Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gringo w Valencji ;)
Autor Wiadomość
juniort
Unregistered

Gringo w Valencji ;)
A możesz podesłać jakaś stronkę z ogłoszeniami nieruchomosci ? J

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
2015-04-14 06:34 PM
Odpowiedz cytując ten post
borekpriv Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 310
Reputacja: 57
RE: Gringo w Valencji ;)
ichnia tablica
http://www.olx.com.ve

A gdzie w Hymnie Narodowym jest mowa o przemyśle energetycznym?
Odpowiedź: ..... pod twoim przewodem...

[Obrazek: sygnatura_dar-2016.gif]
2015-04-14 07:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
honda104 Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 600
Reputacja: 72
Z tymi ogłoszeniami to UWAŻAĆ... to nie Europa, część ofert sprzedaży to fikcja, próbują wcisnąć coś co nawet nie istnieje, dużą część ogłoszeń i cen są dla europejczyków. Na miejscu ceny dużo niższe czym bardziej jak kupuje się w € na nie w Bolivarach , na czarnym rynku kurs za 1 € wychodzi 276 bolivar.

Paweł | Lubelskie/x | Fotografia | Strzelectwo | Mechanika | Wspinaczka/Alpinistyka | Lotnictwo | Radiokomunikacja | Survival | Myślistwo | Motocykle | Samochody ciężarowe | Astronomia | Nawigacja | Żeglarstwo | Wojsko |
[Obrazek: sygnatura_dar-2015.gif]
2015-04-14 07:57 PM
maciek199815 Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 195
Reputacja: 6
Jeśli to z tyłu na zdjęciu to rzeka to elektrownia wodna jest dobrym pomysłem dla Ciebie. Głupio się przyznać ale to na pierwszym zdjęciu z tyłu uznałem za jezioro...
Leśniczego nie potrzebujesz? Jak mi w Polsce nie wyjdzie to może u Ciebie można by było coś zarobić i świata pozwiedzać.
Daj więcej zdjęć.
2015-04-15 04:55 PM
honda104 Offline
Dużo pisze

Elektrownia wodna raczej odpada, za duże wahania wody między porą deszczową, a suszy, na tamę nikt mi nie da zezwolenia, budowa dodatkowych kanałów wydaje się zbyt kosztowna i technicznie trudna do organizacji - brak ciężkiego sprzętu.

Każdy jest mile widziany, praca też jakaś się zawsze znajdzie, ale nie potrafię Ci teraz odpowiedzieć czy gospodarka leśna jest do ugryzienia. Tam jest jeszcze cyrk podobny jak za komuny u nas, tyle że trochę lepiej, ale da się tam coś na własną rękę zakręcić.
Najlepiej po prostu przyjechać za jakiś czas na miesiąc czy dwa, zobaczyć jak to wygląda i dopiero podjąć decyzje. Wystarczy, że będziecie mieć na bilet, spanie macie za darmoche i jedzenie to co będzie też, a reszta grosze kosztuje.

Nie problemu nawet z utrzymaniem za przysłowiową Polską rentę czy emeryturę. Tam średnio robotnik zarabia 100-120$ miesięcznie i wystarcza to bez problemu. Ja płacę lokersom 150-200€ i są w niebo wzięci no i mieszkają na działce.
Nie mam zamiaru robić robola z nikogo kto przyjedzie do Venezueli Smile Widzę to jako raczej współprace, wymianę doświadczeń i wzajemną pomoc, nie widzę przeszkód aby sobie ktoś wybudował u mnie dom, mogę też udostępnić ziemie, pomóc bez żadnych opłat z waszej strony.

Paweł | Lubelskie/x | Fotografia | Strzelectwo | Mechanika | Wspinaczka/Alpinistyka | Lotnictwo | Radiokomunikacja | Survival | Myślistwo | Motocykle | Samochody ciężarowe | Astronomia | Nawigacja | Żeglarstwo | Wojsko |
2015-04-15 07:19 PM
Modoc Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 103
Reputacja: 0
Kusisz strasznie kusisz. Smile

[Obrazek: sygnatura_dar-2014.gif]
2015-04-16 04:50 AM
maciek199815 Offline
Czyta i pisze

To może coś w rodzaju statku z napędem kołowym tylko odwrotnie?
Statek przymocowany na linach do brzegu. Płynący nurt wprawia w ruch koło wodne/turbinę. Dalej za pomocą jakiegoś wału przekazywane to by było do generatora. Zmienna głębokość rzeki Ci nie przeszkadza. Oczywiście nie da to tyle mocy co EW z dużą tamą ale kilka domów myślę że dało by radę zasilić.
2015-04-16 04:58 AM
honda104 Offline
Dużo pisze

To też się wiąże z przebudową nabrzeża, ale już bardziej możliwy do zrealizowania.
Nie mogę żadnych lin przekładać w poprzek rzeki, musiało to być zamocowane tylko po jednej stronie nabrzeża.

2015-04-16 02:42 PM
Modoc Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 103
Reputacja: 0
Niepotrzebny zachód z rzeką. Pewniejsze panele słoneczne. Większa skuteczność dzięki większemu nasłonecznieniu i sumarycznie mniej zachodu przy tym niż przy opcji z rzeką.

[Obrazek: sygnatura_dar-2014.gif]
2015-04-19 04:05 PM
maciek199815 Offline
Czyta i pisze

Ale rzeka płynie cały czas a słońce świeci tylko w dzień.
Czy to będzie 1,5 kw przez cały czas czy 3,6 kw przez 10 godzin nie ma znaczenia. Moim zdaniem elektrownia wodna ma tą zaletę że wiemy ile mocy będziemy mieli do dyspozycji.
2015-04-19 06:52 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów