Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaka kamera IP WiFi (dzień/noc)
Autor Wiadomość
Modoc Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 103
Reputacja: 0
RE: Jaka kamera IP WiFi (dzień/noc)
Larpak ja to przerabiałem. Na czym tobie zależy z monitoringu i jakie odległości wchodzą w grę oraz jaką kwotą dysponujesz.

[Obrazek: sygnatura_dar-2014.gif]
2015-08-04 01:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Damian1983 Offline
Banned

Liczba postów: 1
Edycja ChollaYi: Spam, treść usunięta.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-10-19 09:08 AM przez ChollaYi.)
2015-10-19 07:57 AM
emir Offline
"Irlandczyk"

Liczba postów: 1,620
Reputacja: 91
Przy okazji - kupiłem dwie kamery Escam QD-900 i nagrywarkę Super mini NVR 6200E, na razie testuję - uczucia "mieszane". Najbardziej wkurza mnie, że w kamerze podświetlenie IR jest: widoczne jako "czerwone plamki" - widoczne z kilkunastu metrów i nie można tego programowo wyłączyć. Nagrywarki nie miałem czasu dobrze testować, ale póki co "z marszu" i bez czytania instrukcji nie udało mi się uruchomić nagrywania - choć kamery są widoczne. Sam obraz w dzień jest ok, w nocy - w pomieszczeniu IR działa bardzo fajnie, ale na zewnątrz nie wiadomo czemu dużo szumu. Kamery "gubią" ustawienia czasu - ale może to wina Wifi - mimo, że pozornie działa w miarę dobrze, to jednak to nie to samo co kabel - a nie wiem czy nie bierze czasu z NVR'a. Jednak jeżeli "wejdzie się" w kamerę bezpośrednio, to czas jest poprawiony na kamerze i na NVR. Kamery to 1920x1080 ale w 15fps. Będę zamawiał przejściówki do zasilania PoE i potem zobaczymy.
Te kamery nie mają najlepszej opinii w necie, ale cały zestaw kosztował mnie w promocji 122 Euro łącznie z dostawą na bangoodzie, czekałem ponad miesiąc. Za tyle można kupić zwykle jedną średnią, niemarkową kamerę IP.

Obrazki z NVR'a czyli "nagrywarki"
"Czarno-białe" obrazki to podświetlenie IR, poza jednym gdzie aktywowała się lampa halogenowa oświetlająca podjazd.
Zdjęcia są mocno skompresowane (55% jpg), bo nie można tu wstawić powyżej 500kB. W rzeczywistości obraz jest nieco lepszy.

P.S. Quebec miał problemy z ESCAM QD300 i na moje oko to problemy z transmisją (zakłócenia w kablu?) - bo miałem podobnie gdy wyniosłem kamerę za daleko od routera Wifi.

| projekty | produkcja laserem | telekomuniakcja / IT | | Lasciate ogne speranza, voi ch’intrate.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-10-19 12:02 PM przez emir.)
2015-10-19 11:59 AM
quebec Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 763
Reputacja: 100
Z tym że ja miałem kamerę podpiętą 3m kablem do routera, a kompa do routera raz po wifi raz po ethernecie - problem i tak był. Najważniejsze że w tej nagrywarce dobrze pokazuje. Jeżeli będzie dobrze zapisywał i nie będzie jakoś strasznie się wieszał to jest to naprawdę niezła opcja.

Informatyka | Elektronika | Telekomunikacja | Krótkofalarstwo | Pierwsza pomoc | Żeglarstwo
[Obrazek: sygnatura_dar-2017.gif]
2015-10-19 01:19 PM
emir Offline
"Irlandczyk"

Trudno mi powiedzieć w tej chwili. Na szybko to tylko udało mi się dojść, że z bliżej nieokreślonego powodu nie potrafię aktywować nagrywania na NVR za pomocą sesji www - w ogóle brak możliwości aktywacji nagrywania, natomiast gdy używam NVR lokalnie używając myszy, klawiatury i HDMI podpiętych do nagrywarki to takie opcje są i działają (wymusiłem nagrywanie "manual" i daje się to odtworzyć). Być może jest jakaś opcja blokująca/aktywująca pracę zdalną. Czeka mnie czytanie manuala Smile

@quebec: W niektórych materiałach na YT sugerują podpinanie do testów kamery po Ethernecie bezpośrednio do PC - powinno działać AUTO-MDI-MDIX, więc nie ma problemu z "kolejnością" kabelków straight-through / crossover. Wtedy stuprocentowo odpada ewentualny problem z routerem.

P.S. To ciągłe i widoczne na czerwono IR coraz bardziej irytuje, bo lecą do tego owady i pająki robią sieci na kamerze :/

| projekty | produkcja laserem | telekomuniakcja / IT | | Lasciate ogne speranza, voi ch’intrate.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-10-19 06:48 PM przez emir.)
2015-10-19 06:45 PM
quebec Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 763
Reputacja: 100
emir, co do IR to możesz ewentualnie spróbować wylutować/odpiąć diody wewnątrz kamery, i zamontować osobno w innym miejscu lampę IR.

Informatyka | Elektronika | Telekomunikacja | Krótkofalarstwo | Pierwsza pomoc | Żeglarstwo
[Obrazek: sygnatura_dar-2017.gif]
2015-10-19 09:15 PM
tisher Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 162
Reputacja: 73
Możesz założyć filtr ze starej kliszy fotograficznej (brązowa).
Mocno wycina czerwony kolor diody ale jest przeźroczysty dla podczerwieni.
2.35zł za dobrą radę Wink

P.S.
Oczywiście owady dalej będą widzieć światełko, ale Ty nie i może nie będzie irytować Big Grin

Mój blog o budowie rowerów elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-10-19 09:26 PM przez tisher.)
2015-10-19 09:24 PM
emir Offline
"Irlandczyk"

(2015-10-19 09:15 PM)quebec napisał(a):  emir, co do IR to możesz ewentualnie spróbować wylutować/odpiąć diody wewnątrz kamery, i zamontować osobno w innym miejscu lampę IR.
Jeszcze przeglądałem odrobinę konfigurację - jest sekcja gdzie niby coś pasuje do kontroli IR, ale jest nieaktywne przez kontrolkę www.    
Natomiast przez HDMI całość wygląda zupełnie inaczej - jak inny program - jakieś kolorowe ikonki etc. Taki mniej-więcej jak tu: https://www.youtube.com/watch?v=gb1An_Hvd9Y Niezbyt wygodnie, że są inne Sad
Z IR problem jest podwójny - bo raz, że drażni (co można przeboleć i ewentualne) a dwa - co ważniejsze - że latające robaczki mogą aktywować bez sensu "motion detection". Już po jednym dniu mam na kamerze pajęczynę (widoczna na obrazku wyżej w postaci jasnej smugi na górze. Same kamery nie wyglądają na łatwo rozbieralne - więc nie chcę rozszczelnić - na razie pokombinuję z software, może coś się da przełączyć.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-10-20 01:14 AM przez emir.)
2015-10-20 01:12 AM
Szynszyl Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 572
Reputacja: 40
Ale zaraz, to po co kupujecie kamery na tej technologii a potem narzekacie ze widać czerwone diody???

Pasmo widoczne to 850nm i na tych diodach sa tańsze kamery chociaz cena diody tej czy innej jest własciwie taka sama.

Pasmo niewidoczne dla ludzkiego oka to 940nm.

I tu zaczyna się problem bo znalazłem w Polsce chyba tylko 2 kamery na takich diodach, jedna do dronów o zasiegu diód ok 3m a druga o zasiegu realnym 11m. Cena tej kamery była niska ok 80zł wiec warto nawet kupić ją jako panel diodowy i uzywać jako diodowego oświetlacza do innych kamer w których byśmy wyłaczyli swiecace na czerwono diody. Ale i tu zaczynają się schody bo kazda kamera inaczej widzi dane pasmo i kamera dostosowana do 850nm moze nie widzieć podswietlenia 940nm, widzieć słabiej itp. Trzeba to sprawdzić testowo. Ja kupowałem i odsyłałem, trafiłem na jakaś polską firmę co robi oswietlacze niby 940nm ale nie na diodach tylko na zasadzie soczewki... niestety okazały sie mocno przereklamowane a zasiegi ponad połowę mniejsze niż deklarował producent..no i do tego też zarzyły się na czerwono.

Jak widze ze kamera swieci na czerwono to oczywiscie jest rownoznacze z tym ze działa. Jeśli chcemy ukryć jakoś kamerę to przy takich diodach jest to trudniejsze. Oczywiscie noktowizor pomoze nam w sprawdzeniu czy dane diody się swiecą czy nie ale tu też roznie reaguje noktowizor na rozne pasma, czasem widać snop światła diody a czasem tylko to że swiecą .

Udało mi się kupić sprzet który jest niewidzialny dla ludzkiego oka i praktycznie niewidzialny dla noktowizora ustawionego kilkanaście stopni w bok a nie na wprost diody. Ogólnie straszna meczarnia by dostać to co się szuka. Nie udało mi się znaleśc żadnego panelu diodowego na 940nm swiecącego dalej niż 11m i chyba sprawdziłem wszystko co było dostepne u nas w Kraju....

/sprzet alpinistyczny/wspinanie/spływy pontonowe/skoki na linach/paralotnie/eksploracja podziemna/jaskinie/wykrywacze metali/strategia i taktyka/survival/ASG/operacje specjalne w nowoczesnej wojnie/Historia wojskowości/
2015-10-30 04:48 PM
emir Offline
"Irlandczyk"

(2015-10-30 04:48 PM)Szynszyl napisał(a):  Ale zaraz, to po co kupujecie kamery na tej technologii a potem narzekacie ze widać czerwone diody???
U mnie to pierwsza CCTV IP jaką konfigurowałem - po przeczytaniu postów papuasa i quebeca, nawet mi do głowy nie przyszło przed zakupem, że może być widać czerwone diody. Nigdzie o tym nie wspominają w instrukcji Smile - a w sklepie nie było jak pomacać. Trudno, da się przeżyć - kamery są po 60 Euro, niespecjalnie drogie.

Wracając do kamer i rejestratora ESCAM - na razie doszedłem, że by przeglądać nagrania w rejestratorze przy podglądzie przez http trzeba się wylogować i zalogować na konto z nadanymi uprawnieniami a nie domyślne i nie przez autologowanie.
Motion detection działa jak samo chce. Nie mam czasu go rozgryzać, ale trzeba, bo przy dysku USB 320Gb przy ciągłym nagrywaniu starcza na nie więcej niż 5 dni na - dwie kamery nagrywające full time 15fps. Trochę starałem się poczytać i zdania o działaniu onfiv są podzielone. Ludzie piszą, by skonfigurować nagrywanie TYLKO w kamerze a ona przekaże to tym protokołem do NVR'a. Tylko, że soft nie jest jednoznaczny i trudno określić czy uruchomienie nagrywania w kamerze dotyczy ewentualnej karty SD w kamerze (bo są takie modele) czy zewnętrznego recordera. Instrukcja nie precyzuje. Są jakieś update'y do softu - ale z kolei ludzie piszą, że zbrickowali (zablokowali) niektóre kamery więc nieco strach.
Nie wiem czy kogoś temat interesuje i mam się produkować dalej na temat tych walk Smile

2015-10-31 01:07 AM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów