Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Micro latarka do EDC Mactronic OUTDOOR test
Autor Wiadomość
Szynszyl Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 572
Reputacja: 40
Micro latarka do EDC Mactronic OUTDOOR test
Witam.

Pojawiła się jakiś czas temu malutka latarka produkcji Mactronic- co prawda pod tą samą nazwą figuruje inna czołówka dlatego szukając ją w necie najlepiej wpisać: Mactronic Outdoor 15lm brelok .

Latarka ma długość 37mm, i 13mm średnicy .
Moc 15 LM , zasilanie 4 x AG3 . Czas świecenia w/g producenta 11 h.Waterproof.
Waga z bateriami 10g. Kilka wersji kolorystycznych .Wykonanie prawdopodobnie aluminium. Dioda ninja LED.

[Obrazek: 248ecb834f82.jpg]

[Obrazek: afa01b6b8225.jpg]

Porównanie wymiarów z latarką solitaire
Latarka dość mała ,z mocnym kółeczkiem i rodzajem karabinczyka raczej solidnie wykonanego. Dioda osadzona na głębokości kilku mm,co zapobiega jej uszkodzeniu w kieszeni ,ale nie posiada żadnej szybki.

[Obrazek: 52c96ae533ba.jpg]

Latarkę uruchamiamy przez przekręcenie główki, gdy chcemy wymienić baterie musimy wykonać ok 3,5 obrotu w przeciwnym kierunku.Na korpusie są 2 gumowe oringi.
[Obrazek: 9ff72f8b3373.jpg]

Jak ona świeci? B dobrze,posiada wszak 15 LM. Z odległości 2m na ścianie mamy wyrażny środkowy punkt o rozmytych brzegach ,ale powiedzmy około 50cm średnicy, a wokoło niego większy okręg o średnicy ponad 260cm...to sporo....a i wokół niego jest jeszcze niewielki poblask o jeszcze większej średnicy. Latarka więc świeci zarówno światłem punktowym dość dużym jak i mocno na boki przez co w odległości ok 30m kierując snop światła na wysokości 1m nad ziemia ,ten większy okręg chodzi już po koronach drzew . Osoby które nie chcą być widoczne przez innych idąc przez las w nocy,mogą nie być zadowolone z tak rozproszonego świtała.

Zasięg dobrze widocznego światła określam na ok 25-30m ale poblask i kontury przedmiotów można zobaczyć jeszcze na ok 35-40m

[Obrazek: 0cd5a1bab441.jpg]

Ogólnie latarka idealnie sprawdza się wpięta do kółeczka kluczy,badz nawet do portfela.Jest mała,lekka ,nie powinna uruchomić się sama cofając o pół obrotu główkę, daje mocne światło na dobrą odległość. Jako latarka noszona na co dzień do wszelkich zastosowań myślę ze śmiało można jej wystawić b wysoka ocenę.Cena z darmowa wysyłka oscyluje w okolicy 28zł.

Jedyną zmianę jaką wprowadziłem to w małym wcięciu na główce latarki dałem linię z czerwonej farby która to ustawiona naprzeciw napisu powoduje że latarka świeci, dzięki temu znacznikowi wiem ile mam przekręcić główkę (np pół obrotu)by wyłączyć latarkę i by sama się tak łatwo nie uruchomiła.

/sprzet alpinistyczny/wspinanie/spływy pontonowe/skoki na linach/paralotnie/eksploracja podziemna/jaskinie/wykrywacze metali/strategia i taktyka/survival/ASG/operacje specjalne w nowoczesnej wojnie/Historia wojskowości/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-10-18 07:45 PM przez Szynszyl.)
2014-10-18 07:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MasterM16 Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 90
Reputacja: 17
RE: Micro latarka do EDC Mactronic OUTDOOR test
Myślałem właśnie nad jej zakupem. Zastanawiam się tylko czy czarna farba na "reflektorze" nie pochłania czasem dość dużej ilości światła, zamiast go odbijać.

Bartek | Łódzkie | Fotografia | Informatyka | Survival | Majsterkowanie | Krawiectwo taktyczne
2014-10-18 07:33 PM
Szynszyl Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 572
Reputacja: 40
Zastosowanie soczewki (np takiej z prezentowanej w innym temacie przez mnie latarce cree za 4zł)powoduje że punkt jest bardziej skupiony i zwiększa się nieco zasięg o ok 10m.

By ograniczyć te refleksy świetlne na boki i zmniejszyć okręg można zastosować kawałek zatyczki z długopisu,ucięty ok 5mm,wstawiony do środka rozwiązuje problem .

/sprzet alpinistyczny/wspinanie/spływy pontonowe/skoki na linach/paralotnie/eksploracja podziemna/jaskinie/wykrywacze metali/strategia i taktyka/survival/ASG/operacje specjalne w nowoczesnej wojnie/Historia wojskowości/
2014-10-24 06:47 PM
gajowy Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 904
Reputacja: 58
Podobną, ale beż żadnej marki kupiłem w Carrefoure za 7 zł, a po czasie zrobili promocje po 5 zł.
W AG3 (LR44), jest dość "dużo prądu", jak na baterie pastylkowe.

[Obrazek: sygnatura_dar-2018.gif]

Forum nie służy do promowania swoich poglądów politycznych oraz religijnych!
2014-10-24 07:27 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny