Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolczatka drogowa
Autor Wiadomość
ExtremeTeam Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 537
Reputacja: 41
Kolczatka drogowa
Na potrzeby dojazdu do ustronnej posesji poszukuję produktu lub metody wyprodukowania domowym sposobem kolczatki drogowej.

Priorytet - mobilność zestawu i możliwość spakowania w jak najmniejszej formie...

Tak, kolczatka drogowa, której celem jest unieruchomienie pojazdu przez przebicie opon pojazdu, który na nią najedzie...

"Człowiek walczy, by przetrwać, a nie po to, by się poddać..."
2014-11-28 07:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kashan Offline
Chcę...

Liczba postów: 191
Reputacja: 101
RE: Kolczatka drogowa
Nie wiem czy dobrze ale wpadł mi właśnie do głowy pomysł łańcucha w którego oczka powkręcane są śrubki z nakrętkami (opcjonalnie podkładkami). Śruby oczywiście zaostrzone i powkręcane każda w inną stronę względem co drugiej poprzedniej.

Na pewno ciężkie, na pewno trudne w przenoszeniu i składaniu bez "udźgania" się w rękę ale na pewno szybkie w rozłożeniu i w zasadzie może leżeć i rdzewieć przykryte krzakiem w pobliżu bramy.

Nie wiem czy się sprawdza, taki pomysł dopiero co urodził się w mojej głowie.

Edit:
Alb o lepiej, z tych długich prętów z gwintem można porobić takie śruby z nakrętkami dwustronnie zaostrzone.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-11-28 08:27 PM przez kashan.)
2014-11-28 08:25 PM
Szynszyl Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 572
Reputacja: 40
Kolczatki się robi z grubego pasa gumy na tyle by dało się łatwo zwijać i w to wbite gwozdzie. Prawdziwe mają te gwozdzie z gwintem u podstawy i tylko sam gwint siedzi w gumie,coś takiego kiedyś widziałem w jakimś programie. Na podobnej zasadzie się wkręca kolce do jazdy po lodzie do opon samochodowych.

/sprzet alpinistyczny/wspinanie/spływy pontonowe/skoki na linach/paralotnie/eksploracja podziemna/jaskinie/wykrywacze metali/strategia i taktyka/survival/ASG/operacje specjalne w nowoczesnej wojnie/Historia wojskowości/
2014-11-28 09:23 PM
LARPAK Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 2,236
Reputacja: 221
W "Gangu Olsena" zrobili coś w stylu kolczatki drogowej z kawałka papy i gwoździ.
2014-11-28 09:26 PM
gregre Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 203
Reputacja: 31
W jednym z odcinków "czekając na apokalipsę" z kawałków blach zrobili gwiazdki, odpowiednio wygięte i przycięte na pewno też będą skuteczne, minusem jest że trzeba na nią trafić, a typowa kolczatka jest na szerokości jezdni...

Dolny Śląsk
2014-11-28 10:59 PM
radzyniak Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 89
Reputacja: 2
Idealna szybko działająca kolczatka jest zbudowana z zaostrzonych rurek a nie gwoździ.
2014-11-29 11:36 AM
mar_kow Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 290
Reputacja: 17
Wystarczy stary pas transmisyjny, nagwintować rurki stalowe i ściąć coś a'la igła do strzykawki, przykręcić i gotowe. Rurki skuteczniejsze bo robią otworki. Po gwoździu otwór się zamyka i powietrze uchodzi dłużej.
2014-11-29 02:25 PM
quebec Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 763
Reputacja: 100
Natknąłem się na coś takiego: https://www.youtube.com/watch?v=iuWN6bu7B0s#t=56 - gdzieś z minutę dalej wykorzystują to do zatrzymania samochodu. "Stop stick". Inny filmik z krótkim wyjaśnieniem: https://www.youtube.com/watch?v=9WQDVLTWI1I
W sumie można coś takiego zrobić w ciężkiej wersji z trzech zespawanych razem i naostrzonych kawałków blachy - naostrzonych na całej długości. Takie coś by po prostu przecięło oponę w poprzek. Ewentualnie z ponacinanymi brzegami - żeby powbijało się jak igły. Albo w środku podłużna rurka, i do niej podoczepiane np. gwoździe, czy coś w tym stylu. Zamiast zwijanej/rozwijanej masz po prostu trzy takie segmenty które układasz na drodze, i tyle.

Informatyka | Elektronika | Telekomunikacja | Krótkofalarstwo | Pierwsza pomoc | Żeglarstwo
2014-12-01 11:32 AM
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 3,032
Reputacja: 241
Takie coś też da radę.
http://media-cache-ec0.pinimg.com/736x/e...b22d7a.jpg

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
2014-12-01 11:39 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ExtremeTeam Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 537
Reputacja: 41
Super, dzięki wszystkim za pomoc! Mam stary wąż ogrodowy do wykorzystania na "inne" cele, więc już wiem, jaki to jest ten inny cel... :-P

"Człowiek walczy, by przetrwać, a nie po to, by się poddać..."
2014-12-01 06:54 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów