Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaka kamera IP WiFi (dzień/noc)
Autor Wiadomość
quebec Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 763
Reputacja: 100
RE: Jaka kamera IP WiFi (dzień/noc)
Jak gdzieś znajdę jakikolwiek to sprawdzę.

Informatyka | Elektronika | Telekomunikacja | Krótkofalarstwo | Pierwsza pomoc | Żeglarstwo
[Obrazek: sygnatura_dar-2017.gif]
2015-03-20 08:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bazyliszek1978 Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 69
Reputacja: 8
Witam.

ExtremeTeam, jeśli dobrze zrozumiałem chodzi ci o zabezpieczenie swojej osoby podczas ochrony obiektu. Twoim celem ma być zabezpieczenie się przed tym by ktoś Cię nie podszedł.

Zakładając że nie masz za dużo kasy na początek, ale dysponujesz w trakcie ochrony terenu jakimś samochodem gdzie siedzisz albo pomieszczeniem. To bym Ci zaproponował coś takiego.

Weź stary tv na 12v z wejściem video. (do 50zł) Do tego dzielnik obrazu 4 do 1. (do 50zł)
Do tego 2 kamery b/w z obudowami zewnętrznymi na 12 v (50 do 100 zł).
Jeszcze będziesz potrzebował 2 kable do kamer (około 2 zł metr) i rozdzielacz zasilania ( dla wygody około 20zł).
Za 300zł - 400zł będziesz miał podgląd terenu na 2 do 4 kamer.
Jakość dupy nie urwie ale będziesz widział co się wokół dzieje. Po jakimś czasie będziesz mógł wymienić każdą z tych rzeczy oddzielnie na lepszą jednocześnie nie tracąc wartości użytkowej reszty.
Zasilisz to z akumulatora 12 v.
Około 1500mA , niech będzie 2000mA to masz z akku z UPSa 3,5h oglądania.
2015-03-21 06:59 PM
quebec Offline
Użytkownik Premium
Premium

QD300 w dzień:
http://wstaw.org/m/2015/03/22/2015-03-22...51_602.jpg

Dzisiaj po odpaleniu kamery przez chwilę widziałem sensowny obraz, a potem: http://wstaw.org/m/2015/03/22/2015-03-22...15_721.jpg

Potestuję to przez kilka dni w innej lokalizacji i zobaczymy jak jest ze stabilnością pracy. Wrzucę pewnie wtedy jakiś większy opis jako oddzielny temat.

//edit: właśnie znowu zaczęły pojawiać się paski... Nie wiem czy to problem z kamerą czy router nie wyrabia z transmisją. Przed chwilą FPSy były na poziomie 5 (WiFi, więc mnie to nie dziwi), teraz spadły do 0.5, i obraz znowu jak na zalinkowanej wyżej fotce.

//edit2: jednak dostęp do panelu WWW działa, chyba pomieszałem IP po prostu.

Informatyka | Elektronika | Telekomunikacja | Krótkofalarstwo | Pierwsza pomoc | Żeglarstwo
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-03-22 11:10 AM przez quebec.)
2015-03-22 10:34 AM
emir Offline
"Irlandczyk"

Liczba postów: 1,620
Reputacja: 91
(2015-03-22 10:34 AM)quebec napisał(a):  Dzisiaj po odpaleniu kamery przez chwilę widziałem sensowny obraz, a potem: http://wstaw.org/m/2015/03/22/2015-03-22...15_721.jpg
W dzień bardzo ładnie - a te artefakty to mi wyglądają na jakieś błędy kodowania. Może się przegrzewa gdzieś (np. za luźny radiator na chipie?)

Edit:
Popatrzyłem chwilkę i faktycznie interesująca ta kamera. Jak jest z zasilaniem - jest do tego zasilacz i przejściówka PoE (zasilanie po kablu Ethernet) czy trzeba samemu coś kombinować? Jak powierzchnia obudowy - gładka czy z mikrogranulkami - bo myślę żeby też kupić i okleić na jakiś maskujący kolor.

| projekty | produkcja laserem | telekomuniakcja / IT | | Lasciate ogne speranza, voi ch’intrate.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-03-22 12:32 PM przez emir.)
2015-03-22 11:56 AM
quebec Offline
Użytkownik Premium
Premium

emir, postaram się w tym tygodniu zrobić jakąś recenzje. Jeżeli chodzi o zasilanie, to jest obok RJ45 gniazdo DC12V - dosyć standardowy wtyk. Zasilacza nie ma w zestawie, ani przejściówki z PoE, ale znalazłem u siebie jakiś stary zasilacz z pasującym wtykiem - a nawet dwa.

Co do tych błędów w obrazie - mam wrażenie że to problem z prędkością transmisji, będę kombinował to zobaczymy. Wezmę ją do Łodzi to zobaczymy też jak będzie się sprawowała przy miejskim oświetleniu.

2015-03-22 12:42 PM
emir Offline
"Irlandczyk"

Podepnij "na żywca" do kompa - odpadnie pośrednictwo routera... (wiele kart sieciowych ma opcję Auto MDI-MDIX więc nie trzba kombinować z kablem)

| projekty | produkcja laserem | telekomuniakcja / IT | | Lasciate ogne speranza, voi ch’intrate.
2015-03-22 07:15 PM
LARPAK Online
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 2,112
Reputacja: 206
Panowie i Panie w związku z pozbawieniem życia mojego psa na posesji najprawdopodobniej przez osobybtrzecie potrzebuję zamontować monitoring wewnętrzny i zewnętrzny.

Nie mogę wkleić linka, ale znalazłem zestaw czterech kamer + rejestrator z ceną powyżej 2500 zł.

Możecie polecić coś odpowiedniego co można rozbudować np. o więcej kamer etc.?
Jak takie kamery się sprawują?
Czy aby to miało sens to należy zainwestować więcej?
2015-04-01 09:32 AM
quebec Offline
Użytkownik Premium
Premium

To zależy co chcesz osiągnąć, co to za kamery, i jaki masz teren. Generalnie nie sądzę żeby ktoś z obecnych był w stanie Ci powiedzieć że na 100% taki-a-taki zestaw będzie działał dokładnie tak jak chcesz. Jeżeli koniecznie chcesz robić to samemu (jasne, koszta w dół), to sugeruję poszukać na YT kamer o podobnych parametrach i porównać z jakiej odległości co jesteś w stanie dostrzec. Jeżeli chcesz móc rozpoznać twarz to potrzebujesz lepszego sprzętu niż gdy chcesz tylko zauważyć że ktoś tam chodzi. Jeżeli chcesz ją rozpoznać z 30m to potrzebujesz znacznie lepszego sprzętu niż gdy chcesz to zrobić z 10m...
Przy wewn. jest łatwiej, bo odległości są niewielkie i warunki pogodowe stałe, dobre kamery zewn. potrafią za sztukę kosztować więcej niż te 2500zł.

2015-04-01 07:42 PM
gwarz Offline
Banned

Liczba postów: 2
Spam, treść usunięta.

B.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-04-15 01:16 PM przez Boungler.)
2015-04-15 07:24 AM
emir Offline
"Irlandczyk"

(2015-03-20 08:22 PM)quebec napisał(a):  Doszła kamera - ESCAM QD300. [...]
Za podobną cenę ESCAM ma też rejestrator cyfrowy. Jeżeli kamera będzie się jako-tako sprawdzać, to zapewne rejestrator też zakupię na próbę.
Kupiłeś już rejestrator? Jak się sprawuje kamera po tych kilku miesiącach? Warto brać, czy szukał byś dziś czegoś innego?

2015-08-04 09:16 AM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów