Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki zestawy survivalowy na wypadek wojny?
Autor Wiadomość
KrzysztofLis Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 457
Reputacja: 37
RE: Zestawy survivalowe
Świetne zestawienie najpopularniejszych elementów zestawów BOB:
http://universalsurvival.pl/bug-out-bag/

1/2 zespołu tworzącego domowy-survival.pl, piszę także na shootingforfun.pl
2015-03-09 10:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mar_kow Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 290
Reputacja: 17
Do obejrzenia - po co powinniśmy mieć zestawy (plecaki) survivalowe (ucieczkowe)... A co zabrać każdy sobie odpowie...
https://www.youtube.com/watch?v=tW7IgKJWtqk
2015-03-11 07:44 PM
bura2 Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 607
Reputacja: 77
@Ianer - w trakcie wojny nie sądzę, że chciałbym mieć jakikolwiek rodzaj broni inny niż scyzoryk. Ew jakiś fixed, ale żeby wyglądał jak na grzyby.

Dlaczego, jeśli gdzieś nie wystarczą mi pięści i nóż, to pewnie i siekiera nie pomoże, a wytłumacz się patrolowi dlaczego kręcisz się po okolicy z np. łomem? O broni palnej nawet nie mówię - mar_kow już to wyjaśnił.

Wojna nie oznacza, że społeczeństwo nie działa - ono działa tylko beneficjentem wszystkiego jest wojsko, dlatego są problemy z dostawami żywności, energii, przerwami w komunikacji. Wtedy więcej niż maczetą zdziałasz walutą, złotem, srebrem, dolarami, papierosami, wódką (szwajcarski podręcznik "Total resistance" mówi, że lepsze od tego wszystkiego są antybiotyki) i to warto wg mnie mieć przy sobie zawsze i to ukryte na wypadek kradzieży/przeszukania.

Wg mnie priorytety:
-dokumenty i waluta (różna)
-apteczka osobista i ciepła odzież+min. jedna zmiana bielizny
-środki higieny + zestaw kuchenny (chociażby własna łyżka i metalowy kubek)
-multitool/scyzoryk, igła,nici, taśma izolacyjna, taśma szara, kawałek drutu, sznurka, nóż ze stałą głownią,latarka, baterie, ładowarka do telefonu, radyjko FM.
-śpiwór+plandeka/poncho
-woda i suche jedzenie

A jak Ci każą wszystko wysypać na podłogę to nikogo nie zdziwi kosmetyczka, ładowarka do telefonu i kilka tabliczek czekolady - może tylko zabiorą towary luksusowe i pójdą szukać dalej.

Co byś pomyślał będąc dowódcą patrolu który znalazł u młodego, zdrowego mężczyzny, sprzęt do bytowania w lesie, lornetkę i mapy topograficzne okolicy?

Zestaw ukierunkowany na to, że być może będzie trzeba spać w lesie i się ukrywać przed każdym, ale raczej po prostu ewakuują Cię ze strefy ostrzeliwanej do schroniska w jakiejś szkole lub będziesz czekał na dworcu na przesiadkę zimą 16 godzin siedząc na plecaku.

Może nie najlepsze porównanie, ale jeżdżąc na rożne wydarzenia sportowo-turystyczne często spotykałem się z czymś takim jak "nocleg w warunkach turystycznych" - miejsce na podłodze sali gimnastycznej dostęp do WC, prysznica(kolejki!) i wrzątek do celów spożywczych. Wtedy plecak wypchany taktycznymi kuchenkami służy co najwyżej za twardą poduszkę, lepiej mieć własny kubek i papier toaletowy.

W atmosferze wzajemnej uprzejmości i zabawy to przyjemna przygoda, ale jak stłoczy się tam całe osiedle przerażonych ludzi wyrwanych z domów to tak miło nie będzie. Może będą wydawać ciepłe posiłki w jednorazowych miskach, a może tylko wrzątek do własnego kubka? może będzie gniazdko 230 V, żeby podładować telefon i chociażby posłuchać na nim radia/sprawdzić mapę/zrobić zdjęcie jakiegoś obwieszczenia/spróbować się skontaktować sms-em z bliskimi? a może nie będzie nawet ogrzewania?

A prawie na pewno ( co ja gadam - na pewno) szybko skończy się papier toaletowy.

Dobry pomysł to nerka na pieniądze i dokumenty, mały "cywilny" plecaczek na wszystko inne.

Dawniej jako "bura" na tym samym forum
2015-03-11 09:25 PM
Ianer Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 49
Reputacja: 0
RE: Jaki zestawy survivalowy na wypadek wojny?
Doszedłem do wniosku ze najlepiej zrobię coś w deseń podstawowego zestawu a potem to się zobaczy
2015-03-17 10:16 AM
MickM Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 176
Reputacja: 47
Cześć,

To czego będziesz potrzebował na wypadek działań wojennych zależy od okoliczności.
Czy będzie mniej lub bardziej czynny udział, przedzieranie się przez teren okupowany czy "tylko" zorganizowana ewakuacja.

Na wypadek potrzeby natychmiastowego opuszczenia naszego miejsca zamieszkania - przy założeniu mniej lub bardziej sprawnego działania służb, w tym wojska, opracowaliśmy na forum założenia pakietu tzw. B1.
Poczytaj wątek:
http://boungler.pl/forum/showthread.php?tid=1991

Najważniejszym aspektem, na którym musisz się skupić jest opracowanie własnego tzw. Pakieu Zero.
cytat:
0. Pakiet ZERO

a) Pieniądze
b) Kopie najważniejszych dokumentów
c) Komplet kluczy
d) Notatnik z telefonami + marker
e) Zdjęcia bliskich (aktualne, po 2 szt.)

Jak już pisałem w tym wątku, są to rzeczy "bezcenne", nie da się ich kupić ani otrzymać w żaden sposób od innych, a mają za zadanie udowodnić twoją tożsamość oraz zapewnić minimum egzystencji.

Kolejnym etapem będzie rozbudowa o kolejne sekcje tego zestawu, w zależności od twoich potrzeb i zasobów finansowych.

Potem można myśleć o tworzeniu PE.

I najważniejsze:
Wszystkie elementy dowolnego zestawu muszą być ci dobrze znane. Musisz znać ich sposób użytkowania i możliwości. Nie wolno poprzestać na zrobieniu fury zakupów, wrzucenia tego do wspólnego wora i postawienia w kącie. Bo potem może się okazać, że zakupiony scyzoryk, owszem fajnie wygląda, ale ostrze gnie się jak plastelina.

Michał | WM | Elektronika | Chemia | Fizyka | Matematyka ||net
Myśl zawsze kategorią przeciwnika.
2015-03-19 09:41 AM
Ianer Offline
Rozgląda się
**

Z zasady nie ufam zorganizowanym ewakuacjom wszystko co podczas wojny przygotowane przez wojsko może doprowadzić do sytuacji w której nie będę mógł mieć wpływu na swoje życie i mogę zginąć w strzelaninie
2015-03-19 04:00 PM
Masełko Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 640
Kolego sam zbaczasz ze swojego tematu. Skup się na razie na tym co proponują Ci koledzy, a głupio nie gadają. Wyciągnij tylko średnią z ich wypowiedzi i działaj Wink

LB Mechanika samochodowa i maszyn|pospawam sprzęt do destylacji|elektryka
2015-03-19 05:16 PM
viragolo Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 165
Reputacja: 5
"Wyciągnij tylko średnią z ich wypowiedzi" - co ? Proponujesz nie mysleć samodzielnie ? Nie pisz po pijaku Wink
2015-03-19 05:27 PM
Masełko Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 640
Może źle to określiłem, bo browara nie wypiłem Big Grin Raczej piszą tu ogarnięci ludzie i niektórych nawet znam, dlatego wiem że ich wiedza jest solidną podstawą do znalezienia odpowiedzi na pytanie. Mówiąc średnia myślałem o przemyśleniu tego przez kolegę i wyciągnięciu własnych wniosków (średniej Wink )

LB Mechanika samochodowa i maszyn|pospawam sprzęt do destylacji|elektryka
2015-03-19 06:38 PM
Ianer Offline
Rozgląda się
**

Czułem się zobowiązany by odpowiedzieć innym użytkownikom.
2015-03-20 06:59 AM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny