Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PE dziecka
Autor Wiadomość
ChollaYi Online
21st Century Schizoid Man
Super Moderators

Liczba postów: 1,033
Reputacja: 84
PE dziecka
Zacząłem się zastanawiać nad PE dla dziecka. Myślę, że warto wspólnie stworzyć jakieś modelowe przykłady z podziałem na wiek. Wiadomo, małe dzieci uniosą mniej, starsze więcej. Nastolatki można traktować jak dorosłych.
Co taki plecak powinien zapewniać? Powinien zaspokajać podstawowe potrzeby małego człowieka, podnosić jego morale (będzie się czuł ważny, że też ma coś za co jest odpowiedzialny), a także w jakimś stopniu odciążyć plecaki rodziców. Choć wiadomo, że PE malucha nie może ważyć zbyt dużo.
A przede wszystkim ma mu zapewnić jakieś zabezpieczenie w przypadku rozdzielenia z rodzicami.

Proponuję podział wiekowy 4-6, 7-9, 10-14 lat. Myślę, że trzon plecaka pozostanie stały, tylko dochodzić będzie co raz więcej elementów np. więcej ubrań, scyzoryk itp.

Ja skupię się na przedziale 4-6, bo taki mnie obecnie interesuje. Poza tym znam możliwości dziecka w tym wieku.

PE 4-6 latka
Żywność:
- woda niegazowana 0.33l
- mała przekąska: batonik (owocowy)/suchary

Narzędzia:
- gwizdek (doczepiony do plecaka)
- mała latarka

Dokumenty:
- ksero dokumentów: akt urodzenia, paszport itp
- informacje: dane rodziców, dziadków, nr telefonów itp. np. informacja o punkcie docelowym podróży
- zdjęcia rodziców (w dwóch egzemplarzach, jedno do wywieszenia, drugie żeby dziecko miało przy sobie)

Odzież:
- czapka
- rękawiczki
- buff lub chusta
- płaszcz p. deszczowy

Higiena:
- chusteczki higieniczne

Ogień/ciepło:
- ogrzewacz chemiczny proszkowy x2

Apteczka:
- leki jeśli dziecko jakieś zażywa

Morale:
- maskotka

Łączność:
- telefon na kartę

Zastanawiałem się nad telefonem, bo trochę waży. Ale w przypadku rozdzielenia to może być ważny element wyposażenia (o ile działa sieć GSM). 4 letnie dzieci bez problemu radzą sobie ze smartfonami, a pewnie są na rynku jakieś proste telefony dla dzieci. Do rozważenia.

Trochę dużo tego wyszło. I to też jest problem, bo małe dziecko nie panuje nad większą ilością rzeczy. Można ewentualnie zrezygnować z czapki na rzecz buffa (mogą być 2 buffy, objętościowo wyjdzie mniej). Ważne żeby to jakoś sensownie rozłożyć w plecaku i nauczyć dziecko korzystać z tego plecaka żeby wiedziało gdzie co ma. I co w ogóle ma Smile A to można osiągnąć tylko przez wspólne wypady na łono natury. Nawet na spacery do parku i zabawy w survival.

Nie mam na razie pomysłu na plecak.

Michał | Warszawa || CB || Informatyka | Żeglarstwo | Fotografika | Mechanika sam. |
"Nie dowiesz się z gazety kto przeżyje swoją śmierć"

[Obrazek: sygnatura_dar-2019.png]
2014-10-22 10:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
No_idea Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 911
Reputacja: 48
RE: PE dziecka
Kombinujemy nad tym samem tematem Smile Ktoś jeszcze? Moim zdaniem najważniejsze to nauczyć dziecko posługiwać się wszystkimi przedmiotami, najlepiej podczas zabaw. Fajne zabawy edukacyjne dla dzieci wpadły nam do głów gdy byliśmy w Borach u Gajowego.

.jpg  DSC_0107.JPG (Rozmiar: 56.34 KB / Pobrań: 403)
Zamierzamy to kontynuować grupowo i indywidualnie ponieważ dzieciom bardzo się to spodobało Smile
2014-10-22 11:10 AM
ExtremeTeam Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 537
Reputacja: 41
To nic, że dziecko nie ogarnie całości ładunku... Jeżeli trafi w dobre ręce, będzie miało już podstawowy pakiet przetrwania, a "tymczasowy" opiekun łatwiejsze zadanie... Chyba, że zakładasz z góry, że dziecko będzie musiało być w 100% samowystarczalne z zawartością plecaka...

Moja malutka (5 lat) potrafi bez problemu włączyć radiostację ręczną i prowadzić dwukierunkową rozmowę... :-)

Ja dorzucam OBOWIĄZKOWO do apteczki: Nurofen Forte dla dzieci (w zawiesinie doustnej z dozownikiem) jako uniwersalny środek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy.

===
Wskazania do stosowania:
Leczenie gorączki różnego pochodzenia, w tym gorączki spowodowanej:
- przebiegiem zakażeń wirusowych
- odczynem poszczepiennym
Leczenie bólów różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, jak np.:
- bóle głowy, gardła i mięśni np. w przebiegu zakażeń wirusowych
- bóle mięśni, stawów i kości, na skutek urazów narządu ruchu (nadwerężenia, skręcenia)
- bóle na skutek urazów tkanek miękkich
- bóle pooperacyjne
- bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych, bóle na skutek ząbkowania
- bóle głowy
- bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego

Skład: 5 ml zawiesiny zawiera 200 mg ibuprofenu.
===

Żródło:
http://www.nurofen.pl/pain-relief/produc...forte.html

"Człowiek walczy, by przetrwać, a nie po to, by się poddać..."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-10-22 11:21 AM przez ExtremeTeam.)
2014-10-22 11:14 AM
emir Offline
"Irlandczyk"

Liczba postów: 1,620
Reputacja: 91
Zminimalizował bym rzeczy które są istotne, a dziecko potencjalnie może zgubić (jak leki) - może jako "zapas" ale nie jako podstawowy magazyn. Latarkę bardzo lekką/małą. Dodał bym jakąś zabawkę która zajmie uwagę dziecka i nie jest elektroniczna. Może coś jak stare układanki z przesuwanymi cyframi -jak te pierwsze tu https://www.google.co.uk/search?q=uk%C5%...k&imgdii=_

P.S. - mini-kompas Smile

| projekty | produkcja laserem | telekomuniakcja / IT | | Lasciate ogne speranza, voi ch’intrate.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-10-22 11:21 AM przez emir.)
2014-10-22 11:20 AM
ChollaYi Online
Super Moderators

Oczywiście posługiwanie się podstawowymi przedmiotami to mus. Moja córka też umie pogadać przez ręczniaka. Wszystko na zasadzie zabawy - mamy swoje pseudonimy i wygłupiamy się na spacerach.

@ExtremeTeam - oczywiście nie zakładam, że 4,5 letnie dziecko będzie samowystarczalne. Do tego brakuje mu umiejętności (jak rozpalić ogień, rozbić namiot itp) Raczej chodzi o to by podnieść jego komfort w oczekiwaniu na odnalezienie przez rodziców czyli:
- jest głodne/spragnione - ma coś żeby ten głód/pragnienie zaspokoić
- jest mu zimno - ma ubranie i ogrzewacze
- ma latarkę żeby nie siedzieć po ciemku/poświecić sobie na drodze, dać sygnał, gwizdek żeby przywołać pomoc
- leki które zażywa, gdy poczuje się gorzej
- telefon żeby zadzwonić po pomoc
- dokumenty są dla tymczasowego opiekuna/służb żeby pomóc zidentyfikować dziecko.

Co do leków, to byłbym ostrożny. Czy dziecko wie jak i kiedy je zażywać? Słodki syropek to każde dziecko chętnie wciągnie, szczególnie, gdy w brzuszku pusto a może się to skończyć średnio.

Swoją drogą to zdjęcia rodziców + dokumenty/informacje dziecko powinno mieć zawsze przy sobie. Albo gdzieś w kieszeni kurtki albo w torebce na szyi. Plecak łatwo zgubić...

Michał | Warszawa || CB || Informatyka | Żeglarstwo | Fotografika | Mechanika sam. |

2014-10-22 11:32 AM
viragolo Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 165
Reputacja: 5
Hmmm.... tak sobie teraz pomyślałem o mini poradniku obrazkowym dla dzieci na temat przedmiotów, zagrożeń i reakcji na nie. Mógłby znaleźć się on w podstawowym wyposażeniu nie zajmując miejsca wcale. Dziecko 4 czy 5-letnie czytać oczywiście nie potrafi ale pewne wnioski z obrazków wyciągnie. Taka mała obrazkowa instrukcja obsługi dołączona do przedmiotów w plecaku, jak z nich korzystać i kiedy, podstawowe numery alarmowe, kontakt do rodziny dopisany na "czystej" stronie poradnika. Do tego drobne informacje co można "zjeść", "wypić", gdzie się schronić, gdzie szukać pomocy a czego unikać. Wszystko obrazkowo. Taka "instrukacja" mogłaby dodać pewności siebie, uspokoić dziecko, najgorsze pewnie dla dziecka w trudnej sytuacji jest uczucie, że nie wie co zrobić i gdzie pójść. Pamiętam moją przygodę jako maluch gdy wsiadłem w zły pociąg, stałem i ryczałem przerażony zamiast zwyczajnie iść do konduktora.

Jak sądzicie, pomysł słaby czy może "coś w tym jest" ? Gdyby ktoś chciał się podjąć zadania mógłbym lekko (nie jestem ekspertem) pomóc od strony grafiki komputerowej Wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-10-22 12:01 PM przez viragolo.)
2014-10-22 11:56 AM
LARPAK Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 2,235
Reputacja: 221
Gwizdki dał bym dwa - jeden przy plecaku a drugi na sznurku na szyję dziecka.

Do tego może coś w rodzaju lokalizatora do kluczy - można dostać na allegro i jeszcze taniej prosto z Chin.
Pozwoli nam to chociaż w obrębie kilkudziesięciu metrów mieć kontrolę nad dzieckiem.

Woda zamiast 0.33 to albo 0,5 lub 2 x 0,2 czy nawet 0,3l.
Zastanawia mnie tutaj jednak kwestia dostepu do tej wody - czasami nawet dorosłej osobie ciężko odkręcić butelkę z wodą co przy wyczerpaniu dziecka może mieć tragiczne skutki.

Musowo latarka z prostym włącznikiem i musowo pętlą na rękę.
Zasilana standardowymi ogniwami - jak ktoś znajdzie dziecko i będzie chciał mu pomóc to prędzej będzie miał baterie AA/AAA niż CR123/18650.
2014-10-22 12:17 PM
Grager Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 136
Reputacja: 6
A ja bym uwazal co umieszczamy jako dokumenty. Pamietajmy dane rodzicow wystarczy imie i nazwisko jak i telefon. Nie podawalbym adresu gdyz dziecko moze miec klucze do domu + adres = latwy lup.

Ja bym podal imiona i telefony do wiekszej ilosci osob jak ktos bedzie chcial pomoc bezproblemu skontaktuje sie. Tak samo ksero dokumentow.... zagubione to zawsze problem a dziecko latwo moze zgubic dokumenty. I sila rzeczy nie wiem w czym pomoga dokumenty. Policja czy osoba doroska zawsze moze zadzwonic na podany numer.

Robert | Obecnie Dolnośląskie | Pochodze z Podhala | Informatyka | Bankowość | Posiadacz działki ROD
[Obrazek: sygnatura_dar-2016.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-10-22 01:14 PM przez Grager.)
2014-10-22 01:10 PM
ChollaYi Online
Super Moderators

(2014-10-22 12:17 PM)LARPAK napisał(a):  Do tego może coś w rodzaju lokalizatora do kluczy - można dostać na allegro i jeszcze taniej prosto z Chin.
Pozwoli nam to chociaż w obrębie kilkudziesięciu metrów mieć kontrolę nad dzieckiem.
Co dokładnie masz na myśli?
Ja bym może jeszcze dorzucił jakiś brelok świecący typu Nitestik przy kurtce.

(2014-10-22 12:17 PM)LARPAK napisał(a):  Woda zamiast 0.33 to albo 0,5 lub 2 x 0,2 czy nawet 0,3l.
Zastanawia mnie tutaj jednak kwestia dostepu do tej wody - czasami nawet dorosłej osobie ciężko odkręcić butelkę z wodą co przy wyczerpaniu dziecka może mieć tragiczne skutki.

W przypadku młodszych dzieci 0.3l to wg moich doświadczeń max ze względu na wagę. Ale dla sześciolatka 0.5l może już rzeczywiście nie być problemem.
Moja córka pija na co dzień wodę "z dzióbkiem" i tu nie ma problemu z odkręcaniem. Zawsze daje radę zębami to otworzyć nawet jeśli to nówka z plombą.

@Grager - oczywiście ksero dokumentów. Z adresem domu masz rację. Również innego względu - jeśli rodzina się ewakuowała, to dom jest pusty i staje się potencjalnym celem do okradzenia. Po co dawać komuś taką informację na tacy. Miałem na myśli raczej jakiś punkt docelowy lub pośredni ewakuacji, w którym będziemy czekać lub w którym zostawimy wiadomość.

2014-10-22 01:33 PM
quebec Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 763
Reputacja: 100
Jeżeli chodzi o dane rodziców to do rozważenia opcja zapisania tego na nieśmiertelniku i/lub ICE Stripe ( http://icestripe.pl/ ). To drugie chyba lepsze dla dziecka.

Ksero dokumentów - pamiętajcie, że na niektórych jest adres zameldowania. Warto go zamazać.

Informatyka | Elektronika | Telekomunikacja | Krótkofalarstwo | Pierwsza pomoc | Żeglarstwo
2014-10-22 02:17 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów