Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki zestawy survivalowy na wypadek wojny?
Autor Wiadomość
Ianer Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 49
Reputacja: 0
Jaki zestawy survivalowy na wypadek wojny?
Witam państwa
czy znają państwo jakieś uniwersalne zestawy na wypadek wojny ?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-03-12 02:10 PM przez Boungler.)
2015-03-09 07:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kozmikus Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 938
Reputacja: 76
RE: Zestawy survivalowe
Witam Pana.
Nie ma czegoś takiego jak uniwersalny zestaw na wypadek wojny. W miarę "uniwersalny" zajmował by co namniej sporej wielkości magazyn. Uniwersalność jest zbyt szerokim pojęciem, bo musiał by zawierać praktycznie wszystko, od broni, żywności, lekarstw, skończywszy na narzędziach, odzieży i dużej ilości innych rzeczy. Proponuję skupić się najpierw na rzeczach elementarnych, następnie na tych o których mamy pojęcie, a potem poszerzać wiedzę i wybrać to co naprawdę możemy uznać za konieczne. Poza tym inaczej wyglądał by taki zestaw dla osoby dorosłej, dla dziecka, czy grupy osób.
Polecam tematy dotyczące plecaków ewakuacji http://boungler.pl/forum/forumdisplay.php?fid=48 bo jest to jakiś punkt wyjściowy.

Małopolska | Żywność | Rolnictwo | Narzędzia | Geologia | Energia alternatywna | Budownictwo
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-03-09 08:10 AM przez Kozmikus.)
2015-03-09 08:09 AM
Ianer Offline
Rozgląda się
**

(2015-03-09 07:59 AM)Ianer napisał(a):  Witam państwa

Cały dział dotyczący plecaków przeczytałem ale zastanawiam się nad czymś co będzie nieduże a w miarę funkcjonalne i zmieści się w plecaku.
2015-03-09 08:45 AM
kashan Offline
Chcę...

Liczba postów: 191
Reputacja: 101
Jeśli można wtrącić swoje 3 grosze:
Uniwersalny zestaw na wypadek wojny = indywidualny, dopasowany do swoich potrzeb zestaw na wypadek wojny.

Na forum, kolego, masz wszystkie potrzebne informacje "co do czego z czym i jak" a reszta zależy od Ciebie. Gotowca nie ma. Istnieją gotowe zestawy survivalowe od puszeczek mniejszych od paczki fajek do wiader kilkudziesięciolitrowych ale jak nie wiesz co tam jest, sam tego nie wsadzisz, nie sprawdzisz działania to możesz wykorzystać takie wiadro jako przenośny kibel Wink (może przesadzam ale daleko od prawdy nie jestem)

Czytaj forum, niestety chcąc się zabezpieczyć musisz mieć wiedzę w jakiej kolejności ustawić priorytety i jak to dostosować do swoich warunków i umiejętności.

Rozwijając temat przedmówcy, dla jednego zestawem na wypadek wojny będzie butla gazowa, kuchenka na ten gaz i zapas puszek, dla drugiego warsztat narzędziowy, dla innego bunkier ze wszelkimi wygodami. Czytaj i kompletuj pod siebie Smile
2015-03-09 08:46 AM
Ianer Offline
Rozgląda się
**

(2015-03-09 08:45 AM)Ianer napisał(a):  
(2015-03-09 07:59 AM)Ianer napisał(a):  Witam państwa

Cały dział dotyczący plecaków przeczytałem ale zastanawiam się nad czymś co będzie nieduże a w miarę funkcjonalne i zmieści się w plecaku.

Dziękuję wszystkim .
2015-03-09 09:39 AM
KrzysztofLis Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 457
Reputacja: 37
Przesadzacie. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa wyodrębnić co najmniej kilka produktów, które są w miarę uniwersalne i znajdą się (powinny się znaleźć) w każdym plecaku przygotowanym na ewentualność wojny.

I może spróbujmy iść tropem tych pojedynczych produktów.

Ja ze swojej strony wymieniłbym na pewno:
* paszport i inne dokumenty tożsamości (szczególnie potwierdzające obywatelstwo jakiegoś obcego kraju),
* pieniądze w walucie krajowej oraz zagranicznej,
* złote i srebrne monety, albo inne rozwiązania pozwalające na przeniesienie kruszcu (tu link do jednej takiej metody),
* zapas niezbędnych leków (zwłaszcza tych, które są nam niezbędne do życia -- insulina, leki na nadciśnienie, pigułki antykoncepcyjne).

1/2 zespołu tworzącego domowy-survival.pl, piszę także na shootingforfun.pl
2015-03-09 10:27 AM
kashan Offline
Chcę...

Liczba postów: 191
Reputacja: 101
Dobra, nieuważnie czytałem, przepraszam.

Moim zdaniem (subiektywnie) spośród wszystkich artykułów i filmików na temat BOB`ów (Plecaków ucieczkowych) warto wybrać swój scenariusz. Jeśli chodzi o przygotowanie na wojnę, czyli rozumiem że bierzesz plecak i spierdzielasz w las, przez miasta, łąkami, masz do pokonania setki km lub masz zamiar uczestniczyć w ewentualnych walkach to najważniejsze jest podzielić taki zestaw na dwa.

Pierwsza i zawsze najpotrzebniejsza linia przygotowania to pas biodrowy/nerka z oporządzeniem jako coś co zawsze masz na sobie. Plecak można zgubić, może nam zostać zabrany, ktoś go ukradnie lub będzie trzeba porzucić w ucieczce. Pas masz zawsze na sobie (za wyjątkiem snu chyba że ktoś lubi) i w takim szpejowym nosicielu trzeba zminimalizować i powielić wszystko to co w plecaku.

Co ważne? To samo co zawsze: ogień, woda, pożywienie, leki, schronienie. W warunkach wojennych, ucieczkowych czy partyzanckich bez dostepu do apteki, sklepu, zapasów w domu jesteś zdany tylko na to co zabierasz ze sobą.

Chłopaki z universalsurvival nakręcili odcinek o kieszeniach Baribal. Gość dobrze mówił że pas ściąga na sam koniec roboty w wypadku jak by trzeba było spierdzielać i wszystko zostawić to nadal ma przy sobie podstawowy sprzęt. O tu: https://www.youtube.com/watch?v=pUUOyNqD86Q

Zgadzam się z listą Krzysztofa. Reszta zależy od Twojego planu, czy zostajesz czy uciekasz.

Ja w swoim plecaku noszę plandekę, sznurki, kompas, mapę polski i mapę mojego regionu, majtki i skarpetki na zmianę, zapasową czapkę, rękawiczki robocze, ręczniki z mikrofibry, kilka źródeł ognia, kuchenkę esbit, ostrza, źródła światła, niewiele jedzenia, wodę. Z resztą niedługo zrobię fotki z aktualnej mojej wersji plecaka bo ciągle coś dokupuję.

Uniwersalny zawsze jest nóż i źródło ognia. Uniwersalna na wypadek wojny będzie filtracja i oczyszczanie wody. Uniwersalna będzie własna apteczka.

(zawsze mogę się mylić Wink )
2015-03-09 10:53 AM
Ianer Offline
Rozgląda się
**

Interesujące , trzeba jednak pamiętać o tym że podczas wojny może przydać się jakiś rodzaj broni , najlepiej połączonej z narzędziem np. łom, siekiera.
2015-03-09 01:48 PM
mar_kow Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 290
Reputacja: 17
(2015-03-09 01:48 PM)Ianer napisał(a):  Interesujące , trzeba jednak pamiętać o tym że podczas wojny może przydać się jakiś rodzaj broni , najlepiej połączonej z narzędziem np. łom, siekiera.

Trzeba jednak pamiętać, że jeżeli przeciwnik znajdzie przy nas niebezpieczny rodzaj broni to możemy powędrować od razu pod murek a w sprzyjających okolicznościach zostać internowanym...
Tak jak Koledzy piszą - wszystko zależnie od okoliczności.
2015-03-09 07:16 PM
gajowy Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 1,002
Reputacja: 70
Poprawcie mnie jak się mylę, ale moim zdaniem z pośród wielu wariantów wyposażenia, prezentowanego przez nas na forum,przydało by się uzgodnić zestaw podstawowy, który oczywiście każdy rozbuduje według uznania.
Przyda to się właśnie początkującym i niezdecydowanym.
Oczywiście w każdych warunkach, potrzeby - wyposażenie, przyda się inne, ale dobrze było by się zastanowić, co warto brać zawsze.

Niezbędne minimum jakie warto mieć, może to opisać w portalu, albo w jakimś przyklejonym wątku, żeby było na wierzchu.
Następni nie będą musieli szukać.

Forum nie służy do promowania swoich poglądów politycznych oraz religijnych!
[Obrazek: sygnatura_dar-2019.png]
2015-03-09 08:18 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny