. Kąt widzenia obiektyw dobrany tak aby obserwować tylko moje przedpole.

.jpg  2014_06_20_01_54_26.jpg (Rozmiar: 66.71 KB / Pobrań: 115)
Sam widzisz że niespecjalnie jest co oglądać i nie bardzo można rozpoznać złodzieja dlatego przerobiłem system choć sama kamera jako element prewencji została.
2015-02-06 09:10 AM
quebec Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 763
Reputacja: 100
Zamówiłem Escam QD300. Na YT wyglądają nieźle, zobaczymy jak będzie się sprawowała. Cena jest taka, że nawet jak padnie za jakiś czas, to będzie to niezły zakup...

Informatyka | Elektronika | Telekomunikacja | Krótkofalarstwo | Pierwsza pomoc | Żeglarstwo
[Obrazek: sygnatura_dar-2017.gif]
2015-03-03 12:19 PM
quebec Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 763
Reputacja: 100
Doszła kamera - ESCAM QD300.
Soft z płyty jest beznadziejny i nie jestem pewien czy bezpieczny. Po krótkich poszukiwaniach znalazłem Genius Vision NVR Software Community Edition - działa jako-tako, chociaż obsługa nie jest wygodna. Będę musiał znaleźć coś lepszego.
Pierwsze screeny:
http://wstaw.org/m/2015/03/20/vlcsnap-20...02s128.png - podwórko totalnie bez oświetlenia, ja stoję po lewej ze słabą latarką. Jak na zerowe oświetlenie - tyle co dają 4 diody IR kamery - jest nieźle. Do budynku na wprost jest jakieś 30-40m w poziomie od miejsca gdzie jest zamontowana kamera.
http://wstaw.org/m/2015/03/20/vlcsnap-20...54s223.png - załączona lampa. Zdecydowanie lepiej. Rozpoznanie twarzy niemożliwe, ale z tych ~20 metrów to w sumie nic dziwnego.
http://wstaw.org/m/2015/03/20/vlcsnap-20...51s128.png - to samo co wyżej, ale ja bardziej z tyłu - byłem ciekaw jak będzie widoczna osoba poruszająca się w tych rejonach.
http://wstaw.org/m/2015/03/20/vlcsnap-20...m21s83.png - oślepienie kamery tanim reflektorem.

Jutro zrobię fotki dzienne, zobaczymy jak to wyjdzie.
Cena około 150-160zł. Przyszła po około dwóch tygodniach. Zamówione z eud.dx.com.
Za podobną cenę ESCAM ma też rejestrator cyfrowy. Jeżeli kamera będzie się jako-tako sprawdzać, to zapewne rejestrator też zakupię na próbę.

Informatyka | Elektronika | Telekomunikacja | Krótkofalarstwo | Pierwsza pomoc | Żeglarstwo
[Obrazek: sygnatura_dar-2017.gif]
2015-03-20 08:22 PM
emir Offline
"Irlandczyk"

Sprawdź jak zachowuje się kamera przy próbie oślepienia laserem (wskaźnik laserowy, miarka odległości - itp) - z bardzo daleka, ale w dzień. Z takiej odległości, gdy nie ma szans na rozpoznanie oślepiającego, albo świecąc z boku, z poza pola widzenia i powodując flarę na soczewce.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-03-20 08:45 PM przez emir.)
2015-03-20 08:42 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów